05 Eylül 2018, 13:55 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Hayvanlar bilmezler!

Hayvanlar bilmezler!

Takdir edersiniz ki; İnsanlarda olan akıl hayvanlarda olmadığı için yol ortasında duran bir...


  Takdir edersiniz ki;
  *İnsanlarda olan akıl hayvanlarda olmadığı için yol ortasında duran bir EŞŞŞEK veya yolda ağır ağır ilerleyen sığır sürüleri; bu hareketlerinin trafiğin sağlıklı şekilde akışkanlığına olumsuz etki yapacağına ve o yoldan, görev yerine acilen ulaşması gereken bir ambulansın ve itfaiye aracının da geçebileceğini bilmezler.

 
   Ama, bu ve benzeri düşüncelerle diğer insanlara zararlı olmamak ve araç trafiğindeki akışkanlığı bozmamak açısından araç sürücüsü herhangi bir insan,  diğer arabaların yolda sağlıklı şekilde ilerleyişlerine engel olacak hareketlerde bulunmamak yönünde akıl etme yeteneğine sahiptir.
 
   *Sahibi tarafından etli kemiklerle beslenen bir köpek, kendisi dışında diğer köpekler aç mıdır susuz mudur bunu bilemez ve karnını doyurması esnasında yanına yaklaşan bir diğer köpeğe hırlayıp havlayabilir, ki önemli olan onun karnının doyup doymamasıdır.
  
   Ama, insanlık alemi açısından yönetici konumunda ve sorumluluk makamında olan insanlar;  aç gözlülük ve haksızlık yapmayarak, aç ve açıkta insan kalmaması adına çok hassas ölçülerle hareket ederek gelir dağılımında adaletin sağlanması hususunda gereken yol ve yöntemleri izleyebilme imkanına sahiptirler.
 
   *Birbirlerini tanımayan iki köpeğin karşılaşması halinde bir hırlama-havlama ve kavgaya tutuşma ve bir kangal köpeğiyle kurt’un karşılaşması esnasında şiddetli bir boğuşma hali baş gösterebilir.
  
   Fakat, akıl etme yeteneğine sahip insanlık açısından gereksiz tartışma ve kavgalara teşebbüs edilmeden ve yeryüzünde insanların katledilmişliği üzerine alan elde etme mikropluklarına tevessül edilmeden,  insanca bir yaşam şeklinin hakimiyetine giden yolda bireysel gayret imkanı her daim mevcuttur vesselam!


   6 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 848 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para