28 Mart 2018, 13:36 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

ilçemizde Kimseler isimli dizi çekiliyor

ilçemizde Kimseler isimli dizi çekiliyor

ilçemizde Kimseler isimli dizi çekiliyor...
“Bu kurulu düzenin içinde bi düzensizlik var”


İlçemizde ilk defa Şereflikoçhisarlı gençlerden oluşan amatör oyuncular tarafından “Kimseler” isimli amatör internet dizisi çekiliyor.

Her biri ayrı ayrı işlerde çalışan ve müsait zamanlarda tamamen Şereflikoçhisar’daki kendi imkanlarıyla çekimler yapan ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden çekim izinleri olan dizinin oyuncuları, özellikle Belediye başta olmak üzere tüm Şereflikoçhisarlılardan da destek bekliyorlar.

UYUŞTURUCUYA HAYIR

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü ile röportaj gerçekleştiren dizinin oyuncuları, amaçlarının; uyuşturucuya hayır dediklerini, Şereflikoçhisar’da daha temiz bir gençlik  yetiştirmeyi sağlamak olduğunu, Şereflikoçhisar’ı gençleri zehirleyenlerden temizlemek olduğunu, bunun genel bir temizlik olmadığını, nasıl ki temizlik için önce kendi evlerimizin önünün süpürülmesi gerekiyorsa uyuşturucuda da önce Şereflikoçhisar’ı temizlemek olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti’nde bir düzenin olduğunu ama bu kurulu düzenin içinde de bi düzensizliğin var olduğunu, uyuşturucu gibi konularda Emniyet ekiplerine destek olunması gerektiği olduğunu söyleyen oyuncular; “Gençleri zehirleyenleri bularak, onların zehirlenmelerine engel olacağız” dediler.

SİNAN DEVECİOĞLU’NUN HAYALİYDİ

Şereflikoçhisar’da amatör bir dizinin çekilmesini çok isteyen hatta bir hayalin gerçekleştiğini belirten oyuncular; “İlçede bir dizi çekmeyi isteyen Sinan Devecioğlu’nun hayaliydi. Biz de uyuşturucuya hayır kapsamında Kimseler isimli kısa dizimizi çekmeye başladık. Tamamen Şereflikoçhisar’daki kendi imkanlarımızı kullanarak çekimleri gerçekleştiriyoruz.
Dizimizi kamerayla çektiğimiz gibi Antalya’da yaşayan hemşehrimiz Tuğba Sözen isimli kardeşimiz de kendi fotoğraf makinasını dizimizin çekimleri bitene kadar emanet verdiği gibi Sanayideki esnaflarımız da bize mekan için destek olduklar"dediler.

DİZİNİN OYUNCULARI
Yönetmenliğini Akın Gözkaya’nın, Kameramanlığını Ata Gözkaya (Atabey) ile Volkan Ferhat Şirin’in ve senaryosunu set ekibi olarak ortaklaşa yazan Kimseler Dizisinin oyuncuları; Yunus Altıparmak (Üstad), Kadirhan Akın (Barlas), Gökhan Özden (Zehir), Ferdi Yılmaz (Narkoz Yaşar), Esat Aydoğdu (Bambam), Murat Oktar (Dilsiz), Arif Sayıcı, Necip Çiçek (Zehir’in personeli), dizide oynamak isteyen üniversite öğrencileri Nuri Can Karakayaoğlu ile Ali Özaltuğ ve tüm Şereflikoçhisarlılar.

DİZİNİN 3.BÖLÜMÜN FRAGMANI YAYINDA
12 bölümden oluşan dizinin birinci ve ikinci bölümünün youtube’da yayında olduğu ve izlemek isteyenlerin izleyebileceği belirtilirken 3.bölümün de fragmanının  yayında olduğu ve Nisan ayında da yayınlanacağı belirtildi.

Youtube’dan “Kimseler” yazınca ilk sıralarda çıkan dizinin bölümlerinin, Şereflikoçhisarlılar tarafından beğeniyle izlendiği ifade edildi.

DESTEK BEKLENİYOR
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden çekim izni aldıktan sonra kendi imkanlarıyla çektiklerini ve maddi gelir beklemediklerini  belirten oyuncular, Belediye’den ve kamu kurumlarından yardım ve desteklerini beklediklerini söylediler.

Dizinin bölümlerini çektikçe biraz daha profesyonelleştiklerini söyleyen dizinin yönetmeni Akın Gözkaya; “Her mevsim bir yaş atlıyoruz” şeklide konuştu.

Dizi oyuncuları ayrıca; Ulusal sanatçılarımız olan hemşehrilerimiz Uğur Işılak ve Serenay Sarıkaya’ya da ulaşarak, kamera karşısında “memleketimizde de bir dizi çekiliyor” diye kamera karşısında veyahut programlarda söylemelerini isteyerek kendilerinden destek beklediklerini ancak daha bir cevap alamadıklarını söylediler.

Youtube’dan “Kimseler” yazarak dizinin bölümlerinin izlenebileceği hatta kanala üye olarak kendilerine destek olunmasını isteyen oyuncular; “bu dizinin sonu ya karakolda ya da Beyaz Show’da bitecek” şeklinde konuşarak dizinin heyecanlı bölümlerinin olacağını ifade ettiler.


  29 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2059 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.207 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para