11 Eylül 2019, 14:43 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Vatandaşlar sağlık konusunda bilgilendirildi

Vatandaşlar sağlık konusunda bilgilendirildi

Vatandaşlar sağlık konusunda bilgilendirildi...

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Halk Sağlığı Haftası”, bu yıl da çeşitli etkinliklerle tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de kutlandı.

Halk Sağlığı Haftası nedeniyle her yıl farklı konular belirleyen Sağlık Bakanlığı, bu yıl da belirledikleri “Anne ve çocuk sağlığı” konusu hakkında, açılan stantta İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşlar bilgilendirildi.

AMAÇ SAĞLIK KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRMEK
Belediye önüne açılan stantta görevli olan İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Oğulluk ve ekibi, vatandaşlarla yakından ilgilenerek Sağlık konusunda bilgilendirdiler.

Stantta; Anne ve çocuk sağlığı, diyabet ve kanser gibi hastalıklar hakkında bilgilendirme yapıldı, broşürler dağıtıldı, vatandaşların tansiyonu ve şekeri ölçüldü ve çocuklara da Sağlık Bakanlığı’na ait diş fırçası ve macunu ücretsiz verildi.

Amacın, halkı sağlık konusunda daha fazla bilinçlendirmek ve hastalanmadan sağlığın korumasını sağlamak olduğu ifade edilirken vatandaşlar da, sağlık hakkında yapılan bilgilendirmeden ve kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı memnun olduklarını dile getirdiler.

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE YENİ ÇALIŞMALAR
İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından da, yeni uygulamaların başlandığı belirtildi.

Buna göre; Aile Hekimlerinde artık ücretsiz kanser taraması yapıldığı belirtilirken, Organ bağışı yapmak isteyenlerin de İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne başvurabilecekleri ifade edildi.

Ayrıca; İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde gebelik sınıfının açıldığı, gebelikle ilgili eğitim almak isteyenlerin başvurularını Aile Hekimliklerine başvurabilecekleri ve başvurular doğrultusunda da İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından eğitim verileceği belirtildi.   12 Eylül 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3304 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri