19 Eylül 2018, 15:35 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Numarataj Harç Bedellerinde indirim yapıldı

Numarataj Harç Bedellerinde indirim yapıldı

Harç bedellerinde indirim yapıldı...


Büyükşehir Belediyesi Numarataj Harç Bedellerinde %50 indirim yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı olağan toplantısında kentsel dönüşüm alanlarında bulunan yıkılacak yapılarda yaşayan vatandaşların ödediği numarataj harç bedellerinde % 50 indirim kararı aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi 2. Başkanvekili Nail Çimen başkanlığında gerçekleştirilen Meclis toplantısına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna imzasıyla gelen Başkanlık yazısında, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanında riskli yapı kategorisindeki gecekondulardan alınan numarataj harç bedellerinde yüzde 50 indirim yapılmasına ilişkin karar oy birliği ile kabul edildi.

Ulaşımdan suya birçok kalemde indirim kararlarını arka arkaya açıklayan Başkan Tuna, bu sefer kentsel dönüşüm alanları ile yıkılacak yapılarda yaşayan vatandaşların ödediği numarataj harç bedellerinde indirim yapılması için düğmeye bastı.

Mecliste görüşülen Başkanlık yazısında, “Belediye Meclisinin 15.12.2017 tarihinde aldığı 2521 sayılı karar doğrultusunda her yapıdan bir defaya mahsus olmak üzere numarataj harç ücreti alınmaktaydı. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında kalan alanlarda yıkılacak olan yapılarda bulunan vatandaşlarımızın ekonomik durumları göz önüne alındığında bahse konu olan harç ödemesi esnasında mağduriyet yaşandığı, belediyemizce mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi adına söz konusu tüm kentsel dönüşüm ve gelişim alanları için geçerli olmak üzere numarataj harç bedellerinin, mevcut tarifeden yüzde 50 indirimli olarak uygulanması kararı alınmıştır” ifadeleri yer aldı.


     20 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 732 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para