24 Temmuz 2019, 14:25 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Başkentgaz'da kuyruk!

Başkentgaz'da kuyruk!

BAŞKENTGAZ’DA KUYRUK!...

Tek personelin görev yaptığı Başkentgaz şubesinde vatandaş erkenden sıraya giriyor.

2017 yılında İlçemize ilk defa gelen doğalgaza, İlçemiz halkı tarafından yoğun ilgi gösterilirken Başkentgaz Şubesi’nde bir kişinin görev yapmasından dolayı sıra beklemekten sıkan halkımızın, konuyla ilgili olarak yoğun şikâyetleri sonuç gösterdi ve İlçemiz Başkentgaz Şubesi’nde, bir kişinin daha görevlendirileceği ve bir kaç gün içinde iki kişinin görev yapmaya başlayacağı öğrenildi.
İki kişinin görev yapacağı Başkentgaz’ın Şubesinde, işlemlerin hızlı yapılmasından dolayı sıra bekleme süresi kısalacağından yikayet ve yakınma ların da nisbeten azalacağı belirtildi.

ŞİKAYETLER ARTMIŞTI
Bir kişinin çalıştığı Başkent gaz’ın İlçemiz Şubesi’ne, vatandaşların da yoğun ilgi göstermesiyle sıranın hızlı ilerlememesi yönünde şikayetler artmıştı.

Doğalgaz başvurusu için Başkentgaz’ın Şubesi’ne giden vatandaşlar; ön sıralarda olmak amacıyla sabahın saat 06.00’sında sıraya girmeye başladıklarını ve mesai bitimine kadar Şube’de olduklarını, Şube’de sadece bir kişi görev yaptığı için işlemlerin çok uzun sürdüğünü, hatta mesai saati bitimine kadar işlemlerin ancak bitirildiği için beklemekten yorulduklarını ve sıkıldıklarını belirttiler.

Vatandaşların da konuyla ilgili olarak şikayetlerini, Şereflikoçhisar Bölge Şefi Erhan Orhan Uzun’a defalarca ilettikleri hatta kendisini dövmeye bile kalkıştıkları öğrenildi.

ŞİKÂYETLER SONUCUNDA BİR KİŞİ DAHA GÖREVLENDİRİLDİ
Konuyla ilgili olarak şikâyetlerin gazetemize de yoğun gelmesi nedeniyle Yazı İşleri Müdürümüz Zeynep Görgülü, Şereflikoçhisar Bölge Şefi Erhan Orhan Uzun ile görüşme gerçekleştirdi.
Daha önce yoğunluk yaşanmadığı için bir görevlinin başvuru işlemlerini yetiştirdiğini ifade eden Uzun; “İlçeye gurbetçilerin gelmesinden dolayı abonelik başvurularının arttığından yoğunluk yaşandığını, ayrıca doğalgaz abonelerinin de fatura yatırma işlemlerini Şube’den yaptıklarından ve geçmişte gazlanmayı bekleyen kutulara da gazlama yapıldığından Şube’de daha çok yoğunluk yaşandığı için bir görevlinin vatandaşların işlerine yetiştiremez olduğunu, işlemlerin uzun sürdüğü için vatandaşların da beklemekten yorulduklarından ve sıkıldıklarından dolayı şikâyetlerin artmasına neden olduğunu” söyledi.

Kendilerine de bu konuda şikâyetlerin çok yapıldığını, hatta vatandaşların kendisini dövmeye bile kalkıştıklarını belirten Şef Erhan Orhan Uzun da; İlçeyi çok benimsediği için kendisini Şereflikoçhisarlı gibi hissettiğinden ilçe halkının mağduriyetini gidermek amacıyla konu ile ilgili girişimlerde bulunarak, Başkent gaz yetkililerinin Şube’ye bir kişinin daha görevlendirmesini istediğini ifade etti.

NEDEN E-90 ALTINDAKİ MAHALLELERİN HEPSİNE DOĞALGAZ BAĞLANTISI YAPILMIYOR?
Bu yıl doğalgaz çalışmalarının yapıldığı E-90 Karayolu altındaki Emek, Hacıembiya, Yeşilova, Cumhuriyet ve Tuzla Mahallerinde neden bu yıl tüm sokaklarına doğalgaz bağlantısı yapılmıyor? sorusunu cevaplayan Şef Erhan Orhan Uzun; “Çünkü, E-90 Karayolu altındaki mahallelerde bulunan evlerin dağınık olması, ön başvuruların daha önceden az gelmesi ve plan-proje-güzergah gibi teknik kısımlarında problem olduğu için söz konusu mahallelerinin tüm sokaklarında bu yıl doğalgaz bağlantısı yapılmıyor.
Ki, bu yıl sadece söz konusu mahallelerde, E-90 Karayolu’na yakın sokaklarda ve ön başvuru yapan sokaklarda çalışmalar yapılıyor.
Ve, bu sene yatırımda olmayan çevre yolunun etrafındaki sokaklar gelecek yıl yatırıma alınacağından çevre yolunun etrafındaki sokakların Eylül Ayına kadar ön başvuruda bulunmaları beklenmektedir” şeklinde konuştu.

ÖN BAŞVURU ÜCRETSİZ
Ön başvuruların ücretsiz olduğunu belirten Şef Erhan Orhan Uzun, önceden başvuru yapan vatandaşların da resmi evraklarının güncellemeleri gerektiğini söyledi.

İLÇEMİZ HALKI İÇİN ABONE BEDELİNİ, BAĞLANTI BEDELİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLARI VE DOĞABİLECEK SIKINTILARIN NELER OLDUĞUNU TEKRAR BELİRTMEK İSTİYORUZ;

ABONE BEDELİ 706 TL
Bu yıl doğalgaz abone bedelinin 706 TL olduğu belirtildi. Daha önce ilçeye doğalgaz gelmesi için para yatıran vatandaşlar, abone olmak için Başkent gaz’ın şubesine gittikleri zaman, yatırdıkları paralar YİKOB’tan dilekçe ile isteniliyor. YİKOB da, kendisinden talep edilen parayı,  1-2 hafta içinde iade ediyor. Vatandaş da, abone parasının tamamlaması için aradaki farkı ödüyor ve 706 TL’yi tamamlıyor. Eğer vatandaş, daha önce para yatırmamışsa o zaman 706 TL ödüyor.

BAĞLANTI BEDELİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Doğalgaz bağlantısı için gereken evraklar; Tapu Fotokopisi, Kimlik Fotokopisi, Emlak Beyanı, Metrekare Cetveli, Yapı Ruhsatı, Bağımsız Bölüm Listesi ve Elektrik veya Su Faturası olduğu belirtildi.

ADA, PARSEL VE İMAR SIKINTISI
Geçmişten gelen ada, parsel ve imar sıkıntılarından dolayı Başkentgaz’ın çalışma yapamadığı alanlarda vatandaşların Belediye İmarı Müdürlüğü ile görüşüp, sıkıntıyı gidermesinden sonra doğalgaz çalışmalarının yapılacağı özellikle vurgulandı.


   25 Temmuz 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2549 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım