09 Ekim 2019, 14:47 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tören Gölbaşı'nda düzenlendi

Tören Gölbaşı'nda düzenlendi

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika töreni...

‘Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul’ sertifika töreni gerçekleştirildi.

İlçemizden 17 okul beyaz bayrak sertifikası ve 5 Okul da beslenme dostu okul sertifikası aldı.

Resmî Gazete’de Başbakanlık Genelgesi olarak yayımlanan Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’nın “Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının  Kazandırılması” başlığı kapsamında, “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir. Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalan protokol ile Beslenme Dostu Okullar Programı ülkemizde başlatılmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” imzalanmıştır.

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü kapsamında  ilimizde yürütülen Beyaz Bayrak Projesi ve Beslenme Dostu Okul Programı çalışmalarında sertifika almaya hak kazanan okullar için 02 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 10:00’da Gölbaşı ilçesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezinde tören düzenlendi.

Protokol kapsamında İlçemiz okullarından da “Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu” sertifikası almaya hak kazanmışlardır.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı beyaz bayrak sertifikası kazanan okullar ise şöyle;
Fatih İlkokulu, Mustafa Üstündağ İlkokulu, Şehit Filiz Koçak İlkokul, Şehit Volkan Alıcı İlkokulu, Şehit Kuddusi Demli İlkokulu, Şehit Polat Özbek İlkokulu, İbrahim Baltacı Ortaokulu, Şehit Volkan Alıcı Ortaokulu, Şehit Polat Özbek Ortaokulu, Tuz Gölü Anadolu Lisesi, Şehit Murat Alkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Dr.Sabiha Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Orhan Durukan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi, Rehberlik Araştırma Merkezi, Özel Sanat Sokağı Anaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi,

2018-2019 Beslenme Dostu Okul sertifikası alan okullarımız ise;
TOKİ Gülbahçesi Anaokulu, İbrahim Baltacı Ortaokulu, Devekovan İlkokulu, Devekovan Ortaokulu ve Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu.

Konuyla ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan yaptığı açıklamada ; ‘Beyaz Bayrak  geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın  beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, temizlemek  ve hijyen konusunda yeterli eğitimi almış sağlıklı nesiller yetiştirmek ,öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve  Sağlık Bakanlığı işbirliği içerisinde sürdürülen bir protokoldür.Okulların temizlik  ve hijyen açısından  belirli kriterler alınarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı  işbirliği içerisinde  denetlenmesi ,okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan  Beyaz Bayrak projesinde istenilen kriterleri  taşıyan ilçemiz okulları Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu sertifikası ile ödüllendirilmiştir.İlçemiz genelinde 17 okulumuz Beyaz Bayrak, 5 okulumuz ise Beslenme Dostu Sertifikası almaya  hak kazanmıştır.Okullarımız  temizliğinden ve düzeninden dolayı aldıkları bu sertifikalarla bizleri onurlandırmışlardır. Okul yöneticilerini tebrik eder. Başarılarının devamını dilerim’ dedi.


   10 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2984 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


veli
ilçe milli eğitimde bir başarı daha. başta ilçe milli eğitim müdürü olmak üzere bütün çalışanları tebrik ediyorum
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri