06 Kasım 2019, 14:42 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Şereflikoçhisar Çengel Gazetesi'ne

Şereflikoçhisar Çengel Gazetesi'ne

x

Şereflikoçhisar Çengel Gazetesi'ne...Çengel Gazetesi’nde 31 Ekim 2019  tarihinde yayınlanmış olan Baro Temsilciliğine Aydın Çetik seçildi” başlıklı yazının ilgili internet sitesinden kaldırılması ve hem  gazeteye hem de internet sitesine düzeltme metnimizin yayınlanması talebiyle, Şereflikoçhisar Çengel Gazetesi’ne yönelik hazırladığımız tekzip metnini kamuoyunun dikkatine sunarız.

Anılan haberde iki avukatın aday olduğu seçim sonucunda Tayfun Seyhan 5 avukatın desteğini alırken, Aydın Çetik ise 9 avukatın desteğiyle Ankara Barosu İlçe Temsilciliğine seçildi denilmiştir. Söz konusu haber gerçeklerle bağdaşmamaktadır.

Öncelikle baro temsilciliği için adil ve demokratik bir seçim yapılması için zemin oluşturulmak istenilmiş olmasına rağmen ve henüz seçim tarihi dahi belirlenmeden  haberde adı geçen Aydın Çetik seçim yöntemi dahi olmayan imza toplamak suretiyle 9 avukatın imzasını almış akabinde bu yazıyı Ankara Barosu’na sunmuştur. Demokratik ve adil olmayan bu yöntemin seçim olarak  kabul edilmesi mümkün olmayıp kamuoyuna gerçek ve demokratik bir seçim yapılmış gibi gösterilmesi gerçeklere aykırıdır.

Gerek Anayasa madde 32. gerekse, Basın Meslek İlkeleri – “yanlış yayınlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkına saygı” ilkesi –  ve yukarıda açıklanan nedenlerle, müvekkilim hakkındaki gerçek dışı ve kişilik haklarını ağır şekilde ihlal eden bu yazı nedeniyle, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’un “İçeriğin Yayından Çıkarılması ve Cevap Hakkı” başlıklı 9. maddesi uyarınca sunduğum cevap ve düzeltme yazısının başlık ve metnine hiçbir değişiklik yapılmadan ve yoruma açıklık vermeyecek şekilde aynen ve tamamen, cevap ve düzeltmeyi gerektiren yazının yayınlandığı sayfada eş büyüklükte ve eş karakterde harflerle yayınlanmasını, aksi halde ilgili mevzuat gereği yasal yollara başvurmak zorunda kalacağımızı, bütün masrafların tarafınıza yükleneceğini vekâleten ihtar ederim. 04.11.2019

Cevap ve Düzeltme İsteyen
Av. Tayfun SEYHANYönetici tarafından yazılan bu haber, 4740 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri