29 Ağustos 2018, 14:04 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Bayramlaşma arefe günü yapıldı

Bayramlaşma arefe günü yapıldı

Bayramlaşma arefe günü yapıldı...
Kaymakam Sedat Yıldırım: Allah; Birliğimizi, Dirliğimizi ve Beraberliğimizi Bozmasın.

2018 yılının Ağustos Ayında Ülke olarak sevinciyle üzüntüsüyle bir bayramı daha geride bıraktık.

İlçemizde protokol bayramlaşma programı bayramdan bir gün önce arife gününde yapıldı.

Bayramlaşma programı ilk olarak, Kent Müzesinde başladı.

Buradaki programa; Kaymakam Sedat Yıldırım, Garnizon Komutanı Tankçı Albay İlker Görgülü, Belediye Başkanı Ferda Polat, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Avcı, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Demircan, AK Parti İlçe Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı ve Kadın Kolları Başkanı ile Yönetim Kurulu Üyeleri, İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım ve Yönetim Kurulu ile bazı vatandaşlar katıldı.

ALLAH BİRLİĞİMİZİ, DİRLİĞİMİZİ VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN
Müzede kısa bir konuşma yapan Kaymakam Sedat Yıldırım şöyle dedi;

“Bir Kurban Bayramını birlikte idrak etmenin huzuru, mutluluğu içerisinde bizleri bir araya getiren Yüce yaradana şükrediyoruz. Bayramlar; birlik ve beraberliğin pekiştiği, dostluğun, arkadaşlığın, kaynaşmanın hat safhada yaşandığı günlerdir.

Özellikle kurban bayramı, gerek yaptığımız kurban bağışlarıyla gerek kestiğimiz kurbanlarla fakiri, fukarayı, ihtiyaç sahibini hatırladığımız toplumun birbirini gözettiği ve yakınlaşmanın, kaynaşmanın olduğu bir bayramdır.

Bir çok defa olduğu gibi tekrar ülkemiz, çok hassas bir dönemden geçiyor. 
Hiç bir şeyle izah edemediğimiz hiçbir ekonomi bilgisiyle izah edemediğimiz, asimetrik bir saldırıyla karşı karşıyayız. Bayram vesilesiyle de bu saldırıyı göz önünde bulundurarak saflarımızı biraz daha sıklaştırmamız lazım. Birlik ve beraberliğimizi biraz daha artırmamız lazım. Bir günde bakıyorsunuz ki, döviz %20-25 artıyor.

Öğrendiğimiz ekonomi bilgisi, bu yaşanan asimetrik saldırıya cevap vermiyor. Çünkü biz bilirizki, borsa, döviz, altın, faiz bunlar içlerinde ters orantılıdır. Ama bakıyoruz ki hepsi birden yukarı doğru gidiyor. Belki Çanakkale’de topla, tüfekle yapamadıklarını, 15 Temmuz’da kardeş kavgası, iç savaşı çıkarma senaryolarını gerçekleştiremediklerini globalleşen dünyada, görüyoruzki ekonomik ergümanları da bir savaş aracı olarak kullanabiliyorlar, kullanabilecekler.

Bu coğrafyada bunları defalarca yaşamış millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde bugünleri de atlatacağımızı düşünüyorum. İnşallah bu krizden de güçlenerek çıkacağız diye değerlendiriyorum. Devleti yöneten büyüklerimiz, bizler, sizler, en tepeden tüketim alışkanlıklarımızdan üretimin ne kadar olduğunu gözden geçirerek bir silkelenmeye, bir tekrar kendimizle yüzleşmeye ve bu krizide bir fırsata çevirmeyi inşallah yüce yaradan birlik ve beraberliğimize nasip edecektir. Atlatacağız diye düşünüyorum. Güçlenerek çıkacağız inşallah. Tekrar söylüyorum vatana sahip çıkma günüdür, herkes şapkasını önüne koyacak, siyasi düşüncesini bir kenara bırakacak, devletimize, hükümetimize hep beraber sahip çıkacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Aleminin, milletimizin, Şereflikoçhisarlı hemşehrilerimizin bayramını tekrar kutluyorum, Allah; birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın.”

Konuşmadan sonra İlçe Jandarma Komutanlığı’na geçildi ve burada da askerlerle Bayramlaşıldı.
Son durak ise İlçe Emniyet Müdürlüğü oldu. Emniyet personeliyle de bayramlaşılmasından sonra bir kurban bayramı protokol bayramlaşması sona erdi.

MEZARLIK ZİYARET EDİLDİ
İlçemiz mezarlığı da bayram nedeniyle ziyaret edildi.

Gerek yurt dışından gelen gurbetçilerimizin gerekse ilçe halkımızın arefe ve bayram günü yakınlarını ziyaret ettiği ilçe mezarlığı, dört gün boyunca  yoğun bir ziyaretci akınına uğradığı gözlemlendi.

E-90 KARAYOLUNDA TRAFİK YOĞUNLUĞU
Kurban Bayramı nedeniyle 9 günlük tatili fırsat bilenlerin, bayram öncesi yollara düştükleri görüldü.

Gerek tatil için gerekse uzaktaki akrabalara ziyaret etme vesilesiyle hem bayramdan önceki günlerde hem de bayram bittikten sonraki günlerde, E-90 karayolunda trafik yoğunluğu yaşandı.

   30 Ağustos 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1039 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


elense
Antalya pehlivanları ile ünlü bir ilimizdir.Kaymakam beye maşallah AKP ilçe başkanına güzel bir el ense çekmiş. CHP ilçe başkanına da bir el ense çeker mi?
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para