19 Eylül 2018, 15:48 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Duyarlı Gençlerden Çöp Toplama Etkinliği

Duyarlı Gençlerden Çöp Toplama Etkinliği

Duyarlı Gençlerden Çöp Toplama Etkinliği...
15 Eylül’de tüm dünyada ‘Dünya Temizlik (çöp toplama) Günü’ kutlanıyor. Bu münasebetle ilçemizde de bazı duyarlı gençler  bugünü çevre temizliği yaparak kutladılar. 

Hafta sonuna denk gelen günde ellerinde eldiven ve çöp torbası ile İsmet Paşa Caddesi’nden yola çıkan gençler yerlere atılmış çöpleri toplayarak farkındalık yarattılar.

Adının Oğulcan Zorteymur olduğunu öğrendiğimiz gencimizin organizesinde gerçekleştirilen etkinlik  gün boyu devam etti. Sosyal medya aracılığı ile bu gün hakkında bilgi veren Oğulcan Zorteymur şunları söyledi;  “Bugün 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü. Dünya çapında bugün insanlar ellerinde eldiven ve çöp torbası ile çöp topluyorlar. Bizde bu akımı Şereflikoçhisar’da gerçekleştirmek istedik. Facebook olsun İnstagram olsun çeşitli mecralar aracılığı ile yaymak için elimden geleni yapıyorum. Şu an mahalleler arasında durum ne bilmiyorum.” diyen Zorteymur sözlerine şöyle devam etti;

“Goethe’nin dediği gibi ‘Herkes kapısının önünü temizlese şehir tertemiz olurdu.’ Tüm şehirler tertemiz olduktan sonra ülkemiz tertemiz olur. Ülkemiz tertemiz olduktan sonra dünyamız tertemiz olur. Bu dünyaya ve bu doğaya çok şey borçluyuz. Biz bunu bir nebze olsun ödemek için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam ediyoruz ve bizimle birlikte olan destek olan herkese Şereflikoçhisarlılar adına ben teşekkür ederim.” dedi.

Biz de ilçemizde bir ilki gerçekleştiren gençlerimizi tebrik ediyor bu davranışlarının büyüklerine örnek olmasını diliyoruz.

   20 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 784 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


ozdilek
bu gençler işte geleceğimiz teşekkür ederim gençler islam temizlik der tüm kutsal dinler temizlik der cuma günü tüm ilçe mezarlığımızı temizlese ne güzel olur
Serkan Yılmaz
Bravo Arkadaş..
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para