15 Ağustos 2018, 14:12 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tuz Gölü Turistik dinlenme tesisi açılacak

Tuz Gölü Turistik dinlenme tesisi açılacak

Tuz Gölü Turistik dinlenme tesisi açılacak...
Altuğlar Tuz Gölü Turistik Dinlenme Tesisleri yakında hizmete açılıyor.

Yapımına 2015 yılının Temmuz Ayında Tuz Gölü kenarına başlanan ve bu yıla kadar bürokratik engeller nedeniyle işletmeye açılamayan Altuğlar Tuz Gölü Turistik Dinlenme Tesisleri’nin, çok yakında hizmete gireceği açıklandı.

İmar barışından yararlandığı öğrenilen Tesisin sahibi Erdoğan Altuğ, Ziraat Bankası’ndan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na 253 bin lira yatırdıktan sonra Çevre Bakanlığı’ndan onayı aldığını söyledi.

CUMHURBAŞKANINA DAHİ MEKTUP YAZILMIŞTI
2017 yılında Tuz Gölü kenarına yaptırdığı tesise işletme izni verilmeyen Erdoğan Altuğ, yaşadığı sorunları bir mektupla Recep Tayyip Erdoğan’a aktarmıştı.

Altuğ mektupta; “Kurumlararası uyuşmazlıkların kurbanı olmuş durumdayım. Kanun ve nizamata harfiyen uymama rağmen, türlü sebeplerden dolayı tesisi açamıyorum. 5 milyon Türk Lirasına yakın harcama yaptım. Resmi makamlar arasında dolaşmaktan adeta sersemleştim” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Tesisin açılması için yardım istemişti.

ŞEREFLİKOÇHİSAR’A HAYIRLI OLSUN
Ve 2018 yılının Ağustos Ayında da mücadeleyi kazanan Erdoğan Altuğ, tesisi en kısa zamanda açacağını belirterek çok mutlu olduğunu ifade etti.

2015 yılından bu tarafa Tesisin yapımını tamamlanması için çok çektiğini belirten Erdoğan Altuğ; İmar barışından yararlandığını, ziraat bankasından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na 253 bin lira yatırdıktan sonra Çevre Bakanlığı’ndan onayı aldığını, şimdi yapı ruhsatı için müracaat yaptığını söyledi.

Tesisin en kısa zamanda hizmete gireceğini belirten Altuğ, tesisde 50 kişinin istihdam edileceğini belirtti.


   16 Ağustos 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2115 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Ali Yılmaz
"Tesisde" diye yazılmaz "Tesiste" diye yazılır. Güya gazeteci olacaksınız daha Türkçe yazmayı bilmiyorsunuz
gossarlı gurbetçi
hayırlı olsun şerefli koçhisarımıza çalışacakların ekseriyeti ilçemizden olur inşallah.
görgülü grup.gorgulu gmbh
sayın hemşerim tesisin hayırlı olsun artık bu engeller kalksın 50 kişiye ekmek vereceksin ne güzel tesisin içine ve çevresine doğal yapı korunmuş gördüm beğendim yolum düşerse geleceğim ilçe otobüsleri bu tesislerde mola versin sadece 10 dakika mola ilçe tanıtımı için çok güzel olur ulusal medya ve sosyal platformlarda tanıtımını yapalım
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.113 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para