16 Mayıs 2018, 14:46 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

113 kursiyer sertifika aldı

113 kursiyer sertifika aldı

Okuryazarlık Seferberliği Sertifika Töreni düzenlendi...
Okuryazarlık Seferberliği Sertifika Töreni düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen Okuma - Yazma seferberliği için sertifika töreni düzenlendi.

Nizamülmülk MTAL salonunda gerçekleştirilen sertifika töreni, Saygı Duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Okuma – yazma seferberliği ile ilgili sinevizyon gösterisinin ardından konuşmalar yapıldı.

Kursiyerlerden Huriye Akın ile Güzide Ekinci’nin konuşmalarından sonra  İlçe Halk Eğitim Müdürü Şahin Yiğit de bir konuşma yaptı.

Yiğit konuşmasında; “Halk Eğitim Merkezi olarak yoğunlaştığımız kavram “Sosyal Devlet” ilkesidir. Sosyal Devlet mağduruna, engellisine, toplumun her kesiminden ihtiyaç sahibine ulaşan devlettir. Türkiye’de halen okumaz yazmazlardan bahsediyorsak düşünmemiz lazımdır. Burada en önemli husus kadınların eğitiminin ihmal edilmemesidir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde 9.düzenlenen okuryazarlık seferberliği, 5 Şubat 2018 tarihinde aktif olarak başlatılmıştır.

Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların 1.kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okur yazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II.Kademe Yetişkin Okuma Yazma kurslarına yönlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Topyekun mücadelemiz cahillikle savaşmaktır. Kendi iradelerinin dışında okuma yazma öğrenmeden mahrum kalan insanlarımızın dünyayı yeniden keşfetmelerine, çevrelerine farklı gözle bakmalarına hepsinden önemlisi daha geniş düşünerek kendilerini her yerde güvende hissetmelerini sağlamak için halkımızın her birine görev düştüğü kanısındayız. Gerçek mutluluk; karanlığın bittiği aydınlığın başladığı yerdedir. Bizler orasını arıyoruz.

Merkezimiz organizasyonunda, seferberlik kapsamında 15 okul ve 3 mahalle muhtarlığımız olmak üzere toplam 22 adet kurs açılmış ve bu kurslarımıza 19 öğretmenimiz görevlendirilmiştir. 14 erkek 208 bayan olmak üzere toplam 222 vatandaşımız açılan kurslarımızdan yararlanmaktadır.

10 Mayıs 2018 tarihi itibariyle tamamlanan 17 kursumuzda 4 erkek 109 bayan olmak üzere toplam 113 vatandaşımız kursları başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmışlardır. Halen devam eden 5 kursumuzda 37 bayan kursiyerimiz eğitimlerine devam etmektedirler.Şimdi varlık sebebimiz olan canların mutluluğuna ortak olmak için toplandık. Kursların açılış sürecinde yardımlarını esirgemeyen Kaymakamımız Sedat Yıldırım’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Şube Müdürlerimize, kurslarda görev alan öğretmenlerimize, okul müdürlerimize ve müdür yardımcılarına velhasıl katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyoruz” dedi.

Konuşmalardan sonra 113 kursiyerlere protokol tarafından sertifikaları verildi.

  17 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 245 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Hakan bey bu kişi o kadar çaplı ise isim zikrette Şereflikoçhisar halkı ogrensin
veli
Uğur bey yakışır belediyeye en uygun aday o bence
hakan
ben eskilerden bahsetmiyorum. şu an görevde olandan bahsediyorum. Eskilerle işimiz yok bizim.
Hakan bey isim telefuz edin. Bizde bilelim genç çalışkan kendini ispatlamış kisiyi
Levent
Bit pazarına nur yağmış. Eskiye rağbet artmış. Eski müdür düz koşulara başlamış. Konseyden karar çıkmış. Mış mış mış.
hakan
Belediyenin başına genç çalışkan devletde kendini ispat etmiş biri lazım.
müdürüm yakışır belediye başkanlığına.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan istanbul ankara nakliyat otomatik garaj kapısı