21 Mart 2018, 18:40 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yardımlar törenle gönderildi

Yardımlar törenle gönderildi

Çadır kente un, TSK’ya araç yardımı...


İlçemiz Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Odaların katkılarıyla alınan 4x4 pikap araç ile İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği tarafından hazırlanın bir tır dolusu un düzenlenen törenle gönderildi.

Programda; İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkan Yardımcısı Erol Coşar, Odalar adına Ticaret Odası Başkanı Yasin Tekin, Belediye Başkanı Ferda Polat ve Kaymakam Sedat Yıldırım birer konuşma yaptılar.

EROL COŞAR;
Programda ilk konuşmayı İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkan Yardımcısı Erol Coşar yaptı.

Coşar konuşmasında; “Birlik ve beraberlik ve kardeşliğimize kastedenler dün olduğu gibi bugün de hiçbir ahlaki değer tanımadan üzerimize gelsede  İmanımızdan aldığımız güç ve tarihimizden aldığımız ilhamla bizler bugün de barışı, huzuru, kardeşliği ve adaleti tesis etmek için mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun her daim yanındayız.

Bu sebepledir ki Şereflikoçhisar İmam Hatip Lisesi mezunları derneği olarak ilçemizde; ilçe halkımıza, Necip Milletimize, Ordumuza ve ülkemize sığınmış mazlumlara beş yıla yakındır hizmet vermek için çalışıyoruz.

Derneğimizin kanunlar çerçevesinde gönüllülük esasına dayalı faaliyetlerimizi kısaca arz etmek istiyorum;
Aziz Mahmut Hüdayi Hafızlık Kur’an kursunun ilçemize kazandırılması, Şereflikoçhisar İmam Hatip Okulları Tatbikat Camiinin 20 ayda tamamlanıp ibadete açılması, Bayırbucak Türkmenlerine, Halep, İdlip, Afrindeki devletimizin kurduğu çadır kentlere 12 tır un yardımını yapmış oluyoruz.

Başta ilçemizdeki yerli ihtiyaç sahiplerine, Suriyeli, Iraklı, Afganistanlı mültecilere kömür, gıda, ev eşyası, kıyafet ve ayakkabı yardımı yaptık.

İhtiyaç sahibi aileye kesilen kurban etlerinden dağıttık. Camilerimizden ve Okullarımızdan Halka duyurarak; “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi” ve “Afrin Zeytin Dalı Harekatı” için 250.000 Hatimme katılmayı ve hergün Fetih surelerini okuyarak Ordumuza manevi destek sağlamaya çalıştık.
Ayrıca çok yakın zamanda inşaatına başlayacağımız hafızlık Kız Kur’an Kursunun adını Zeytin Dalı Kur’an kursu olarak belirledik. Bu büyük proje için desteklerinizi bekliyoruz.” Dedi.

YASİN TEKİN;
Odalar adına konuşmayı Yasin Tekin yaptı. Tekin konuşmasında; “Bugün çok önemli bir günde biraraya geldik. Çanakkale Zaferi’nin 103.yıl dönümünün programı beni çok duygulandırdı. Kısım kısım ağladım.

Bugün burada çağımızın, ülkemizin bekası konusunda ilgilendiren Afrin’de yaşanan hadiselerde ülke bütünlüğünü korumak amacıyla ordumuzun yapmış olduğu mücadeleyi bizde Şereflikoçhisar’da kaymakamlığımızın öncülüğünde, Garnizon Komutanlığımız ve Belediye Başkanımız öncülüğünde ve Sivil Toplum Örgütleri olarak biz başkanların da Ziraat Odası’nın, Ticaret Odası’nın, Esnaf Kefaalet Kooperatifinin, Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın Kızılay Derneği’nin Ağaç ve Madeni İşler Odası’nın, Şoförler Odası’nın her birinin katkılarıyla daha doğrusu Şereflikoçhisar’daki her ferdin katkılarıyla bir araç alıp ordaki askerlerimize ve sivil mücadele eden insanlarımıza katkıda bulunmak amacıyla dualarla göndereceğiz” dedi.

BAŞKAN FERDA POLAT;

Belediye Başkanı Ferda Polat da; “Dün 103 yıl önce Çanakkale’de Zafer yazan ecdadımız, bugün elhamdülillah o ecdadın torunları Afrin’de Türk Bayrağını göklerde dalgalandırıyor. Hamdolsun Şereflikoçhisar halkı tarih boyunca hep ordusunun ve Mehmetçiğinin yanında olmuştur. TBMM’nin arşivinde Çanakkale’ye en çok yardımı yapan Şereflikoçhisar halkıdır. Bugün de yine Şereflikoçhisar halkı hep birlikte elele, kolkola yine Mehmetçiğimize ve ordusunun yanında olacaktır.” Şeklinde konuştu.

SEDAT YILDIRIM:

Kaymakam Sedat Yıldırım da; “Bu kadar duygusallığın içinde Çanakkale Zaferimizin 103.yıldönümünü kutluyoruz. Hele hele Afrin harekatının 58.gününde sabah 8.30’da Afrin’le ilgili aldığımız müthiş müjde; Afrin’in Türk Ordusu tarafından kontrol altına alınması bizleri bir kez daha duygulandırdı, Ordumuzla bir kez daha gurur duyduk.

İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığımız, Ağaç ve Madeni İşleri Odası Başkanlığı, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanlığı, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Kızılay Şubesi, Şoförler Odası, Ticaret Odası ve Ziraat Odası ile birlikte sınır ötesinde Zeytin Dalı Operasyonu yapan Mehmetçiğimizin orda kullanmaları için kendi bütçelerimizle bir araç aldık.

Ayrıca Ziraat Bankasına hesap açtırdık 1 Nisan’a kadar. Sadece 12 gün açık kalacak. Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız, Afrin hesabına yardımlarını yapabilirler. Sonra o toplanan paralarla oluşturacağımız komisyonla Mehmetçiğe nasıl faydalı olacağız?’ı kararlaştıracağız.

Yine ilçemizde İmam Hatip Mezunları Derneğimiz ciddi anlamda buna benzer projelerde her zaman en önde yer alıyorlar.
Hatay Valiliği’ne aracımızı ve bir tır unumuzu göndereceğiz. Mehmetçiğimize teslim edecekler. Oradaki kardeşlerimize Şereflikoçhisar halkının selamlarını götürmelerini özellikle istirham ediyorum.” Dedi.

“Çanakkale bu memlekette Müslümanlar için Kabe’den sonra her Türk’ün, her müslümanın gitmesi gereken kutsal topraklardır” diyen Kaymakam Yıldırım konuşmasını; “Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları, kurtuluştan günümüze kadar bu memleketin bekası için şehit olmuş askerlerimizin ve Gazilerimizin manevi huzurlarında saygıyla, minnetle, şükranla eğiliyorum.

Ve bir kez daha buradan haykırıyoruz ki: Mustafa Kemal Paşanın kurduğu Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdahafa etmeye Şereflikoçhisar halkı olarak namus ve şeref sözü veriyoruz “

Konuşmalardan sonra dualar edildi.Daha sonra 4x4 pikap araç ile bir tır dolusu un Afrin’e gönderildi.


  22 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1393 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Gurbetci
Memleketimle gurur duydum
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para