02 Ağustos 2018, 12:24 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Oldu mu şimdi?

Oldu mu şimdi?

Oldu mu şimdi? ...
Oldu mu şimdi? Yeni asfalt atılan yollara Tırlar park ediliyor

Yeni yapılan asfaltın üstüne park edilen tırları gören insanlar, “Oldu mu şimdi?”şeklinde kendi kendilerine soru sormadan edemiyorlar.
Belediye’nin de uzun zamandır şehiriçine park edilen tırlarla ilgili bir çalışma yaptığı görülmüyor.
2014 yılında göreve başlayan Belediye aBaşkanı Ferda Polat, 2015 yılının Ocak ayında yerel basınla biraraya gelerek “Tır parkının faaliyete girdiğini, şehiriçine tır park eden araçlara cezai işlemlerin yapılacağını belirterek: ‘’Şereflikoçhisar ekonomisinin %80’lik kısmı nakliye sektöründe, Belediye olarak nakliyeci kardeşlerimizin yanındayız, tır parkına giriş ücreti 10 TL, araç kaç gün kalırsa kalsın 10 Tl’ye gönül rahatlığı ile araçlarını buraya bırakabilirler, yaklaşık 1 aydır tır parkı faaldi fakat bu zamana kadar cezai yaptırım uygulanmadı bundan sonraki süreçte şehir içine park eden tırlara cezai işlemler yapılacak.
İlçe genelinde devam eden asfaltlama çalışmalarının ardından özellikle E-90 karayolu altında bulunan mahallelerde 40 tonluk ağır araçların yolda ilerlemeleri nedeniyle çöküntülerin yaşanıyor. ’Yollara atılan asfaltların kenarları açık 40 tonluk tır geçtiği zaman asfalt yanlara doğru açılıyor, kırılmalar yaşanıyor, nakliyecilerimizden özellikle rica ediyoruz araçlarını tır parkına getirsinler” demişti.
Söz konusu uygulama ilk yıllarda hayata geçirilmişti ancak daha sonraki yıllardan günümüze kadar şehiriçine tır parkları devam etti ve daha da devam ediyor.
Fotoğrafta da gördüğünüz gibi İslam Aslan caddesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlandı. Lakin, ertesi gün  tırlar park etmeye başlandı.
Tırları gören vatandaşlar da, “oldu mu şimdi? Daha yeni asfalt atılmıştı. Atılan bu asfalt kaç yıl sağlam kalacak? Belediye neden şehiriçine park edilen tırlara cezai işlem uygulamıyor? Yoksa Belediye’nin tırları park edecek yeri yok mu?” diye şikayetleri dile getiriyorlar.

  2 Ağustos 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1092 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Sezai
Bu cadde sezai şimşek caddesi ayrıca otogarın hemen arkasında çok sayıda tir park halinde ceza kesilecekse hemen uygulansin
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para