23 Ekim 2019, 13:56 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ankara Ticaret Borsası’ndan öğrencilere yardım

Ankara Ticaret Borsası’ndan öğrencilere yardım

x

Ankara Ticaret Borsası’ndan öğrencilere yardım...Ankara Ticaret Borsası tarafından İlçemiz Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu’nun öğrencilerine yardım yapıldı.

Konuyla ilgili olarak da İlçemize Şereflikoçhisarlı hemşehrimiz ATB Başkanı Faik Yavuz, Meclis Başkanı İbrahim Öztürk, Genel Sekreter Eyüp Şenol Ömeroğlu ve ATB Yönetim Kurulu Üyeleri Şemsettin Aktuğlu ve ilçemiz işadamlarından Şakir Çetin’i Yatılı Bölge Okulu’nda; İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Turan, Okul Müdürü Şükrü Alıcı ve öğretmenler karşıladı.

ATB tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan yardım, bu yıl da yapıldı ve Öğrencilere; kırtasiye, kılık kıyafet ve oyuncak yardımında bulunuldu.

ÖĞRENCİLERİ TOPLUMA KAZANDIRMAK ZORUNDAYIZ
“Öğrenciler bizim geleceğimiz, onları topluma kazandırmak zorundayız” diyen Ticaret Odası Başkanı Faik Yavuz yapılan yardımla ilgili olarak; “Hüseyin Çelik’in Milli Eğitim Bakanı olduğu dönemde bize Yatılı Bölge Ortaokulu size emanet demişti.
O günden bugüne yani 15-20 senedir elimizden ne geliyorsa Yatılı Bölge Okulundaki çocukların ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz Ticaret Borsası olarak. Bu yıl da çocukların ihtiyaçlarını karşıladık. Öğrenciler geleceğimiz. Eğitim çok önemli. En büyük yatırım bizim insana yapacağımız yatırım. Çocukların çoğu sahipsiz. Hem devlet olarak hem de Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizim bu çocukları sahip çıkmak boynumuzun borcu. Biz bunları eğitmek zorundayız, bunları öğretmek zorundayız. Topluma kazandırmak zorundayız.” dedi.

Konuşmasından sonra öğrencilere bizzat oyuncakları veren Başkan Faik Yavuz; Öğrencilerin hal hatırını sorup, kendilerinin yanlarında olduğunu belirterek sıcak ve samimi bir şekilde sohbet gerçekleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Turan ve Şereflikoçhisar Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü  Şükrü Alıcı da, gerek okula gerekse öğrencilere yapılan yardımdan dolayı Öğrencileri ve okul adına teşekkür etti.    24 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 5252 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


kızıl deli
sarıkayalı ne zaman yardım faaliyetleri oluyor senin aklına din iman ayet hadis geliyor. sizleride meydan da görmek isteriz. buyurun meydan sizin
Kızıl deli
Sarıkaya li sen hangi kafadan yaşıyorsan ben o kafadan istiyorum
sarıkayalı
Peygamber Efendimiz (SAV)’in sağ elin verdiğini sol el görmemelidir (1) şeklindeki hadisi şerifinde İslam âlimlerince yapılan izahatlerde anlatılmak istenen şeyin insanların yaptığı ya da yapacağı maddi yardımların gizli olması gerektiğidir. İnsanların yaptıkları yardımları reklam etmesi başkalarına duyurması hoş olmaz. Üstelik yardım alan insanların gururları da kırılır. Bu nedenle gizli olması daha faziletlidir. Allah’ın bilmesi yeterlidir. Başkalarının bilmesine gerek yok.
diyeceklerim bu kadar
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri