30 Ekim 2019, 14:41 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tüm üyelerimizi bilgilendirdik

Tüm üyelerimizi bilgilendirdik

Levent Koçak: Tüm üyelerimizi bilgilendirdik...İlçemiz Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, yaptığı basın açıklamasında hem Antalya’da düzenlenen ve Oda olarak katıldıkları YÖREX fuarı ile ilgili hem de Ticaret Odası’nın binasının tadilatı için kamuoyunda dolaşan yanlış bilgiler için açıklama yaptı.

Koçak’ın; “Fuarda, standımıza TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıkoğlu ve diğer Ticaret Odalarının Başkanları gelerek, onurlandırdı. Kendisine bilgi verdik. Güzel bir fuar geçirdik.

Odamızın tadilatı içinde 5 firma teklif verdi. En düşük teklif veren Ahrazoğlu Ticaret oldu. Odamızın maliyeti 194.900 TL’dir. TOBB tarafından tadilatımız yaptırılmaktadır. Kamuoyunda birkaç trilyonluk diye laflar geçiyormuş. Öyle bir durum söz konusu değildir.” dediği açıklamasının tamamı şöyle;

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Açıklamasına ilk olarak Cumhuriyet Bayramını kutlayarak başlayan Koçak; “Cumhuriyetimizin 96.yıldönümü büyük bir gurur ve onurla kutluyoruz.
Gazi Mustafa Kemalin en büyük eserim dediği ve bizlere hediye ettiği Cumhuriyetimizin 96.yılını büyük bir coşkuyla kutuluyoruz.
Cumhuriyetimizi nice 100 yıllara taşımak için bizler de Ticaret Odası ve Üyelerimiz olarak hatta İlçemiz olarak daha nice 100 yıllara taşımaya gayret edeceğiz, çalışacağız” dedi.

GÜZEL BİR FUAR GEÇİRDİK
Şereflikoçhisar Ticaret Odası olarak katıldıkları Antalya’da düzenlenen YÖREX fuarı hakkında da bilgi veren ve “güzel bir fuar geçirdik” diyen Levent Koçak; “Geçen hafta Antalaya’da 10.’su düzenlenen YÖREX Ürünler fuarına Odamız olarak 2. kez katıldık. Fuarımızda yine Şereflikoçhisar Ticaret Odası olarak stand açtık. Standımızda, İlçemizin ürünlerinden, götürerek, orada bir tanıtım yaptık. Tabi Şereflikoçhisarımızın belli başlı ürünlerinden olan Tarım ve Tuz olduğu için tuz, nohut, mercimek, çörek otu gibi tarım ürünlerini götürdük, bunları halka sunduk.
Fuarda, standımıza TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıkoğlu ve diğer Ticaret Odalarının Başkanları gelerek, onurlandırdı. Kendisine bilgi verdik. Güzel bir fuar geçirdik. Tabi fuarımızın katılımını diğer Odalara baktığımız zaman her odanın memleketindeki büyük firmaların kendilerine stand açmaları var. Biz 2 yıldır Şereflikoçhisar’da buna uğraşıyoruz. Fakat işadamlarının hiçbiri buna yanaşmıyor.Ama bunlar bizi yıldırmıyor. Bizler bunlarla ilgili çalışmalara devam edeceğiz.
Hedefimiz; burda üretimi yapılan, burada hem iç pazarda hem de dünya pazarına üretim yapacak firmaları önümüzdeki seneler ilçemize kazandırırsak bir dahaki fuarımıza o ürünlerle ilçemizi tanıtmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

KAMUOYUNDA GEÇEN LAFLAR DOĞRU DEĞİL
Ticaret Odası binasının tadilatı hakkında kamuoyunda birtakım yanlış bilgiler dolaştığı için basın açıklaması yapma gereği duyduğunu söyleyen Levent Koçak; “Odamızın kendimize ait yerimiz vardı. İlçemize daha iyi hizmet sunmak için üyelerimize daha kaliteli, daha uygun ve çalışılabilir hizmet sunmak için bir tadilata girdik. Bu tadilatta kamuoyunda bazı yanlış bilgiler olduğu için açıklama gereği duydum.
Bizim tadilatın inşaat tadilatı olduğu için özellikle inşaat sektöründe faaliyet gösteren kendi üyelerimizin tamamını yani aşağı yukarı 34 üyemize şahıs ve tüzel kişiliğe sahip şirketlere bizzat telefonla arayarak; Odamıza gelerek şartnameyi alıp bir teklif vermelerini istedik. Şeffaf olması açısından bunu yaptık. Kendileri 34 kişiden tamamı şartnameleri aldılar. 34 kişiden 12 kişi inceleme yaparak 5 kişi teklif sundu. Bu 5 kişiden teklif veren firmalar arasından en düşük fiyatı veren Ahrazoğlu Ticaret idi. İnşaat maliyetimiz tamamı 194.900 TL’dir. Odamızın tadilatı da, TOBB tarafından yaptırılıyor.
Kamuoyunda birkaç trilyonluk diye laflar geçiyormuş. Öyle bir durum söz konusu değildir. Bu konuda kamuoyunu bilgilendirme gereği duydum.”
dedi.   31 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1001 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri