03 Temmuz 2019, 15:13 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tablo nerede?

Tablo nerede?

Tablo nerede?...

Kent Müzesindeki Yağlı Boya Tablolardan Biri Kayıp!

Kaymakamlık, Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün imzaladıkları protokol çerçevesinde beş adet yağlı boya tablo, 2016 yılında dönemin Belediye Başkan Ferda Polat’a teslim edilmişti.
‘’Şereflikoçhisar Kent Müzesine Yeni Eserler Kazandırma Projesi’’ çerçevesinde ilçemizin tarihi eser niteliğindeki Cumhuriyet Ortaokulu Binası, Şereflikoçhisar Müzesi Binası, Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı Binası, Kurşunlu Camii ve Hacı Enbiya Türbesi’nin 70x100 ebadındaki yağlı boya resimleri ‘’Kent Müzesinin’’ 2. Katındaki koridorda sergiye açılmıştı.

Projede, Şereflikoçhisar’ın tarihi eser niteliğindeki yapılarının yağlı boya resimlerini; Abdülbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri Şükriye Kantaroğlu ve Sevda Aday yapmış, Vural Gündüz de Koordinatör olarak görev almıştı.

Dönemin Belediye Başkanı Ferda Polat müzeye verilen destekten dolayı öğretmenlere teşekkür plaketi vermesi ise yerel ve ulusal basında yer almıştı.

Tablolardan Biri Kayıp
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Haziran dönemi Mesleki Çalışma programı kapsamında, ilçede çalışan tüm öğretmenler, Şereflikoçhisar Kent Müzesini ziyaret ettiler. Bu ziyaret sırasında 2016 yılında yapılan beş yağlı boya tablodan ‘’Şereflikoçhisar Kent Müzesi Binasının’’ yer aldığı yağlı boya tablonun duvardaki yerinde olmadığı, müzeyi ziyaret edenler tarafından fark edildi.

Şimdi soruyoruz; “Eksik olan, Kent Müzesi Binasına ait olan tablo nerede?’’ Yetkililerin bu konuda bir açıklaması olacak mı?


    4 Temmuz 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2225 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


osman sarıdağlı
olm müze müdürü kim ? muhammed baysal kimdir ? sicili nedir ? siz bu adamın sicilini bile bile nasıl müze müdürü yaparsınız ?
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.156 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım