06 Eylül 2017, 14:19 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Meclis 2 maddelik gündemle toplandı

Meclis 2 maddelik gündemle toplandı

Meclis 2 maddelik gündemle toplandı...


Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Ferda Polat başkanlığında yapılırken toplantıya AK Parti’li Cafer Tayyar Altuğ katılmadı.

Gündemin ilk maddesi olan; Başkent Elektriğin, Mustafacık Mahallesinde hazineye ait İmar planında park alanı olarak geçen taşınmaz üzerine 5x8 = 40 m2’lik trafo yeri olarak plan tadilatı talebine;
MHP Halil Şahan; “Gündem maddesinde ada ve pafta gibi kısımlar belirtilmemiş. Yani nere olduğu belli değil. Burada mahallenin geneli gibi gözüküyor” deyince Belediyenin İmar İşleri Müdürü İbrahim Öztaş da; “57 nolu parsel olduğunu hatta Ek’te de belirtildiğini” söyledi.

Başkan Polat, maddeyi oylamaya sunarken söz konusu maddenin oybirliğiyle İmar Komisyonuna sevki yapıldı.

Gündemin ikincisi maddesinde bulunan; Boğaziçi Mahallesi 1646 ada 4 ve 5 nolu parsellerin imar planında Genel Hizmet binası olarak işlenen parsellerin Toptan Ticaret Alanı şeklinde imar plan değişikliği yapılması talebinin İmar komisyonuna sevkinde;

MHP Meclis Üyesi Halil Şahan; “Burada kurulan Sanayi Kooperatifi ne zaman kurulmuş? O dönem burası sanayiye ait Genel Hizmet binası için ayrılmış bir bölge. Sanayi orda şu anda faal şekilde duruyor. Genel Hizmet binası olarak ihtiyaç olduğu için kurulmuş. Kooperatif yanlışlıkla satmışsa yapacak bir şey yok.” dedi.

Başkan Polat da; “Bu konu zaten Komisyon tarafından enine boyuna incelenecektir. Ben de toptan verilmesini doğru bulmuyorum” dedikten sonra oylama sonucunda maddenin İmar Komisyonuna sevki  oybirliğiyle kabul edildi.  7 Eylül 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1727 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat