03 Ekim 2018, 16:15 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Okullarda Kantin Denetimleri başladı

Okullarda Kantin Denetimleri başladı

Okullarda Kantin Denetimleri başladı...2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte İlçemizde bulunan okul kantinlerinin denetimi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli Gıda Kontrol Ekibi tarafından yapılmaya başlandı.

İlçemizde, 15 okul kantini ve okullara hizmet eden 2 yemekhane Gıda Kontrol Ekiplerince denetlemesi gerçekleştirildi.

Denetimlerde; öğrencilere satışa sunulan ürünlerin son tüketim tarihlerinin kontrolünün yapılması, ürünlerin muhafaza edildiği yerlerin düzeni,  genel hijyen ve temizlik kuralları hakkında bilgi verildi. 

Okul çağındaki öğrencilerin sabah kahvaltısını yapması gerektiği, sağlıklı beslenme için bunun şart olduğunu belirten Gıda Kontrolörleri bu konuda ebeveynlerin de konuya dikkat etmesi hususunda uyarılarda bulundu.

Kantin denetimlerinde olumsuz bir durumla karşılaştığı zaman önce uyarı yapıldığı, aynı olumsuz durum tekrarlandığında da cezai işlem uygulandığı belirtildi.

İlçemizde okul kantin denetimlerinin 2018-2019 eğitim öğretim yılı boyunca devam edeceği bildirildi.

Diğer yandan Kaymakam Sedat Yıldırım’ın talimatıyla bundan sonraki denetimleri oluşturulan kantin denetim ekibi tarafından yapılacağı ve bu denetim ekibi; İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ndeki görevlilerin yanı sıra İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye’deki zabıtalardan oluştuğu öğrenildi.

Kantin denetim ekibinin oluşturulmasındaki amacın, Okullarda güvenli ortamın sağlanmasına yönelik koruyucu ve önleyici tedbirleri almak olduğu belirtildi.


   4 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2156 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım