21 Mart 2018, 18:37 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Belediye Başkanı Polat'ın açıklaması

Belediye Başkanı Polat'ın açıklaması

Başkan Ferda Polat: Ak Parti Şereflikoçhisar’a hizmet ediyor...


Başkan Ferda Polat: Ak Parti Şereflikoçhisar’a hizmet ediyor.

Belediye Başkanı Ferda Polat, Yüksekokulun Fakülte olması konusunda bir basın açıklaması yaptı.
Polat açıklamasında; “Fakültemiz Şereflikoçhisar’a hayırlı olsun. Ak Parti Şereflikoçhisar’a hizmet ediyor, etmeye de devam edecek” dedi.

Uzun zamandır takip ettikleri konu olduğunu belirten Başkan Ferda Polat; “Şereflikoçhisar’a fakülteyi nasıl getirebiliriz?diye arayış içerisindeydik. Aksaray Üniversitesi YÖK’e 4 yıllık Okulun Fakülte olması konusunda başvurmuştu. Fakat onların başvurusu red edilmişti” dedi.

Red kararının ardından girişimlerini başladıklarını belirten Başkan Polat; “Bunun üzerine bizde girişimlerimize başladık. 4 yıllık bina açılışında Milletvekilimiz Ahmet Gündoğdu’ ya konuyu bizzat kendim aktardım. Kendiside “tamam konuyu YÖK Başkanına iletelim” demişti.

Sonra YÖK Başkanının yanına Milletvekilimiz Ahmet Gündoğdu, Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Aksaray Üniversitesi Rektörü Yusuf Şahin ile birlikte ziyarete gittiler ve konuyu dile getirdiler. YÖK Başkanı Yekta Bey’de konuya sıcak bakmıştı. Ve 2.5.2018 tarihinde Cumhurbaşkanı imzasıyla Bakanlar Kurulu oluru çıktı.
Bundan şunu anlıyoruz ki; “AK Parti Şereflikoçhisar’a hizmet ediyor, etmeye de devam edecek.” şeklinde konuştu.

Bakanlar Kurulunun kararından sonra yapılacak işlemlerin tümünün YÖK Başkanlığı tarafından yürütüleceğini belirten Başkan Polat; “Aksaray Üniversitesi Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi olmuştur. Bu 4 yıllık Yüksekokul bütün personeliyle devrolmuştur. 2 yıllık Yüksekokulda devrolmuştur. Bakanlar Kurulunun kararından sonra yapılacak, işlemlerin tümü YÖK Başkanlığı tarafından yapılacaktır” dedi.

Bundan sonra da ilçemize Ziraat Fakültesi veya Veteriner Fakültesi gibi yeni fakültelerin kurulacağını, İlçe Başkanı ve kendisinin takip ettiklerini ifade eden Başkan Polat; “emeği geçen Cumhurbaşkanıma, Bakanlarıma, İl Başkanıma özellikle Milletvekilimiz Ahmet Gündoğdu’ya ve diğer Bölge Milletvekillerine ve İlçe Başkanıma teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Polat ayrıca; mezun olacak öğrencilerin isterlerse Aksaray Üniversitesi’ne ait diplomayı, isterlerse Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne ait diplomayı alacaklarını belirtti.


  22 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1952 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Güçlü
Yıllardır Sarıyahşinin tekrar Gossara bağlanmasını bekliyoruz Sarıyahşililer olarak, neden hiç bir girişim yok?
AKP den yardım bekliyoruz başkanım tabiki sizdende , bizim yerimiz Ankara, Şereflikoçhisardır.
Bütün eş dost akraba Gossarda, yetkililere duyurulur
Herkese cani gönülden Saygılar
Bir Bilen
Sevgili dostlar ilçemizde zaten 4 yıllık eğitim veren bir okul vardı sadece adı yüksek okuldu. Yani yüksek okulun adı fakülte oldu. Verdiği diploma aynı işlevde...Çengel gazetesini dikkatli okuyalım.
TACİ DEMİR
Akepe Ne gibi hizmetler veriyor bir acıkla ferda iki yıllık oldu 4 yıllık Allahını seversen bumu hizmet dalgamı geciyorsun sen ..
Özdilek
ilçemize yatılı havacılık meslek lisesi açılması içinde çalışmalar başlatılmalı türkiyenin ilk özel hava alanı ilçemize kurulması içinde çalışmalar başlatılmalı
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.156 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para