24 Mayıs 2018, 09:52 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Güvenin ifadesidir!

Güvenin ifadesidir!

Güvenin ifadesidir!...


Cumhuriyetimizin kurucu önderi merhum Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir suikastı sonrası söylediği “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” şeklindeki ifadesi, güçlü bir inancın ve güven duygusunun dışa yansımasıdır!


Dikkat etmek gerekirse asırlardan beri varlığını sürdüren devletimiz, yerine göre değişik adlar altında da olsa yoluna devam etmiştir ama, başka bir devletin esareti altına girmemiştir ve girmeyecektir de Allah’ın izniyle!

Devlet yapımız zora düştüğünde bu zorlukları aşacak, emperyal güçlerin entrikalarını boşa çıkaracak ve devletimizin -farklı adlar altında da olsa- yoluna devam etmesini sağlayacak nitelikte kadimden gelen güçlü bir Milli Derin Devlet yapımız olmasaydı, belki de şuanda başka bir devletin egemenliği altında olacaktık Allah muhafaza!

Açık konuşmak gerekirse istisnai durumlar haricinde genel sosyal ve siyasal havanın -şuan için- pekte umut vermediği ve özelliklede sosyal çatı altında, iyi haller dışında her türlü gayri insaniliklere ve ahlaksızlıklara tanık olunabilinen bir ortamda “Vatanımızın ve devletimizin ayakta durması, Cenab-ı Allah’ın rahmeti-inayeti, asırlara dayanan teşkilat yapımızın ve de güçlü ve disiplinli bir ordumuzun olması sayesindedir” düşüncesi, zaman zaman zihnimden geçmiyor değil.

Bizler günlük iş ve işlemlerimizle meşgul olurken vatanımızın ve devletimizin varlığını korumak adına, şer cephesinin derinlerine karşı etkili bir şekilde mücadele yürütme noktasında devletimizin sahipsiz olmadığı hususuna yönelik düşüncem; yakın zaman öncesinde okuduğum Ahmet Haldun Terzioğlu’nun “Aksaçlılar Meclisi-Devletin Bekçileri” adlı roman tadında bir kitapla daha da beslenmiştir.

Netice itibariyle Büyük Hun İmparatorluğundan bu yana -isim değişiklikleri yaşasa da- esaret altına girmeden varlığını idame ettiren devletimiz, bundan sonrada bağımsız bir şekilde varlığını devam ettirecektir Allah’ın izniyle inşallah!


  24 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 952 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü
Psikolojik sıkıntılar üzerine Psikolojik sıkıntılar üzerine
08.01.2019 tarihli MHP grup toplantısında, MHP genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli tarafından...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat