21 Şubat 2018, 14:25 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Çiftçiler bilgilendirildi

Çiftçiler bilgilendirildi

Hisar Tohumculuktan nohut üretimi hakkında toplantı...


Hisar Tohumculuktan nohut üretimi hakkında toplantı.

Hisar Tohumculuk tarafından çiftçilere nohut üretimi hakkında genel bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıya; Hisar Tohumculuk sahibi Aslan Bekir Emekçi ve çiftçiler katılırken nohut üretimi hakkında da bilgi; Ziraat Yüksek Mühendisi K.Çağlar Gürgen ile Ziraat Mühendisi Mehmet Deniz Çoban tarafından verildi.

Toplantıda Mühendisler tarafından çiftçilere; Nohut üretiminde sertifikalı nohut tohumunun önemli olduğunu, tarlada nohut ekiminin uygulamasının nasıl olacağı, Gübrenin hastalıkları önleme oranı nedir, nohudun hangi tarihlerde ekilmesi gerektiği, nohut ekildikten sonra eğer yağmur yağmazsa sulamanın ne zaman yapılacağı, Hakkında konular üzerinde bilgiler verildi.

Nohut üretiminde gübrenin atılması gerektiğini de belirten Mühendisler, çiftçilerin sorularını da cevapladıktan sonra toplantı sona erdi.

Bu tür toplantıların devam edeceğini belirten Hisar Tohumculuk sahibi Aslan Bekir Emekçi de; “Çiftçilerimiz bizim için çok önemlidir. Çiftçilerimizin, yetiştirecekleri bitkiler hakkında doğru bilgi almaları için bu tür toplantıları düzenlemekteyiz. Bu tür toplantılarımız önümüzdeki günlerde de devam edecek” dedi.


   22 Şubat 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2155 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Bugday pazarı esnafı
İftira ve iftiraci lanetlenmiş bir hastaliktir
Buğday pazarı esnafi
Onun adının yasin olmadığını kochisar alemi biliyor. Onun kim olduğunu buğday pazarı esnafı çok iyi biliyor. O zat bu güne kadar ahlakını şimdide yapıyor. Ama peynir gemisi iftira ile yürümüyor artik ya sahte yasin ispatla sizlerini
ÇETİN
YASİN BEY,söyledikleriniz eğer gerçekse cok ciddi bir olay..fakat eğerki dedikmeriniz doğru değilsede çok kötü bir iftiradır..İspat istiyoruz.ben bu olayın yıllardır içindeyim bir gün bile şakir beyin bu süreçte bir engelini görmedim.bilakis çok desteği olmuştur.şakir beyin koçhisarda kime zararı olmuş ki.si bence gerçekte kim olduğunuzu yazında bilelim..Yasin isminde buğday pazarında yada ş.koçhisarda bir esnaf yok..bırakın bu işleri,bu memlekete kim bir çivi çaktıysa takdir edelim,teşekkür edelim..
Cetin
Yasinn bey bu dediginizi ispat edebilirmsinz.edemesseniz sizden adisi yoktur.sizin gibiler yuzunden bu ulke ilerlemiyor.Sakir bey yillardir bu bugday pazarina yapilacak satis salonu icin ugrastigini ben den iyi bilen yok.bos lafla ekmek teknesi yurumez..kuru iftira ile secim kazanilmaz.birakin yalakligi kim kazabirsa kazansin,siz bu olaya dahil olmayin.cunku bu konudan ve yuruyen surecten bilginiz yok.ben iyi biliyorum bekir beye sorabilirsiniz.daha bu olay uzarsa.gazateye demec verecegim..hakliyi,haksizi ayirt etmesi size ait..bekleyin az kaldi.cok seyler aciga cikacak.
Yasinn
Şereflikoçhisara yapılacak olan buğday pazarını koçhisara hizmet yerine kendi egosu için durdurdu şakir efendi bekir beyin onca uğraşmasına rağmen
Yasinnnn
Bekiri bi sonraki cumhurbaşkınlığı seçimlerine aday gösterelim, yakışırrr
Yasin
Çitçi arkadaşlar kibirli kimsenin sevmediği şakiri borsa üyesi olarak sakın seçmeyin kendini bişey zannediyor
Hasan ATAK
Umarım birileri okur aşağıdaki bağlantıda verilen yazıyı;

https://odatv.com/boyle-yaparsaniz-tarim-tabii-ki-olur-08031802.html
Dursun
Sagduyu kardesim adamlar son hız çalışıyorlar. İşi gücü bıraktılar. Mezgitli yı ayakta uyutuyorlar biz başkan adayı değiliz diyorlar ammmmaaaa
köylü
bekir emekçi çiftçi korumada başkan yardımcısı değilmi? oraya buraya aday olacağına işini yapsa olmazmı?
genç çiftçi
ÇİFTÇİ KORUMA İSİMLİ Hiç bir işe yaramayan sadece para alan dernekten bizi kurtarın..Kıyevi köyündeyim Hamidiye çiftliği köyünün hayvanları sürekli tarım alanlarımızı gece yaymaktadırçiftçi malları koruma sadece bizden para alan başka hiçbir işe yaramayan bir kuruluştur yazık yazık yazık
Bence ticaret odasınada bekir bey gibi bir adam lazım.
sağduyulu
Ziraat odası başkanıda bekir olsun belediye başkanıda . Ne mezgitliye ne de tepeköylüyle olmaz bu iş nede aynalı gözlüklüyle.
68728
Sinirliyim, kızgınım ve maalesef ümitsizim. Mustafa Yücel abimiz bugün bir köşe yazısı yazmış. "Toplum olarak eksikliğimiz" başlıklı. Henüz yayınlanmadı. Unuturum ve tekrar okumam ve konuda buradaki bazı sözde fikir sahiplerini ilgilendirdği için burada yorumluyorum. Evet haklısın abi biz konuşamıyoruz ve tartışamıyoruz. Çünkü okumuyor - dinlemiyoruz. Empati(eşduyum) yok. Akıl, zaten sadece kafanın içinde duran süs! yük! Birlik dendiğinde sadece faydasız ve gereksiz işler geliyor, kötülerin zararlıların birlikteliği... Biz nerede hata yapıyoruz? Bizde ne eksik? Bence inanç eksik : inanmıyoruz birbirimize, güvenmiyoruz, sevmiyoruz... Sadece çıkarlarımız var, o yoksa arkamıza bile bakmıyoruz. Niye bakalım ki, kim için ne için? Ruhumuz yara almış bizim, kan olsa görünecek ama kansız kanıyor bu yara. İçim dolu ama yazamıyorum, kafam bulanıyor bu pisliği görünce. vesselam...
Hasan ATAK
Zavallı...
Nazim koç
bekir bey büyük düşün başkan yapalım seni. şereflikoçhisarın makuz tarihini değiştirelim.müdüre şöföre vs vs ile memleketin kaybedeceği bir 5 yıl daha olmasın
68728
Sayın Çengel yöneticisi. 2 Yorumumu atladın, yayınlamadın.
Hasan Atak diye kendini adleden ......, aynaya bakarak hakkımda söylemiş olduğun serzenişlere tek diyeceğim : Sizin devriniz bitti. Arkanızdan Fatiha okuyan dahi bulamayacaksınız. Zavallılıkla neyi kastettin anlamadım. Senin herşeyin sahte olduğu için fikirlerinde sahte, alıntı zırva; Sana söz bile fazla! Vesselam...
Baskan
Bi halt olmaz ondan
Baskan
Bi halt çıkmaz!!!!!!!adam gibi çalışan bir ziraat odası başkanımız var herkez işine baksın.en azından saibesi yok uzun zamandır takipteyim koçhisar ona kalmadı.
ESNAF
MAAŞALLAH YALAKA DOLU ...
Hasan ATAK
68728 diye kendini gizleyen zavallı... Daha okuduğunu anlamaktan acizsin. Evet bu topraklar senin gibi çok hain yetiştirdi. Ülkesine düşman, Cumhuriyete düşman, Kurucusuna düşman..
Gerçekten sana çok üzüldüm çok zavallısın..
gossarlı yakup
zirrat odası , ticaret odası ve diğer odalar Bekir beye bakıp örnek alsınlar başkan nasıl olurmuş.
köylü
Bekir olmasa bu buğday pazarı esnafı bizi mağdur eder.
Çiftçi
Bekir abi piyasaya girmeden çiftçiyi bu gün git yarın gel malı satamadin. Al geri götür. Yada kabul ediyorsan su fiyat. Diye yıllarca bizim surunduren buğday pazarı esnafi. Çiftçi pazara mal getirdiginde 1 soğuk suyu bir çayı çok gören şimdi neden kıvranıyorsunuz.
Esnaf arkadas her sene mahsul çıkmadan önce zahireciler olarak toplanıp çiftçinin malını 3 kurusa almak için karar almiyormusunuz. Kendi aramızda piyasanın çok altında fiyat belirle miyormusunuz. Hatta kendi aranızda yeminlesmiyormusunuz. Bekir bey yüksek fiyat açıkladığında abi yapma diye ricaya gelmiyormusunuz. Bekir abi sen olmasan çiftçi 3 kuruşa muhtaç ederler bunlar
Müdür orda burda Bekir beyi konuşmaya baslamis korku mu sardı ne
ZİRAAT ODASI BAŞKANI VE BELEDİYE BAŞKANI ADAYIMIZ BEKİR! başka aday tanımıyoruz.
68728
Esnaf olduğunu iddia eden şahıs: "kişiyi nasıl bilirsin : kendin gibi" lafını hiç işittinmi? Sen tam da busun. İçinde bulunduğun durum tamda bu. Söylediğin hiç bir şeyi yapmadın. Sanki bu işlerden hiç kar etmemiş, sırf bedava hizmet etmiş gibi konuşuyorsun. Kurt puslu havayı sever kabilinden bir durum seninki. Açık ve şeffaflığı, gelişmeyi sevmezsin sen. Sende firenin önemi de yok; alıyorsun kar koyup satıyorsun, bağlamışsın üç beş yer... işler tıkırında. Elindeki sermaye neredeyse hiç. kaçsan kalakalır arkanda insanlar. Buna gerekde yok nasılsa beklerler, mecburlar buna. Yatırım senin işin de değil: Kim uğraşacak, bir sürü personelle, memurla kim bağlayacak o kadar parayı?! Al ekle sat... Tezgah değişince işine gelmiyor senin. Fikrine karşı gelinirse eleştirilirsen de tıpkıbasım eleştirirsin sen, en hızlı çözümdür senin için : ÖTEKİLEŞTİRME, AYRIMCILIK senin işin bu. vesselam...
esnaf
buradaki zahire esnafının aleyhine yazıları okudukçe bir esnaf olarak üzüldüm. biz yıllarca vatandaşın mahsülünü aldık yükünü çektik emekçi gibi mühendis parası , fire demedik adamına göre fiyat vermeddik. ama burdaki insanları da ben gerçek müstahsil olarak görmüyorum heralde bekirin dizinin dibindeki adamlardır bunlar üretici olduğunu düşünmüyorum.
68728
Hasan Atak kustuğun yazıyı bir daha okudum. Tamamen savsata! Devletin yapılmaya çalıştığı İsrail oyunlarını bertarafa yönelik çalışmaların baltalanmasına, yerli tohumun kayıt altına alınmasını önemsiz göstermeye çalışan bir yazı. Yazıdaki yıllara dikkat edin özellikle seçilmiş. Yeter artık sahte bir tarihi bize dayatamayacaksınız. Tarımda geri bırakılmışlığımız ve tüm cehaletimiz eğitim sistemimizin bozukluğunun bir ürünü. Bu nedenle bu kendisini sözde adı soyadını söyleyerek gizleyen Hasanlar Ataklar bizi zehirlemeye çalışıyor. Kısmen başardılar bile diyebilirim yoksa bu kadar HAİN BU ÖVÜLMÜŞ MİLLETTEN nasıl çıkar.
Hasan ATAK
SEVGİLİ SONER YALÇIN'ın konu ile ilgili yazısı;

http://www.sozcu.com.tr/2014/yazarlar/soner-yalcin/erdoganin-buyuk-gunahi-646336/

alın okuyun sonra gelin üst düzey gerizekalılar...
bir yurtdışından ahkam keser diğer klavye kahramanı.
Hasan ATAK
Ancak Tarım Bakanlığı yerel tohuma yasaklama getirmekle kalmadı, 2018 yılından itibaren yalnızca sertifikalı hibrit tohumla üretim yapan üreticilerin destekleneceğini açıkladı.

Tarımda adım adım oynanan büyük oyun, Anadolu toprağını ve binlerce yılda oluşan üretim kültürünü kırk yamalı bohçaya çevirmeyi amaçlıyor sanki.

Daha çok üretim ve daha çok kazanç bahanesiyle ürettikçe batan çiftçilerin kazancı, tohum, gübre ve tarım ilacı tekellerine aktarılırken bu büyük yangından geriye yalnızca zehirlenmiş topraklar, hastalanmış bir toplum ve en büyük dayanağı olan biyolojik zenginliği tükenmiş, şirketlerin ürettiği tohumlara muhtaç bir yığınlar topluluğu kalacak.
Hasan ATAK
TOHUMLARIMIZI ÖNCE YASAKLAYIP ARDINDAN ÖKSÜZ BIRAKTILAR

2006 yılında ataların emaneti olan tohumların satışını “standartlara uymuyor” diye yasakladılar. Adım adım yabancı tohum tekellerinin güdümündeki kısır (hibrit) tohumlar Anadolu toprağına yayıldı. Ege Ovalarında başlayan yerli tohum direnişi, Toroslara yayıldı. Çiftçiler, satışına yasak getirilen atalık tohumlarını birbiriyle takas ederek çoğaltmaya, kendi türlerini üretmeye devam etmeye çalıştı.
Hasan ATAK
2017'DE BİR GÜNDE YARATILAN TAHRİBAT YILLARA BEDEL

Ancak bu benzersiz zenginliğin varlığının devam etmesi, onun korunmasına ve geleceğe aktarılmasına bağlıydı. 1950’lerden sonra adım adım Anadolu’yu işgal eden modernitenin dayattığı yaşama ve üretim biçimi, ağacından kuşuna, deresinden ormanına, yaylasından merasına her alanda geri dönüşümü mümkün olmayan biçimde tahrip etmeye başladı. Son 15-20 yılda iyice hızlanan tahribat, binlerce yıllık doğa ve insan etkisinin onlarca katına ulaşmış durumda. Bir başka deyişle 2017 Türkiye’sinin tek bir gününde insan eliyle coğrafya üzerinde yaratılan geri dönüşümsüz tahribat, 1800’lü yıllarda bir kaç yılda yaratılan tahribattan daha fazla…
Hasan ATAK
TÜRKİYE'NİN BUĞDAY ÇEŞİTLERİ HAZİNE DEĞERİNDEYDİ

Buğdayın ana vatanı olan Anadolu topraklarında 18 bin farklı tipte buğday olduğu saptanınca dünya şaşkına döndü. Türk bilim insanı Mirza Gökgöl’ün Türkiye’nin neredeyse her bölgesinden topladığı buğday örneklerini karakterize ederek 1930’larda yaptığı çalışmayla 256 yeni buğday varyetesi olduğu saptanmıştı. Gökgöl, Türkiye’deki çiftçilerin elinde bulunan buğday çeşitlerinin bitki ıslahçıları için bir hazine değerinde olduğunu belirterek zengin gen kaynağına dikkat çekmişti…
Nazim koç
Bekir bey tam işlerin adamı. Bekir emekçi başkan olsun Şereflikoçhisar halkı hizmet Görsun. Artık partiye oy yok adaya oy var. Bekir emekci yı bende destekliyorum. Konuşmasını bilir oturmasını bilir temsil kabiliyeti yüksek bir adaydir
seçmen
Bekir Emekçi gibi birinin olduğu yerde ne müdürün ne aynalı gözlüklünün ne de mezgitlinin esamesi okunmaz. adyımız bekir dir.
Mezgitli
Mezgitli ikisininde defe kor oynatır. Avuçlarıma yalarlar
68728
Bu çekememezlik ne menem bir şey! Hasan atak sözde adını soyadını yazmışsın, kimsin sen yahu? Birde adamlıktan bahsetmiş?! Tutmuşsun sertifikalı tohuma ve onunla ilgili kişilere çamur atmaya kalkıyorsun. Evet yılların pisliği içinizdeki, eski Türkiye aymazlığı. Düşün artık yakasından şu milletin, yeter artık! Birileri öyle yada bir şeyler yapmaya çalışıyor, maksatlarının halis olduğunu anlamayacak kadar boşsunuz, körsünüz. Çiftçi maalesef bazı konularda eksik bilgiye sahip gübrede bunlardan biri. Gölge etme bari Hasan efendi. Benim kim olduğumu merak edersen gazeteye sor onlar cismimi bilmeselerde az çok fikrimi ve zikrimi bilirler.
cebirlililer
HAŞAN ATAK ZORUNAMI GİTTİ YAZDIKLARIM HAAAA.
YAZIN İZİNE GELDİĞİM ZAMAN SENİ BULACAM EMİN OL
Ama müdürün abisi varrr
Abdi yiğit
Şereflikoçhisar için artık yeni yüzler yeni insanlar gelmeli. Bekir emekçi iyi bir işadamı olabilir ama belediye burokraside önemli yerdir devlet içinde yetişmiş burokrasiden anlayan genç ve çalışkan birisi olsunn derim
devlet nohutta vergiyi kaldırınca arkadaşların tohumluk diye satacakları mallar elinde patladı galiba bazı kişilerde babasına iltifat etmez elin adamına nasıl bir hissiyatla iltifat ediyorlarsa enteresan bir durum
Ahmet
Bekir emekçi kesinlikle belediye başkan adayı canı gönülden destekliyoruz girişimci cesaretli insan
ESNAF
üreticiçiftçiymiş 100 lira fazlaya satıymış hepsi yalan ne çok yağcı varmış
kacarlı
vay be müdür nere, bekir emekçi nere, konuşulanda lafmı elbette bekir belediyeye yakışır.
sinan
bekir beyi destekliyorum.hasan bey ile aynı görüşteyim. Türk geleneklerinde görev istenilmez layık kişi bulunur görev layık olan kişiye verilir. bekir bey yakinen tanıdığım kadarı ile belediye başkanlığına layikıyle yapar
Hasan ATAK
CEBİRLİLER diye rumuzla yazan şahıs önce adamsan isminle yaz. Üst düzey geri zekalı hemşehrim 15 yılda tarım ve hayvancılığı ben bitirmedim. Önce sen ilkokula tekrar başla ve Türkçe yazmayı öğren.. birde adamsan eğer ismini açık açık benim gibi yaz.
arkadaşlar hiç kimse bekir emekçinin kalemşörlüğünü yaomasın. yazan hep aynı adamlar kimsede zahireci esnafını kötülemeye hakkı yokç
68724
Bekir bey helalin var. Arpamızı yüksek fiyattan alıyorsun, gübreyi tohumluğu öbürlerinden daha uygun fiyattan veriyorsun. O zahireci esnafı seni çekemiyor.Aslında senin hakkın önce ziraat odası başkanlığı sonrada belediye başkanlığı.hasan yılmaz haklı memurdan belediye başkanı mı olur. selamlar.
cebirlililer
hasan atak uzakdan bakınca adam sananlar vardır seni ellaaamm.
cahilliğin danıskası olmaıydı adın o ismi boşa taşıyon demekki.akp ile reçberliğin alakası ney cehape zihniyetinden çıkda gündelik yaşantina dön.
Hasan yilmaz
Vatandaş haklı artık belediye başkanı işadamından olmali nakliyecidenn ogretmenden belediye başkanı olmaz. Bakın diğer il ve ilçelerden belediye başkanları hepsi işadamı. Öğretmen nakliyeci. Hayatında kactane ihale yapar. Ne alir ne satar. İşadamı olacak ki cessur olsun. Bekir bey tam bu işe gore
üretici çifçi
her sene gidip arpamı zahireci esnafında 100 lira daha fazlaya bekir emekçiye satıyorum. o olmasa esnaf bizi sıkıntıya sokardı
sağol bekir baba bizi şu buğday pazarından gurtardın.
Vatandas
Bekir bey gibi başarılı girişimci kendine özgüveni olan bir kişi belediye başkanı olarak görmek istiyoruz.
çiftçi
gönlümüzün ziraat odası başkanı, örnek insan , başarılı iş adamı adam gibi adam. sen olmasan tohumuda pahalı alırdık, gübreyide zahirecilere güç yetmezdi.
Hasan Atak
Sertifikalı tohum ile ilgili olarak Soner Yalçın'ın "Saklı Seçilmişler " kitabını mutlaka okuyun. Sertifikalı tohum AKP tarafından bu millete atılmış bir kazıktır.
Sevgili çiftçiler en iyi tohum kendi ürettiğiniz mamulden ayırıp kullandığınız tohumdur.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para