31 Ocak 2018, 14:21 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kadın Girişimciler Derneği Kuruldu

Kadın Girişimciler Derneği Kuruldu

Kadın Girişimciler Derneği Kuruldu...


SEDAT YILDIRIM: "ŞEREFLİKOÇHİSAR’IN MENFAATİNE YÖNELİK PROJELERİ DESTEKLEMEYE HAZIRIM"


İstanbul’da yaşayan hemşehrimiz Öğretmen Yazar Nezahat Göçmen ile İlçemizdeki kadınlar öncülüğünde Kadın Girişimciler Derneği kuruldu.

Derneğin geçiçi Başkanlığına; Meryem Zorlu’nun, Başkan Yardımcılığına; Nezahat Göçmen’in, Sekreterliğe; Ayşe Çetin’in, Saymanlığa Mürvet Karacan’ın, Üyeliklere de Ayşe Yiğiter, Mukaddes Özbek Bayar ve Yadigar Otyakmaz’ın getirildiği ifade edildi.

Kadının Toplumsal çevredeki statüsünü artırmaya yönelik başarılı çalışmalara imza atmak, kadınların yolunu açmak, üretime katmak amacıyla kurulan  “Kadın Girişimciler Derneği” , Şereflikoçhisar’da kadınlara yönelik kurulan ilk dernek olduğu için de tarihe not düşürüldü…

KAYMAKAM SEDAT YILDIRIM ZİYARET EDİLDİ
Kadın Girişimciler Derneği’nin Kurucuları, Kaymakam Sedat Yıldırım’ı ziyaret etti.

Ziyarette Nezahat Göçmen; derneği kurmaktaki amaçlarının kadınların üretime katkı sağlamak olduğunu, Şereflikoçhisar’ın artık marka olması gerektiğini ve projelerinin olacağını belirterek Kaymakam Sedat Yıldırım’dan destek istedi.

“Şereflikoçhisar’ın menfaatine yönelik projelere desteklemeye hazırım” diyen Kaymakam Sedat Yıldırım; “Öncelikle sizleri, Şereflikoçhisar’da kadınlara yönelik bir derneği ilk defa kurarak öncülük ettiğiniz için tebrik ederim.

Şereflikoçhisar’ın menfaatine yönelik projelere de destek olmaya hazırım. Bu bağlamda sizlere destek olurum. Hatta üreteceğiniz bir paketleme projesiyle de sizlere Kalkınma Ajansı yoluyla destek olmaya çalışayım” dedi.

Nezahat Göçmen de, kaymakam Sedat Yıldırım’a desteğinden dolayı teşekkür ettiğini belirterek memnun olduklarını dile getirdi.

GÖÇMEN; KADININ ÖNEMİNİ TEKRAR HATIRLATTIK

Kaymakamlıkta derneklerden sorumlu Bayar Çetinkaya’nın yanında son işlemlerini tamamlayarak derneğin resmen kurulduğunu belirten Nezahat Göçmen, “kadının önemini tekrar hatırlattık” dedi.

Göçmen; “Kadınlar olarak el ele verdik. Her birimiz hayat kaynağıyız. Kurucu üyeleri her açıdan yeniliğe açık, vizyon sahibi, ufku geniş ve samimi insanlar.

Şereflikoçhisar’da kadının toplumsal çevredeki statüsünü artırmaya yönelik başarılı çalışmalara imza atmak, kadınların yolunu açmak, üretime katmak derneğimizin kuruluşu amacıdır.

Şereflikoçhisarlı kadınlar verdikleri yaşam mücadelesiyle hem ekmeklerini kazanacak hem de sevgiyle çocuklarını büyütecekler. Kadının önemini tekrar hatırlattık. Toprağa kendini veren, misafirperver Şereflikoçhisar kadını ne büyüktür. İlçeye kurduğumuz bu dernek ilk defa olduğu için Koçhisar tarihine de not düştük. Her ev küçük bir fabrika olacak”dedi.

Diğer yandan, düzenlenecek bir organizasyonla Şereflikoçhisar Lisesi Mezunları 50.yıl yemeği yapılmasının düşünüldüğü belirtildi.


  1 Şubat 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2768 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BIKTIK USANDIK
Sayın kaymakam bey, daha önce defalarca bu yorumlarda gündeme getirdik ama sizden hiçbir tepki alamadık. Mustafacık mahallesinde bu yol kenarlarını meyhaneye çeviren, arbanın içinde bazen kadınlı erkekli ne yaptığı belli olmayan kendini bilmez ayyaş berduşlardan bıktık usandık. Bizim de çoluk çocuğumuz var bizim sesimizi niye duymuyorsunuz?
68728
Erkek girişimciler derneğide kurulacakmı?! Bir sürü dernek var, oda var, birlik var... Maksadım küçümsemek değil ama ne iş yaparlar, ne gibi faydaları var henüz çözemedim. Kanaatimce maksat o grubun sorunlarını ilgili yerlere iletmek ve bu sorunların çözülmesinde liderlik etmek olmalı. Ancak, ben bu maksada uygun bir davranış göremiyorum... Hiç birinde. Daha çok siyasi ve politize olmuş görüyorum tamamını.
Kadınlar bu toplumun temel üyesi ayrıma ne gerek var. Zaten yeterince ayrımcılık var bir de kadın erkeği ayırmanın ne faydası var.
Bu bayanlar girişimci bayanlara ne gibi yardımlarda bulunacaklar. Kaldıki görünen girişimcilerin bir çoğu sadece görüntü, desteklerden yararlanmak için olduğunu düşünüyorum. Vesselam.
Gül
Şimdiye kadar genelde Koçhisar da erkek egemenliği vardı(hâlâ da öyle)Kadınlar herşeyi becerip yapan ama erkeklerin tüm başarıları sahiplendiği döneme umarım nokta konur.Erkeklerin memleketimiz için yapamadıklarını inşallah bizler becereceğiz.İlçemize hayırlı olsun.
Kaymakam bey 3-4 yıl daha burada görev yaparsa Şereflikoçhisar'ı il yapması dahi sürpriz olmaz. Arkadaş bu nasıl bir enerji bu nasıl bir sinerji, Allah güç kuvvet versin maşallah. Her alanda aktif bir kaymakamımız var. İnşallah Şereflikoçhisar'ın kaçırdığı diğer birçok fırsat gibi bu fırsatı da kaçırmaz.
Selim Keles
Bir şey yapmalı.Kadınlarımız başladı ne yapmalı ilkin dernek kuruldu sonra arkası gelecek icratlar başladığında bizde göreceğizAlimizi kavşurup seyirmi edelim yoksa bu kasaba benim bizim bizlerin diyelim sahipmi çıkalım.Biz insanız nerde olursak olalım hangi coğrafyada olursak olalım Toplumsal yaşamak
zorundayız. zira hem birbirimize hemde kasabamıza olan bir sorumluluktur.Ben desteklişyorum. Kötü olacağını sanmıyorum. haydi bakalım hayırlı olsun
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu