06 Kasım 2019, 14:55 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kasım Ayı Meclis toplantısı yapıldı

Kasım Ayı Meclis toplantısı yapıldı

Kasım Ayı Meclis toplantısı yapıldı...Belediye Meclisinde 2020 yılı için vergi, resim, harç ve katılım payını % 10 artırdı.

Belediye’nin 2020 yılı mali bütçesi 35 Milyon TL

Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Memiş Çelik Başkanlığı’nda, Meclis Üyelerinin tamamının katılımıyla yapıldı.

Toplantıda, 8 gündem maddesi görüşüldü. En önemli gündem maddesi Belediye’nin 2020 yılı mali bütçesi 35 Milyon TL olması ve vergi, resim, harç ve katılma payı %10 artırılmasına karar verildi.

GÜNDEM DIŞI ÖNERGELER
Toplantıda ilk olarak AK Parti grubu tarafından Meclise sunulan gündem dışı önergeler görüşüldü. Buna göre;

*Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2019 yılı Kırsal Ekonomik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Ankara’nın Mavisi, Şereflikoçhisar Hirfanlı Baraj Gölü Turistik Tesisi projenin Kalkınma Ajansına sunulması, projenin kabul edilmesi halinde yapılacak iş ve işlemler için Belediye Başkanı Memiş Çelik’e yetki verilmesi önergesi, oybirliğiyle kabul edildi.

*İlçemizde yaşayan kadınları sosyal hayata entegre etmek adına, kültürel gezi  faaliyetleri yapılması önergesi oybirliğiyle ilgili komisyona havale edildi.

* İlçemize ait sanayi sitesinin hırsızlıklara karşı korumak sel ve su baskınlarını engellemek amacıyla çevresine ihata duvarı yapılması hususundaki önerge, oybirliğiyle ilgili komisyona havale edildi.

*Belediye binasının aslına uygun olarak restore edilmek üzere ilgili kurum ve kuruluşlarının hibe alınarak yapılması, yine ilçemizde bulunan tarihi Sultan Alaaddin Cami’nin bulunduğu adanın kamulaştırılarak küllüye yapılması hususundaki önerge, ilgili komisyona havale edildi.

*Boğaziçi Mahallesinde bulunan 21 ada 17 parsel, Yeşilova Mahallesinde bulunan 1008 ada 3,4,10,11,12,13,14,15,20 ve 23 numaralı mera vasıflı kamu ortak malı alanlarında Turizm-Ticaret alanı (Türkiye Kültür Sokağı) Tarımsal nitelikli alan (Lavanta tarımı) ve Kamping alanı amaçlı nazım ve uygulama imar planlarının yapılması hususu önergesi, oybirliğiyle ilgili komisyona havale edildi.

GÜNDEM MADDELERİ
Gündem dışı maddelerinin görüşülmesinden sonra 8 gündem maddesi görüşülürken gündem maddelerinin tamamı oybirliğiyle kara bağlandı. Buna göre;

*5393 Sayılı Belediye kanununun 62.maddesi gereğince 2020 mali yılı bütçesi, 35 milyon TL olduğu açıklandı ve söz konusu bütçe oybirliğiyla kabul edildi.

*5393 Sayılı Belediye kanununun 18.maddesinin (f) bendince 2020 mali yılında kanunlarda vergi, resim, harç ve katılma payı konusu yapılmayan, ilgililerin isteğine bağlı hizmetler için uygulanacak ücret tarifesinde %10 arttırıldığı belirtilirken bu artış oybirliğiyle kabul edildi.

*Sanayi Mahallesi 1665 ada 1 nolu parsel alanında uygulama İmar plan tadilatına ait komisyon raporu, oybirliğiyle kabul edildi.

*Ankara Kent Giriş Güvenlik Kontrol Alanı için İmar plan tadilatı hususu, oybirliğiyle İmar plan komisyonuna havale edildi.

*  Üzengilik Mahallesi 110 ada, 170 nolu parsel, Devekovan Mahallesi 194 ada 1 nolu parsel, Fadıllı Mahallesi 124 ada 3 ve 4 nolu parsellerin 3194 sayılı İmar kanununun 16.maddesi ile 06.06.2018 tarihinde yayınlanan 30443 sayılı tebliğ gereğince satışının yapılması için Belediye Encümenine, oybirliğiyle yetki verildi.
Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun

*hazırladığı rapor sunumu, oybirliğiyle kabul edildi.

*Kadın Aile Gençlik ve Spor ile Sosyal etkinlik Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırladığı rapor sunumu, oybirliğiyle kabul edildi.

*Kültür Turizm ve Çevre Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırladığı rapor sunumu da, oybirliğiyle kabul edildi.


   7 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2309 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.160 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri