06 Kasım 2019, 14:20 - Anasayfa // KORİDOR Haberi yazdır

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

x

Gazi Mustafa Kemal Atatürk...

"Az Zamanda Çok İş’’
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, genç sayılabilecek bir yaşta aramızdan ayrılmış olmasına rağmen, büyük başarılarla az zamanda çok işler yapmış, büyük eserler bırakmıştır. Yas tutmak yerine, o’nun fikirlerini daha iyi anlamaya, eserlerini daha iyi kavramaya çalışmalıyız. Böylece yakın tarihimizdeki gelişmeleri daha iyi kavrayabiliriz. Bu yaklaşım, genç kuşaklarımız için yol gösterici olduğu kadar, Atatürk’ü ve eserlerini anlamalarını sağlayacaktır.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk, müthiş bir özgüven sahibiydi. Herkesin ümitsizliğe düştüğü anlarda tarihte iz bırakan liderlerin yeni bir başlangıcı hayal ederler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en bariz vasfı özgüvenidir.

İşgal donanmaları İstanbul önüne demir attıklarında, herkes ümitsizlik içindeyken O, ‘’Geldikleri gibi gidecekler.’’ demiştir ve işgal donanmaları geldikleri gibi gitmişlerdir. Gidişleri de bir daha bu kutsal topraklar üzerinde hiçbir işgal ordusunun hâkim olamayacağını gösterecek şekilde olmuştur.

Türk milleti, Sakarya Meydan Savaşı ve 30 Ağustos Zaferi’ni Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bağımsızlık inancıyla başarmışlardır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kayırsız ve şartsız milli iradeye saygılıydı. Yanmış yıkılmış topraklardan açlıktan yoksulluktan harap olmuş bir ülkeden geçip özgürlüğü için savaşan bu millete, gazi ve arkadaşlarının güveni de tamdı. Bu güvenlerini, ‘Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesini rehber edinerek ve savaş sırasında bile ülkenin tüm yönetimini Millet Meclisi’ne, milletin vekillerine teslim ederek göstermişlerdir.

Bütün emperyalist devletlerin bir araya gelerek,  Anadolu topraklarına sıkıştırmak istediği ve bağımsızlığını elinden almak istediği Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının öncülüğünde, büyük bir bağımsızlık mücadelesi verilmiş ve bugünlere gelinmiştir.

Zaman içerisinde hâkimiyetin millette olmasını hazmedemeyen bazı güçlerin Türkiye’de millet hâkimiyetini engellemeye çalıştığına zaman zaman şahit oluyoruz. Ama bugün geldiğimiz yer itibarıyla aynen Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının gösterdiği ‘Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesi, Türk milletin benimsediği en önemli ilkelerden birisi haline gelmiştir.

Ülkemizin bilimde, sanatta, siyasette, teknoloji alanında, kültür ve ekonomide elde ettiği ve edeceği büyük başarılarla devam ettiği kutlu yolculuğunda milletimiz, Mustafa Kemalʼin belirlediği hedefe; “Muasır Medeniyet” seviyesine ulaşacaktır. Bedenler ölür ama fikirler ölmez!

Türkiye Cumhuriyetinin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebedî ȃleme intikalinin 81. yıl dönümünde kendisini özlemle, saygıyla ve minnetle anıyorum…   7 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 8066 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer KORİDOR Haberleri

Tümü
Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
Önce bağımsızlık… Trablusgarb ve Balkan Savaşlarıyla felaket yakalanan Osmanlı Devleti, I. Dünya Savaşı ile de tam anlamıyla çöküş haline girmişti.

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri

İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
vds Kiralik Projeksiyon Ankara Ostim Elektrikçi Batikent Elektrikçi film izle