07 Mart 2018, 13:50 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Müzisyen değilim!

Müzisyen değilim!

Mesleği müzisyenlik olan sanatçılardan şarkı-türkü isteklerinde bulunulması son derece normaldir. Hatta konuyu ilçemiz ve yöremiz açısından değerlendirdiğimizde...


Mesleği müzisyenlik olan sanatçılardan şarkı-türkü isteklerinde bulunulması son derece normaldir.
  
Hatta konuyu ilçemiz ve yöremiz açısından değerlendirdiğimizde, orglarıyla-sazlarıyla-kemanlarıyla ve birtakım müzik aletleriyle yöremiz düğünlerinde sanatını icra eden müzisyenlerden gönüllerin okşanması adına “şu türküyü,  falan oyun havasını (veya) filan halay havasını söyleyebilir misiniz” türünden isteklerde bulunulması da gayet doğaldır.

Ancak bir gazetede köşe yazısı yazmak, müzisyenlik olmadığı içindir ki köşe yazısı yazan kişi ya da kişilerden, bilhassa siyasi düşüncelerin tatmin olması adına gönül okşayıcı ve zihinlere hoş gelici yazılar beklemek yanlıştır!

Ha bu arada kısa bir parantez açarak belirtmek gerekir ki, özelliklede ulusal gazetelerde köşe yazarlığı adı altında yardakçılık yaparak kalemini kiraya vermiş olup, birilerinin kalemşorluğunu yapanlar var mıdır elbette vardır ve bu da ayrı bir tartışma konusudur.

Fakat benim burada vurgulamak ve üzerinde durmak istediğim, hiçbir maddi beklenti içerisinde olmaksızın tamamen gönüllü olarak ilçemiz Çengel Gazetesinde 2009 yılından beri yazdığım köşe yazılarında, bir müzisyen duruşu sergileyerek istek üzerine şarkı-türkü söyleme ve birilerinin gönüllerini okşamanın gayesi ve gayreti içerisinde olmadığımdır!
  
Ve A-B veya C partisinin sözcülüğünü yaparcasına o A-B ve C partisinin mensuplarının hoşuna gidecek ve onların zihinlerini okşayacak yazılar yazma gibi bir mecburiyet içerisinde bulunmadığımdır!
  
“Yav ben senin yazılarını takip ediyorum ama, yazılarını bazen beğeniyor bazen beğenmiyorum”, “yav senin şu yazındaki şu ifadeler pek hoşuma gitmedi”

Tamam çok güzel! O zaman yapılacak iş nedir?

Yapılacak iş, köşe yazısı veya yazıları yazmaktır ve bu Yasin’in köşe yazılarındaki ifadelerin antitezini ortaya koymaktır ve de gerçeklerin daha net anlaşılmasına katkı sunmaktır!


  8 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1360 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü
iş ve aş üzerine iş ve aş üzerine
   Bir zamanlar ilçemizde, başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerini iş ve aş konusunda...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para