04 Eylül 2019, 12:20 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Zafer Bayramı kutlu olsun

Zafer Bayramı kutlu olsun

Zafer Bayramı kutlu olsun...30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir.

Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için yurdumuzda, dış temsilciliklerimizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmi ve ulusal bir bayramımız olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yıl dönümü, İlçemizde de kutlandı.

TÖREN ÖNCESİ BOMBA TARAMASI
Bu yıl törenden önce, Hükümet Konağı bahçesinde bomba taraması yapılarak bir ilk yaşandı.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreni başlamadan önce Hükümet Konağının bahçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ekipleri tarafından bomba taraması yapıldı.

İlk defa yapılan “bomba taraması” gören vatandaşlarında dikkatini çekerken, “bugüne kadar yapılmayan bomba taraması, bugüne özel mi yapıldı? Yoksa bundan sonraki program törenlerinde de olacak mı? Acaba bir ihbar, istihbarat mı var?” diye vatandaşlar arasında konuşuldu.

ÇELENK SUNMA TÖRENİ
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yıl dönümü kutlama programı İlçemizde Hükümet Konağı’nın bahçesinde yapıldı.

Saat 10.00’da başlayan programda ilk olarak çelenkler sunuldu. Atatürk büstüne sırasıyla; Kaymakam Sedat Yıldırım, Tatbikat Merkezi Komutanı Tankçı Albay İlker Görgülü ve Belediye Başkanı Memiş Çelik tarafından çelenkler sunuldu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden program, Piyade Yüzbaşı Gökhan Bircan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmayla devam etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın askeri yönünü anlatan bir konuşma yapan Piyade Yüzbaşı Gökhan Bircan; “Türklüğün tarih sahnesinde varoluşundan bugüne kadar dünyada eşine az rastlanır bir galibiyetle yüce Türk Ulusu ile kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünün ulusu ile tüm dünyaya göstereceği şanlı 30 Ağustos Zaferi’nin 97.yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu gururu kurtuluş Savaşının kalbi olan Ankara’mızın bu güzel ilçesinde siz değerli konuklarımızla paylaşmanın ayrı bir heyecanı içerisindeyiz.
30 Ağustos Zaferi, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da doğan güneşin tüm Türk dünyasında aydınlatan sönmeyen ışığıdır. Bu Zafer Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kenetlenen bir avuç Anadolu insanının her türlü yokluğa rağmen başlattığı istiklal mücadelesinin eşsiz destanıdır.
Büyük taarruz 26 Ağustos 1922 sabahı başlamış ve 30 Ağustos günü büyük bir zaferle taçlanmıştır. Bu zafer düşmanın beyhude hayallerinin sonu olmuştur. 30 Ağustos Zaferi, Türk ufkunda doğan hürriyet güneşidir. 30 Ağustos Zaferi Türk Milletinin makus talihinin döndüğü andır. Türk Ulusunun bağımsızlık mücadelesinin ölümsüz bir anıtı olan bu zafer, Ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı yüce Türk ulusunun yüksek iradesi, vatanseverliği ve eşsiz kahramanlarıyla kazanılmıştır. Bu bayrama adını veren 30 Ağustos Zaferi, Ulusal birlik ve beraberliğin ne kadar büyük bir güç olduğunun en büyük göstergesidir.
Bu yıl 97.kez kutladığımız eşi benzeri olmayan bu zafer, dünya var oldukça Türk Milleti tarafından kutlanacaktır. Bunun bilinci içerisinde çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmanın sevincini milletçe yaşıyoruz. Bu anlamlı günde Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve bizlere emanet eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı ve milleti uğruna canlarını fedan eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle kahraman Gazilerimize de şükranla anıyoruz. Büyük Zaferin 97.yıldönümü hepimize kutlu olsun”
dedi.

Yapılan konuşmanın ardından çelenk sunma törenin sona ermesinden sonra kaymakamlık makamında tebrikler kabul edildi.

Cuma günü 21.00’da da Tuzgölü Uzun Etap Maratonu alanında İlçe Protokolü tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı  nedeniyle dilek feneri uçurtulması hava muhalefeti gerekçesiyle iptal edildi.


    5 Eylül 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3135 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri