27 Kasım 2019, 14:51 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Uğur Işılak Kültür Merkezi açıldı

Uğur Işılak Kültür Merkezi açıldı

Şereflikoçhisarlı olmaktan gurur duyuyorum...

Kültür Merkezi Açıldı. Uğur Işılak Konser Verdi.

İlçemizde Uğur Işılak Kültür Merkezi açıldı, açılışını da Sanatçı Uğur Işılak bizzat kendisi yaptı.

Memleketi Şereflikoçhisar olan Sanatçı Uğur Işılak, adının verildiği Uğur Işılak Kültür Merkezi’nin hem açılışını yapmak için hem de konser vermek için Şereflikoçhisar’a geldi.

KONUŞMALAR
Açılış öncesi  konuşmalar yapıldı. İlk olarak konuşan Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Memiş Çelik; “Önceki Belediye Başkanı Ferda Polat’la kararlaştırdık bir kültür merkezi yapalım diye. Kültür ve turizm Bakanlığı’nın projesi kapsamında %50 Kültür Bakanlığı, %50 Şereflikoçhisar Belediyesi ile bir protokol kapsamında bu eser çıktı. Bu eseri kazandıran Kültür ve Turizm Bakanlığımıza ve önceki dönem Belediye Başkanı Ferda Polat’a teşekkür ediyorum. Tabiki burası Kültür ve Sanatla ilgili olduğu için sanatla ilgili birinin isminin verilmesi gerekiyordu. Bu Kültür Merkezi’nin ismi kime yakışır diye düşünürken  Belediye Meclis Üyelerimizle istişare ederken tüm Meclis Üyelerimizle beraber AK Parti, MHP, CHP İYİ Partili arkadaşlarımızın hepsinin ortak kararıyla hemşehrimiz olan sanatıyla, duruşuyla, adamlığıyla Şereflikoçhisar’ın adını her platformda söyleyen değerli ozanımız Uğur Işılak’a yakışacağına karar verdik. İnşallah bu Kültür Merkezi uğur getirir. Hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

ŞEREFLİKOÇHİSARLI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM
Şereflikoçhisarlı olmaktan gurur duyduğunu belirten sanatçı Uğur Işılak da yaptığı konuşmasında; “Öncelikle teveccüh gösterip ismimi yeni yapılan Kültür Merkezi’ne layık gören bütün hemşehrilerime, Belediye Başkanımıza, eski Belediye Başkanımıza ve Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum.
Memleket ne doğduğun yerdir ne doyduğun yerdir. Memleket, kendini ait hissettiğin yerdir. İşte ben kendimi buraya ait hissediyorum. Şereflikoçhisar’a ait hissediyorum. Ve Şereflikoçhisar’ın bir evladı olmaktanda gurur duyuyorum. Ne ben burda doğdum, ne de burda doydum. Ama sordukları zaman ne diyorum? Ben Şereflikoçhisarlıyım diyorum. Neden? Anam buralı, babam buralı, atalarım buralı. Onlar vesilesiyle burayı memleket bildim, memleket belledim. Ve yaşım 3 iken de memleketim Şereflikoçhisar’dı. Yaşım 48, hala Şereflikoçhisarlı olmaktan gurur duyuyorum.”dedi.

KARARIN OYBİRLİĞİYLE ALINMASI BENİ ZİYADESİYLE BAHTİYAR ETTİ
Şereflikoçhisarla ilgili birkaç kıtalık şiirini de okuyan Uğur Işılak; “Açılışın Öğretmenler Gününde olmasını istedik bu Kültür bereketinde. Çünkü, kültürün, ilmin olduğu ve öğretildiği bu yerde Öğretmenler Günü gibi kutlu bir günde açılış yapalım dedik Başkanımızla. Bütün Öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutluyor, hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin diyor. Önemli olan hani diyor ya Yunus; İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsen. Ya nice okumaktır.” İşte sadece ilim öğreten değil, aynı zamanda çocuklarımıza özünü öğreten öğretmenlerimizin tekrar öğretmenler günü kutlu olsun.”şeklinde konuştu.

Işılak son olarak; “İsmimin Kültür Merkezine verilmesinden dolayı Belediye Başkanımıza, İlçe Başkanımıza ve sağ sol demeden CHP, MHP, AK Parti, İYİ Parti demeden oybirliğiyle kararın alınması da beni ziyadesiyle bahtiyar etti. Meclis Üyelerimize de teşekkür ediyorum” dedi ve Uğur Işılak Kültür Merkezi’nin hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ardından Sanatçı Uğur Işılak, Belediye Başkanı Memiş Çelik, İlçe Başkanı Erkan Seyhan ve Oda Başkanları ile birlikte açılış kurdelesi kesildi.

Işılak, Kültür Merkezi’ni gezmesinden sonra hemşehrileriyle fotoğraf çekilmesiyle açılış töreni sona erdi.

Sanatçı Uğur Işılak; akşam 19.00’da da Uğur Işılak Kültür Merkezi’nde, tekrar hemşehrileriyle biraraya gelerek konser verdi.

“İlçemizde hiçbir etkinlik olmuyor, bir sosyal faaliyet yok…” gibi söylentileri gölgede bırakan konser, katılımcılar tarafından ilgi ve beğeniyle takip edildi.

Konser sonunda, Belediye Başkanı Uğur Işılak’a tuzdan yapılmış ay yıldız şekil verirken Uğur Işılak da, kendisine ait sazı bizzat imzalayarak Belediye Başkanı Memiş Çelik’e hediye etti.


   28 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3222 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


alisakin kutlu
chpli meclis üyelerine yazıklar olsun
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri