25 Mayıs 2017, 01:25 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Atatürk ve Gençlik konulu seminer düzenlendi

Atatürk ve Gençlik konulu seminer düzenlendi

Gençlik Merkezi ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve...
Gençlik Merkezi ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Lise öğrencilerine “Atatürk ve Gençlik” konulu konferans verildi.

Konferans, ilçemizde her yıl konferans veren ODTÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Taner Zorbay tarafından verildi.

Gençlik Merkezi ve İlçe Spor Müdürü Bahri Akyıldız tarafından organize edilen ve Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nde Şehit Sercan Bulak Salonunda düzenlenen konferansa; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Arıoğlu, Lise öğrencileri ve Okul Müdürleri ile öğretmenler katıldı.
Konferansın düzenlenmekteki amacın sadece Atatürk ve Gençlik konuları değil, bazı kültürleri de unutturmamak olduğu kaydedildi.

Slayt gösterisi eşliğinde konferans veren Taner Zorbay da, “Atatürk ve Gençlik” konusunu öğrencilere, Atatürk’ün sözleriyle örnekler vererek aktardı.

Zorbay konuşmasının sonunda M.Kemal Atatürk’ün; “Herşey unutulur. Fakat biz, her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki, hiçbir şeyi unutmayacaktır. Geleceğin ümidi ışık saçan çiçekler onlardır.Bütün ümidimiz gençliktir.” hatırlatarak, günümüzde bütün ümitlerin gençlikte olduğunu ifade etti.

Öğrencilerin sorularının cevaplandırılmasından sonra konferans sona erdi. 25 Mayıs 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1544 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat