20 Kasım 2019, 15:49 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

El-Emin SAV programı düzenlendi

El-Emin SAV programı düzenlendi

El-Emin SAV programı kapsamında düzenlendi...

İlçemiz Belediyesi tarafından düzenlenen programla, Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu ilçemizde bir konferans verdi.

İlahiyatçı Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük dini organizasyon projesi olan El-Emin SAV programı kapsamında, “Her şey Onu anlamak ve anlatmak” konusu hakkında bilgiler aktardı.

Güzel ve anlamlı konferansın sunucusu da sanatçı Ahmet Kemal Bacak idi. Bacak’ın, sunum aralarında okuduğu şiirler ise programa katılanların beğenisini kazandı.

Halkın sevgi seliyle karşılaşan Nihat Hatipoğlu, programın hem başında hem de sonunda vatandaşlarla yakından ilgilendi ve fotoğraflar çektirdi.

UĞUR IŞILAK’IN SESLİ SELAMI
Program başlamadan önce Sanatçı Uğur Işılak’ın İlçemiz halkına gönderdiği sesli selamı dinlendi.
Işılak mesajında; “Öncelikle layık görülüp ismimin verildiği Şereflikoçhisar Kültür Merkezi, tüm Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun. Başta Belediye Başkanımız Memiş Çelik’e ve tüm hemşehrilerime buradan teşekkür ediyorum.
İlk olarak kıymetli hocamız Nihat Hatipoğlu ile yapılması da bizler için onur vericidir. 24 Kasım’da Uğur Işılak Kültür Merkezi’nde görüşmek üzere. Şereflikoçhisar’a ve tüm hemşehrilerime selam olsun”
dedi.

MEMİŞ ÇELİK’İN KONUŞMASI
Programın açılış konuşmasını da Belediye Başkanı Memiş Çelik yaptı. Çelik konuşmasında; “Sizler sabırsızlıkla değerli hocamız Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu’nu dört gözle bekliyorsunuz. O nedenle fazla vaktinizi almayacağım.
Geçmiş Kandiliniz mübarek olsun. Mevlid-i Nebi haftasında Hocamızın Türkiye genelinde programları var. Biz de dedik ki; “Şereflikoçhisarlı hemşehrilerimizi saygıdeğer hocamızla buluşturalım istedik. Ve hocamızı ilçemizi davet ettik. Kendisi de bizi kırmadı. Bu programla da sizlerle buluşturduk. Bu programdan yeterince istifade edeceğinizi umuyorum” şeklinde konuştu.

ONU ANLAMAK VE ANLATMAK
“Ey Gözlerinde Cenneti Saklayan” isimli şiiri sunucu-sanatçı Ahmet Kemal Bacak tarafından okunmasından sonra, “Onu anlamak ve anlatmak” konulu konferansı vermek için sahneyi Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu’na bıraktı.

Kültür Merkezi’ne Uğur Işılak’ın isminin verilmesinden dolayı Belediye Başkanını tebrik eden Nihat Hatipoğlu, “Sanatçılara sahip çıkılması gerekiyor” dedi.

Programın adı olan El-Emin konusundan bahseden, El-Emin’in güvenilir demek olduğunu belirten ve Peygamber efendimizin de eminlik ve dürüstlük sıfatlarından bilgiler veren Nihat Hatipoğlu; “Dünyanın başına gelen en hayırlı şey Peygamber Efendimizdir. İyi ki geldi. El-emin yani güvenilir ismi Hz. Muhammed efendimize, peygamberliğinden önce daha 25 yaşındayken verilmiştir. O, kısa sürede ticaretteki dürüstlüğüyle tanındı” diye konuştu.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, konferansın devamında Peygamber Efendimiz (SAV)’i tüm yönleriyle anlattı.

Duygu yüklü konferans sonunda da Belediye Başkanı Memiş Çelik, Nihat Hatipoğlu’na tuzdan yapılmış ay-yıldız takdim etti.

Kamuoyunda Nihat Hatipoğlu’nun konferans için 10 bin TL aldığı söylentilerine karşın, Belediye Başkanı Memiş Çelik, Hatipoğlu ile önceden tanıştıklarını ve hiçbir ücret almadan geldiğini söyledi.


   21 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2490 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Cankat Mahmutoglu
Kütük ağlıyordu. Ağladıkça vagonla para kazanıyordu. Yoksul insanlara; "halinize şükredin" diyordu.

Cankat Mahmutoglu
http://gaziantephaberler.com/uploads/data/News/43040/kutuk-agliyordu-1548048704-18053512857.jpg
alisakin kutlu
yuh bee bu soytarıyı dinleyen ş.koçhisarlı lara üzüldüm..para ile din satan birisi..
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri