05 Eylül 2018, 13:47 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Bu yıl Eylül fena geldi!

Bu yıl Eylül fena geldi!

Bir kızım daha olsa adını kesin Eylül koyardım...


Düğünü- bayramı-seyranı- tatili geride bıraktık. Gurbetçilerimizi de evlerine uğurladık. Hızlı- koşuşturmalı- sıcak ve çabucak geçen bir yazın ardından inceden inceden rutin hayatımıza dönüş yapıyoruz!

Eylül’ün ilk günlerini yaşıyoruz.  Günler iyiden iyiye kısalmaya, ağaçların yaprakları sararmaya başladı. Akşamları serinlemeye yüz tutan hava sonbaharın habercisi.

Çarşımız pazarımız boşaldı biz bize kaldık. İlçenin hanımları  olarak şu andaki tek derdimiz  okula hazırlık ve kışlık yetiştirme telaşı! Birde sezon sonu indirimlerinden yararlanabilirsek ne alâ!

Bir nevi hüzün ayı diye tabir edilir  Eylül için ama yine de benim en sevdiğim aydır Eylül. Bir kızım daha olsa adını kesin Eylül koyardım.  Aslında yazın sıcağından kışın soğuğundan hoşlanmayan herkes sevebilir  Eylül’ü. Sıcağı bunaltmaz-serinliği üşütmez!

Eylül, yeni bir bahara hazırlerken doğayı, ağaçların değişen renkleri de ilham olurmuş ressam ve fotoğraf sanatçılarına keza şairlere ve yazarlara! Bunun içindir ki en çokta  Eylül ve Sonbahar için yazılırmış şarkılar ve de şiirler.

Her Eylül bir başlangıç,
seç bir Eylül gel, sıra sende!

***

Bu yaz Trump’tı- Papaz’dı derken yükselen doları-euroyu  gördükçe hop oturup hop kalktık! Bayramımız bile  döviz kurunu takip etmekle geçti!  

Ekonomistler bu yükselişlerin yansımasının asıl Eylül ayında hissedileceğini  anlatıyorlardı  aynen de öyle oldu. Bu tutarsızlık  bize yol-su-elektrik olarak geri döndü! Tabiri caizse iğneden ipliğe herşeye zam geldi!

Geçen gün biz hanımların ‘toplu alışveriş’ diye tabir ettiğimiz alışverişten yaptım! Aman Allahım! dedim. Gözlerime inanamadım! Yağından- salçasına, süt ürünlerinden- yumurtasına- makarnasına-  bütün temizlik ürünlerine hepsine ama hepsine zam gelmiş! Temel ihtiyaçlar mecbur alacaksın!

Önümüz kış! İlçemizde bu yılki kömür fiyatları da dudak uçuklatıyor. Kömürcüler ithal kömürün yüzde yüz arttığını,  vatandaşa fiyat söylemeye utandıklarını söylüyorlar. Geçen sene aldığın tonu 750- 800 lira olan kömür bu yıl 1600 lira. Erteleyebileceğin bir şey değil bugün olmazsa yarın mecbur alacaksın!

Okullar açılıyor, hazırlıklar çoktan başladı bile! Okul forma fiyatları el yakıyor! Üç parça okul kıyafeti 190 lira. Bir takımla olmuyor E bide bunu yedeklemen gerekiyor! Çarp ikiyle! Çantası, kemeri, ayakkabısı... Daha bismillah gerisinde kırtasiye var. Çocuk okula boş mu gidecek! mecbur alacaksın!

Benim bir tane öğrencim var, Allah çok çocukluların yardımcısı olsun yahu!

Bu yıl Eylül çok fena geldi!

   6 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 795 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para