16 Ekim 2019, 16:24 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Uygulama 81 İlde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi

Uygulama 81 İlde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi

Türkiye Güven Huzur Uygulaması yapıldı...

Tüm Türkiye’de olduğu gibi İlçemizde de İlçe Emniyet ekipleri tarafından, Türkiye Güven Huzur Uygulaması yapıldı.

14 Ekim Pazartesi Günü Türkiye’de 81 İlde eş zamanlı olarak yapılan uygulamada, Şereflikoçhisar İlçe Emniyet ekipleri tarafından önce çarşı içinde şüpheli şahısların üst taraması ve GBT kontrolü yapıldı sonra kahvehaneler, okula yakın parklar, internet cafeleri, umuma açık eğlence merkezleri vb. gibi yerlerde de uygulama yapıldı.

Ayda bir rutin olarak yapılan Türkiye Güven Huzur Uygulaması sırasında olumsuz durumlarda şahıslar hakkında adli işlemler yapıldığı belirtildi.

UYGULAMANIN AMACI;
Genel asayişin ve kamu düzeninin devamının sağlanması, kamu kurum ve kuruluşları civarında, stratejik öneme haiz bölgelerde, özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları yerlerde (toplu taşıma araçları, duraklar, otogarlar, tren garları, havaalanları, deniz ulaşımı, meydanlar, alışveriş merkezleri, park, bahçeler vb.) Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimleri tarafından suç işleyebilecek kişilerin tespit edilerek yakalanması, her zaman ve her yerde güvenlik güçlerimizin varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olunması amacıyla başta terör, asayiş ve narkotik olayları olmak üzere, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için gerçekleştirildiği belirtildi.

ÇEVRE MAHALLELER DE KONTROL EDİLDİ
Türkiye genelinde yapılan güven huzur uygulamasında, jandarma ekipleri de çevre mahallelerde denetim ve kontrollerini sürdürdüler ve gerek merkezde, gerekse çevre mahallelerde olumsuz bir durumla karşılaşılmadı.


   17 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2919 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri