21 Şubat 2018, 14:30 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kadıncık Mahallesinde Ağaç Dikim Kampanyası

Kadıncık Mahallesinde Ağaç Dikim Kampanyası

Kadıncık Mahallesinde Ağaç Dikim Kampanyası...


Kadıncıklılar Köylerine Ağaç Diktiler.

Ankara’da yaşayan Kadıncık Mahalleliler, geçtiğimiz hafta sonu cumartesi ve pazar günleri  bir araya gelerek, köy mezarlığı çevresine Karaçam, Sarıçam, Sedir ve Selvi ağaç türlerinden oluşan 1000 adet fidan diktiler.

Kadıncık Mahallesinden İsmail Kılıç; Ankara ve çevresinde yaşayan köylüleri ile sanal ortam da bir grup kurduklarını, doğdukları köy için ne yapabiliriz diye yola çıkıp bu etkinliği düşündüklerini  ifade etti.

İsmail Kılıç sözlerine; ”Kadıncık Mahallesinde doğdum burada ilkokula başladım. Ailemle komşularımızla askerlik yaşantımıza kadar beraberdik. Şu an işim nedeniyle Ankara’da ikamet ediyorum.

Köyümüz için ben ve arkadaşlarım bir şeyler yapmak istedik. Doğduğumuz yerin yeşillendirilmesi amacı ile ağaç dikmeye karar verdik. Hafta sonu hem özlem gidermek hem de fidanlarımızı dikmek üzere köyümüze geldik” dedi.

Orman Bakanlığı’nda çalışan Kadıncık Mahalleli Ali Alıcı;
Bakanlığa bir dilekçe vererek 1000 adet çam talep ettiklerini,  yeşillendirme çalışmalarına  katkıda bulunmak  için aileleri ile birlikte köylerine geldiklerini söyledi.

Kadıncık Mahallesi Dernek Başkanı Hatip Dalay ise duygularını şöyle ifade etti: “Ankara’da yaşıyoruz ama yüreğimiz doğduğumuz yerde. Köylülerimizle de  hep iletişim halindeyiz. Ali Alıcı’nın önderliğinde bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde fidanlarımızı diktik, mutluyuz.” dedi.

Kadıncık Mahallesi Muhtarı Bayram Çetinkaya da;
“Hemşerilerimizin doğdukları köylerini unutmamaları bizlerle bir şeyler yapmaları beni ve burada yaşayanları çok mutlu etti. Mezarlık çevresine diktikleri 1000 fidan ile köyümüzü yeşillendirdiler. Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. “ dedi.

Muhtar Çetinkaya ;1000 adet ağacın 500 tanesinin ilçe belediyesinin aracıyla getirildiğini sözlerine ekleyerek Belediye Başkanı Ferda Polat’a ve fidanların  taşınıp getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

İlçemizde doğalgaz mühendislik bürosu bulunan Sinan Kılıç ise; fidan dikiminde sıcak çay ve yiyecek ikramında bulunurken, Kadıncık Mahallesi sakinleri tarafından da fidanlara can suyu verilmesi unutulmadı.


  22 Şubat 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1419 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para