19 Haziran 2019, 14:57 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Zarar Tesbiti Yapıldı

Zarar Tesbiti Yapıldı

Zarar Tesbiti Yapıldı...


Şiddetli yağmurun ardından Karandere ve Devekovan Mahallelerinde zarar tesbiti yapıldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şenol Görgülü, Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt, Ziraat Mühendisi Kaan Onur Demirel ile birlikte Karandere ve Devekovan mahallelerinde, sel olayından sonra meydana gelen zararları yerinde tespit ettiler.

KARANDERE MAHALLESİ
İlk olarak Karandere Mahallesine gidildi. Burada yapılan incelemeler sonucunda; bazı ekili alanların zarar gördüğü, 7,5 dönümlük badem bahçesinde 20-25 ağacın kırıldığı, köprülerin kapandığı ve mahallenin içerisinde çamur olduğu tespit edildi.
Mahalle Muhtarı Güngör Güzel; “Perişan olduk. Daha selin yarattığı olumsuzluklarla uğraşıyoruz. Ağaçlar kırıldı, yollarımız çamur oldu, bazı ekinli alanlara sel zarar verdi. Selden dolayı mahallemize araçlarla gelen Fen İşleri görevlilerine, Aski görevlilerine, Belediye görevlilerine, Karayolu görevlilerine, mahalle sakinlerimize ve CHP İlçe Başkanı ve ekibine teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinlerinden Abdullah Bayazıt da; “7,5 dönümlük badem bahçem zarar gördü. Sigortamda yok. Zararımı kim karşılayacak?” dedi.

Diğer yandan yine aynı mahalle sakinlerinden Ufuk Kandemir’in evine yağmur suyunun girdiği hatta kapıdaki köpeğin selden boğularak can verdiği öğrenildi.

DEVEKOVAN MAHALLESİ
Devekovan mahallesinde yapılan incelemeler sonucunda; Mahalle içerisinin çamur olduğu, yaşlı bir kadının evinin yağmur suyuyla dolduğu ve 500 dekarlık ekili alanın da zarar gördüğü tespit edildi.
Mahalle Muhtarı Üçler Karakuş da; “Mahallemizin içi çamur oldu, yollarımız battı, 500 dekarlık alanda ekili alanda zarar meydana geldi” dedi.

VE DİĞER MAHALLELER
Ayrıca Karandere ve Devekovan Mahallelerinin yanı sıra; Parlasan, Yazısögüt ve Gülhüyük Mahallelerini de ziyaret eden İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şenol Görgülü ve Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt, yağmurdan dolayı zarar tespit yaptılar.

Parlasan mahallesinde zarar olmazken Yazısögüt  Mahallesinde, sel sularından dolayı 450 dekarlık ekili alanın zarar gördüğü Mahalle Muhtarı Yücel Bulat tarafından belirtilirken, Gülhüyük Mahallesi Muhtarı Sadık Arman da bazı ekili alanların zarar gördüğünü söyledi.

Hasar Tesbit komisyonunca Karandere, Devekovan, Gülhüyük ve Yazısöğüt mahallelerinde toplam 5550 dekarlık alanın hasar gördüğü belirtildi.


   20 Haziran 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1763 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


MEHMET GÖRGÜLÜ
ALLAH AFATTAN ESİRGESİN, GEÇMİŞ OLSUN
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.059 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]