18 Eylül 2019, 16:26 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Gazetecilik cazip gelmiyor!

Gazetecilik cazip gelmiyor!

Fırsatını bulanlar gazetecilikten uzaklaşıyor...

Genelde gazetecilik mesleğini yürütmede yaşanan zorluklar, maddi manevi baskılar, yerelde ise amatörce yürütülmeye çalışılan bu meslekte kısıtlı imkanlarla çalışmak zorunda olanlar, fırsatını bulunca gazeteciliği bırakmayı tercih ediyor.

Bir ara sayısı 6 olan İlçemiz yerel basınında görev yapanlardan ilk ayrılan Enes Öztaş oldu.
Ak Parti’den belediye başkanlığına aday adayı olan Ebubekir Öztaş’ın oğlu olan ve Yenigün gazetesinde muhabirlik yapan Enes Öztaş, Ak Partili Belediye Başkanı Ferda Polat’ın döneminde belediyenin basın bürosunda görevlendirildi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra Ak Parti’den Belediye Başkanı seçilen Memiş Çelik’in belediye meclisi listesinde aday olan ve seçilemeyen Raşit Özdemir, seçimlerden sonra Memiş Çelik tarafından belediyede özel kalem müdürü olarak görevlendirildi.

Raşit Özdemir de Yenigün Gazetesi’nde görev yapıyordu.

Tuzgölü Gazetesi’nde muhabir olarak görev yaparken, son yerel seçimlerden önce ayrılan ve Şereflikoçhisar Ajans adıyla haftalık gazete çıkarıp, seçimden kısa bir süre sonra da yayını durduran Osman Recep Kargın, Organize Sanayi Bölgesi yönetimi tarafından basın temsilcisi olarak görevlendirildi.

Yerel gazetelerden son ayrılan ise Murathan Demirkan oldu.
Peçenek Gazetesi’nde editör olarak görev yapan Murathan Demirkan, önceki hafta Şereflikoçhisar Belediyesi Basın Bürosu’nda göreve başladı.

Murathan Demirkan’ın belediye basın bürosunda görevlendirilmesinden sonra, daha önce bu görevi yürüten Enes Öztaş’ın ise Kent Müzesi’nde görevlendirildiği öğrenildi.

Gerek belediyenin, gerekse OSB’nin bünyesindeki bu görevlendirmelerle ilgili hiç bir duyuru yapılmadığı, sınav açılmadığı gibi hangi şartlarla ve ne kadar ücretle istihdam edildiklerine ilişkin de bir açıklama yapılmadı. 


   19 Eylül 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2822 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri