08 Ağustos 2018, 14:54 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İşkur personelleri tartışmaya konu oldu

İşkur personelleri tartışmaya konu oldu

Altuğ ile Sezginer tartıştı...


Toplantı sonunda söz alan MHP Meclis Üyesi  Kemal Sezginer; “Haziran ve Temmuz Ayları içindeki toplantılarda işçilerle ilgili, geçici işçilerin AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından seçildiği ve her kişinin gereği gibi gerektiği yerde çalışmadığı iddiaları üzerine ben bu kişilerin isimlerini ve çalıştıkları birimleri, nerelerde çalıştığını öğrenmek için bir sözlü öneride bulunmuştum. Burada 95 kişi çıkmış, Oda şimdi elime geçti. Bu sayı en son sayı mı?

Bu geçici işçilerin, nerede çalıştığı konusunda; park, bahçe ve temizlik işlerinde çalıştığı söyleniyor. Bu geçici işçiler Belediye’nin şirketinde çalışabilir mi? Çalışıyor mu şuanda?  şeklinde konuştu.

Şah İsmail Atak da; “Evet elinizdeki son sayı, 95 kişi. Bu 95 kişi sadece park, bahçe ve temizlik işlerinde çalışıyor” dedi.

AK Parti Meclis Üyesi  Cafer Tayyar Altuğ da; “Şimdi baştan bir düzeltelim. Şereflikoçhisar AK Parti mi dedin?  Ne dedin? Geçenki toplantıda Belediye Başkanı ne dedi? Şereflikoçhisar Belediyesi İş-kur’a alınanların hiç bir tanesi Şereflikoçhisar AK Parti İlçe Başkanı referansıyla alınmadı dedi mi? Demedi mi? Bir daha niye gündeme getiriyorsun? Yani neye mesaj vermeye çalışıyorsun? Bak, bu konunun muhatabı Şereflikoçhisar Belediye Başkanına sen bunu sordun mu? Sordun.
O adam ne dedi? “Bir tane dahi Şereflikoçhisar AK Parti Teşkilatından biz kimseyi almadık” dedi mi? Dedi. Sen niye daha temcit pilavı gibi getiriyorsun.
Şunu şöyle diyebilirsin; İşkur’da çalışanların listesini istemiştim diyebilirsin. Ama tutupta niye öbür türlü diyorsun? Onun cevabını aldın zaten Belediye Başkanından” dedi.

Kemal Sezginer de; “Şimdi elini vurma. Sıranı bekle de konuş. Zıplama durup dururken. Ne diyorum bak; Geçici işçilerin AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından seçildiği, her kişinin gereği gibi gerektiği yerde çalışmadığı iddiaları üzerine Haziran ve Temmuz Aylarında ben bu işçilerin listesini istemiştim diyorum. Bir hatırlatma yapıyorum. Ben senden öğrenecek değilim.
Şimdi bunlar; Asfalt işinde çalışan var mı? Düğün salonunda çalışan var mı?, Şantiye’de çalışan geçici işçi var mı? Öğrenmek istiyorum.
Eğer bu  95 kişi park, bahçe ve temizlik işlerinde çalışıyor ise bizim parklarımızın, bahçelerimizin, yollarımızın ipek gibi çiçek gibi olması gerekir. Şuanda niye çalıştırılmıyor, onları anlamaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

Şah İsmail Atak Sezginer’in sorusunu sakin bir şekilde; “Düğün Salonunda, Atatürk Parkında ve Müze bahçesinde çalıştırılmıyor. Bu alana geçici işçiler çalıştırılmıyor.
İşkur’dan giren 95 işçiler Aile Piknik Alanındaki yeşil alanda, E-90 karayolundaki orta refüjde, park ve bahçelerde çalışıyorlar. İşkur’dan alınan personellerimizin hiç birisi ne Atatürk parkında, ne kır düğün salonunda ne de yüzme havuzunda ne de müze aile çay bahçemizde çalışan yok. Buralarda Belediyemizin kurmuş olduğumuz şirket tarafından personeller çalışıyor.”diyerek cevapladı.

Cafer Tayyar Altuğ; “Abi siz duymuyor musunuz Belediye’nin anonslarını?  Belediye’ye işçi alınacak diye…duymayan var mı burada? Halkın iddiası diye buraya getirme. Araştır öyle getir. Burada sen birilerini töhmet altında bırakmak için söylüyorsun ama. Söyleme öyle bir şey. Olur mu öyle şey. Sen burada birilerini karalamak için veya birilerinin bir şeyleriyle buraya taşımak için bunlar.
Yani sen anonsları duymuyor musun işkur’la adam alınacak” diye.

Kemal Sezginer; “Altuğ, tribünlere oynama” deyince Altuğ’nun sesi bir kat daha fazlaşarak ve eliyle masaya vurmalarını artırarak; “Ben niye tribünlere oynayayım? Sen tribünlere oynuyorsun. Benim İlçe Başkanımı karalayamazsın. Sen üç aydır bunu yapıyorsun. Sen üç aydır burada İlçe Başkanını karalamak için birilerinin talimatını yerine getirmeye çalışıyorsun. Buna müsaade etmem. İlçe Başkanımı burada karalamana müsaade etmem. Bir adam üç aydır aynı konuyu gündeme getiriyorsa burada art niyet ararım ben.” dedi.

Altuğ’a; “Sen kimsin? Tribünlere oynuyorsun. Masaya da vurma kibar ol” diyen Kemal Sezginer, Şah İsmail Atak’a teşekkür ederek gerekli cevabı kendisinden aldığını söyledi.

MHP Meclis Üyesi Halil Şahan da; “5 sene oldu. Bir teşekkür edecektim, bu seferde Başkan kendisi yok. Yüzme havuzu çok güzel olmuş. 8 yılın sonunda tamamlandı. Çok güzel bir eser olmuş. Ama sağlığı ilgilendirdiği için bundan sonrası çok önemli. İşin ehli insanlar orada çalışırsa iyi olur.” dedi.
Şah İsmail Atak; “İl Spor Müdürlüğünden konuyla ilgili başvuruda bulunuldu. Oraya inşallah ehil kişiler gelecek” şeklinde konuştu.

  9 Ağustos 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1427 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Selim
Cafer beyin yaptıkları hizmetleri herkes biliyor,koçhisar bi avuç faydasız insana kalacak değil..
Reklamın iyisi kötüsü olmaz kardesim
güldür güldür show'uda mahkemeye vermişti, acaba sonucu ne oldu ki?
memlekette olanlardan haberiniz var mı
Yav memleket elden gidiyor dolar uçtu olmayan ekonomimiz çöktü siz daha torpille geçici işçi alma derdindesiniz yazıklar olsun sizlere
Belediye baskanligi adaylığına açıklamak için tabiki ilçe başkanına ihtiyacı var aynı zamanda reklama ihtiyacı var. R klam kokan hareketler bunlar
Selim
İlçe başkanın ne alakası varmış belediyenin aldığı belli değil mi
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para