10 Ekim 2018, 14:08 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Levent Gök’ün önergesi

Levent Gök’ün önergesi

Levent Gök’ün önergesi...CHP Bölgemiz milletvekili Levent Gök, Osmanlıspor’un gayrımenkulleriyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum tarafından yazılı olarak cevaplandırılması isteğiyle TBMM Başkanlığına verdiği önergede şu soruları yöneltti:

İmar yetkisi Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan Gölbaşı İlçesi’ne bağlı Karagedik,  Yenimahalle İlçesi’ne bağlı Yukarıyurtçu, Keçiören İlçesi’ne bağlı Kavacık Subayevleri ve Pursaklar İlçesi’ne bağlı Gicik Mahallelerinde, sonradan adı Osmanlıspor olarak değiştirilen Ankaraspor Kulübü’nün 150 futbol sahası büyüklüğünde aşağıda ada ve parsel numaraları yazılı taşınmaz mal edindiği bilinmektedir.   

Ankaraspor Kulübünün yukarıdaki taşınmazları edindiği dönemde Kulübün Onursal Başkanı aynı dönemde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını da yürüten İ. Melih Gökçek’tir. Bu bilgiler ışığında:

•     İsim değişikliğine giderek Osmanlıspor adıyla 1. Ligde mücadele veren Ankaraspor’un taşınmazlarının tamamı Osmanlıspor’a aktarılmış mıdır?

•     Satış yoluyla Osmanlıspor Kulübüne geçen taşınmazların satış bedeli satış tarihine göre nedir?

•     Bağış yoluyla Osmanlıspor’a intikal etmiş durumdaki tüm taşınmazların geçiş tarihindeki emsal değerlerini açıklar mısınız?

•     Ankaraspor ve Osmanlıspor Kulübünün satış ya da bağış yoluyla elden çıkardığı taşınmaz bulunmakta mıdır? Satış ve bağış yapılan gerçek ve tüzel kişiler kimlerdir? Sözü geçen satışlardan elde edilen gelir ne kadardır?

•     Osmanlıspor (Ankaraspor) Kulübünün Ankara dışında taşınmaz mal varlığı bulunmakta mıdır? Varsa nelerdir, nasıl alınmıştır? Satın alınan mal varlıklarının değeri nedir? İmar durumlarını ve rayiç bedelini açıklar mısınız?


   11 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2068 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri