20 Haziran 2018, 14:45 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Büyükşehir Belediye Başkanından ilçemize ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanından ilçemize ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanından ilçemize ziyaret...
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna:
Ak Parti Hizmetlerini Seçimler İçin Değil Nesiller İçin Yapar

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, ilçemizi ziyaret etti. Ziyarette; esnaf gezisi yaptı, öğle namazını Tatbikat Camiinde kıldı ve arkasından hem ilçe hem de mahalle muhtarlarıyla yemekte biraraya geldi.

İLÇE BİNASI
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, ilk olarak AK Parti ilçe binasını ziyaret etti. Binaya çıkarken Başkan Tuna, Belediye Başkanı Ferda Polat’a çarşının içinin neden daha yapılmadığını sordu. Başkan Polat da yapılmaya başlandığını söyledi.

İlçe binasında Başkan Mustafa Tuna, hem Belediye Başkanı Ferda Polat’tan hem de İlçe Başkanı Erkan Seyhan’dan İlçenin genel durumu ile ilgili bilgi aldı.

ESNAF ZİYARETİ
Belediye Başkanı Mustafa Tuna daha sonra Ankara Caddesi üzerinde bulunan esnafları ziyaret etti.

Ziyaretlerde esnafların bir kısmı; mahallelerine asfalt dökülmesini isterken bir kısmı Büyükşehir Belediyesi’nin ilçemize sunduğu bir takım hizmetlerden memnun olmadığını dile getirirken bir kısmı da Büyükşehir Belediyesi’nin ilçemize sunduğu hizmetlerden memnun olduğunu ifade etti.

TATBİKAT CAMİNDE ÖĞLE NAMAZI
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, esnaf ziyaretini tamamladıktan sonra Tatbikat Camiinde öğle namazını kıldı.

MUHTARLARLA VE STK BAŞKANLARI İLE YEMEKLİ TOPLANTI
Başkan Tuna, öğle namazının ardından Aile Piknik Alanına geçerek muhtarlarla ve STK Başkanları ile yemekli bir toplantı yaptı.

Buradaki toplantıda ilk olarak muhtarların mahallelerindeki sıkıntıları dinleyip talepleri alan Başkan Mustafa Tuna, hiçbir muhtara söz vermeyerek; “Ben kimseye söz vermem. Talepleriniz belki kanunlara aykırıdır. Yerinde görüp bakmadan yaparım demem. O nedenle önce bakmak gerekiyor. Sonra yapılıp yapılmayacağına karar veririm” şeklinde konuştu.

Diğer yandan,toplantıda muhtarlar sıkıntılarını dile getirirken sürekli Fen İşleri Şefliğinin kendilerine “bu yıl programda değil” dediklerini belirterek işlerinin yapılmadığını dile getirirken Başkan Tuna da; “Program diye bir kavram yok. Unutun şu program kelimesini. Bir iş yapılacak durumda ise yapılır” şeklinde cevapladı.

Burada ilk olarak söz alan Belediye Başkanı Ferda Polat; “Gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse İlçe Belediyemiz bu seçim sati mahallinde elimizden geldiği kadar sizlere hizmet etmek için gayret ettik, etmeye de devam edeceğiz. Özellikle bugüne kadar bize vermiş olduğu destekten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanım, abimiz, Mustafa abime çok teşekkür ediyorum.

AK Parti iktidarını biliyorsunuzki sadece seçim zamanında çalışmadığını diğer zamanlarda da milletin dertleriyle dertlendiklerini hep beraberce 10 yıl ilçe başkanlığım döneminde müşade ettik. Onun için gönül arzu ediyor, seçim sati mahallinde her taleplerimizi yerine getirelim. İnanın yetişilmiyor.
Allah izin verirse devam edecek hizmetlerimiz. Onunu için seni, beni veya diğer arkadaşlarımı yargılama günü değil. Gün birlik ve beraberlik günü, gün ülke günü, gün Türkiye günü. Onun için ilçemizde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkma günü.

Bugüne kadar şahsıma, Büyükşehrimize ve partimize vermiş olduğunuz desteklerinizden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da hiç kaygımız yok Allah’ın izniyle destek konusunda.
Vakit birlik vakti, vakit beraberlik vakti. Dış dünyaya karşı yeniden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanı yapmak ve akabinde de AK Parti iktidarını güçlü bir şekilde hizmet edecek güçlü bir meclis ihtiyacımız var. Sebebine gelince dünyada olup bitenleri görüyorsunuz. Ben özellikle tekrar sizlere teşekkür ediyorum bugün buraya geldiğiniz için”dedi.

MUSTAFA TUNA’NIN KONUŞMASI;
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna da konuşmasında; “Göreve gelir gelmez Başkanımızla ilçemizin acil ihtiyacı nedir? Orta vadeli ihtiyaçları nedir, uzun vadeli ihtiyaçları nedir, yapılması gereken işler nedir? Hepsini masaya koyduk. Elele vererek işbirliği yaparak ilçemizin ihtiyaçlarını gidermeye karar verdik. Bu sene önceliğimizi yol ve su olarak belirledik. Bu konularda çalışmalarımız hızlı bir şekilde başladı ve devam ediyor. Mevsim şartları olur olmaz yollarımızdaki çalışmara devam edeceğiz.

İçme suyu ile ilgili olarakta; ASKİ’miz ihalelerini gerçekleştirdi. Yeni mahalle olan köylerimizin yol olarak, sosyal olarak ihtiyaçları var. Bunların hepsine hak veriyorum. Ama önceliğimizi yol ve suya harcayalım istedik. İhtiyaç bitmez. Gönülden geçen bütün ihtiyaçların bir gecede hallolmasını istemezmisiniz? İstersiniz ama imkanlar ölçüsünde öncelikle şunu halledelim sonra bunları halledelim şeklinde olduğu gibi bizde o şekilde devam ettiriyoruz. 

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak Şereflikoçhisar’da yapmamız gereken bazı işler var. Dedim ki bunlara; parasını biz verelim. İlçe Belediyesi olarak siz ihalesini yapın ve kontrolünü de siz yapın, sizin denetiminizde olsun. Artı ilçemizdeki esnafın ticaretinin gelişmesine katkı olsun. Burdan alışveriş yapar, ilçemizin işçiliğinden istifade eder.” Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl içerisinde KDV ile beraber 10 milyon 600 bin liralık bir protokolümüz var. İmalatlar yapıldıkca bunların parasını ödüyoruz.

Bundan sonra da biz ne yapabiliriz? elele vererek hizmetleri adım adım hepsini gerçekleştireceğiz. Şuandaki sahadaki çalışmamızda bunun işareti” dedi.

“AK Parti hizmetlerini seçimler için değil nesiller için yapar” diyen Başkan Tuna; “Erken seçim kimsenin aklında yoktu. AK Parti seçimler için değil nesiller için hizmet yapar. Dolaysıyla bu seçimlerde zaten vatandaşlarımız neye, nasıl vereceğini iyi biliyor. Ayrıca bu seçimler bir siyasi tercih değil, ülkenin bekası için bir seçim. Yani memleketin geleceği ile ilgili bir seçim.
Birçok hizmetler yapıldı 16 yıl içinde. Yeterli mi? Değil. Daha birçok hizmetin de yapılması gerekir. Bunlarda ekonomi istikrar ve siyasi istikrar çerçevesinde, birlik ve beraberlik içerisinde önemli olan iyi niyetle, gayret etmekle, elele  verip çalışmaları hızlı bir şekilde yürütmektir.
AK Parti hizmetlerini seçimler için değil, nesiller için yapar. Dolaysıyla yapacağımız işleri biz başlatmıştık ve de devam ediyoruz. İnşallah bu yıl su ve yol meselelerini halletmiş olacağız.”şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra muhtarlarla vedalaşan Başkan Mustafa Tuna, Belediye binasına geçti.

ŞEHİTLİĞİ ZİYARET
Burada bir süre sohbet eden Tuna’yı Belediye Başkanı Ferda Polat tarafından hastanenin yanındaki Şehitlik Anıtı gezdirirdi. Anıtı yapan firmanın yaptığı işlerde bir takım bozukluklar olduğunu gösteren Başkan Ferda Polat, Mustafa Tuna’dan gösterdiği bozuklukların firma tarafından yapıldıktan sonra Belediye’ye teslim edilmesini istedi.

Mustafa Tuna, Şehitlik Anıtından sonra Ankara’ya gitmek için yolaldı.

  21 Haziran 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1310 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Sarıyahşili06
Gurban olduğum Mustafa Tuna Başkanım, Sarıyahşini tekrar Angaraya Gossara bağlayın bu hasretlik bitsin gayrı.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]