07 Ağustos 2019, 18:34 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Elektrikle mi öldürülüyor?

Elektrikle mi öldürülüyor?

Peçenek Barajındaki balıklar neden ölüyor?...







Peçenek Barajındaki balıklar neden ölüyor?

Peçenek Barajındaki balıkların, yaklaşık üç haftadır öldüğü belirtiliyor.

Peçenek Barajına giden vatandaşlar balıkları, ölü olarak barajın kıyısına vurmuş halde gördüklerini ifade ediyorlar.

KÜÇÜK TÜP YA DA ELEKTRİKLE Mİ ÖLDÜRÜLÜYOR?

İddialara göre; barajdan balık avlamak için küçük tüp veya elektrik kullanarak balıkların ölmesine vesile olunduğu, ölen balıkların da kıyıya vurduğu ifade ediliyor.

Peçenek barajına sadece ilçemizden değil çevre İl ve İlçelerden de yabancıların gelerek balık avlandıkları belirtiliyor.

Sazangiller Familyası, sudak, kadife ve yayın balık çeşitlerinin bulunduğu barajda, balık avı yapan vatandaşlar tarafından gazetemiz görevlisine; Özellikle yabancıların avlanmak için baraja geldiklerini, yasak olmasına rağmen ağ ile balık avlanmalarının çok olduğunu söylediler.

BARAJIN SUYU ÇEKİLMİŞ

15 bin m3 alanı olan Peçenek Barajının Yeşilyurt tarafında da suyun çekildiği görülürken suyun çekilmesinin nedeninin de; hem sulama olarak hem de içme suyu olarak kullanılmasından kaynaklandığı ifade ediliyor.

  8 Ağustos 2019



Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2549 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


gerek hirfanli ve gerekse pecenek barajlarinda ticari veya hobi olarak balik avlamak istiyen belediye de avlanma ruhsatini alir pasa verdisinide öder yasal yollarda balik avlamasini yapar kimseninde bir diyecegi olmaz.
orada kimin ne yaptigida belli olur.bu hususta belediye baskanin kulagini ucu pamuklu bir cöple iyice acmak gerekiyor.
Peçenek Barajının yapılma amaçlarından biri sulama ve balıkçılığın geliştirilmesi idi. İlçemizin yıllar içerisinde kronikleşen bir yara olan su sorununun çözümü hususunda bu güne kadar etkili hiç çalışma yapılmadığı ortadadır. İktidar gücünü arkamıza aldığımız şu son dönemlerde bu soruna çözüm bulunabileceği ortadadır. İlçemiz ileri gelen Esnaf ve hatırı sayılır vatandaşlarımızı İlçemiz için seferberliğe çağırıyorum. Bu taşı kaldırabilmek için ellerimizi kenetleme zamanıdır. Memleketine seven hemşerilerimize ve hayrat yapmak isteyen hali yerinde olan tüm vatandaşlarımıza bu seferberliğe destek çağrısında bulunuyorum. GELİN HEP BİRLİKTE BU YARAYI BERABER SARALIM HAYDİ MEMLEKET İÇİN SEFERBERLİĞE ALLAH UTANDIRMASIN .Bir kampanya başlatılabiliriz. Haydi Memleket için el ele verme, birlik olma zamanı...
dilek
baraj ilçenin bu günleri hesap edilmeden yapıldı olacağı bu barajın en azından 25-50 bin metre küp su tutması olarak yapılsaydı daha iyi olurdu buraya baraj değil gölet desek daha iyi olur belediye yönetiminin acilen bu baraj göletin acilen büyütülmesi için dsi ile irtibata geçmesi gerekiyor yoksa yakında pis kokudan başka birşey kalmaz
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri




İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım