25 Aralık 2019, 14:23 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Belediye Başkanı ve işadamlarımız da katıldı

Belediye Başkanı ve işadamlarımız da katıldı

Belediye Başkanı ve işadamlarımız da katıldı...Şereflikoçhisarlılar Tuz Gölü Gurbet Gecesinde Buluştu.

Karandere Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen bir organizasyonla Almanya’da ikamet eden Şereflikoçhisarlılar, “Tuz Gölü Gurbet Gecesi”nde buluştu.

Geceye İlçemizden de; Belediye Başkanı Memiş Çelik, Büyükşehir ve İlçemiz Belediye Meclis Üyesi Cafer Tayyar Altuğ, Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, işadamlarımız; Yıldırım Bayazıt, Alper Bayazıt ve Yasin Tekin de katıldı.

Sindelfingen’de, 21 aralık Cumartesi Gecesi düzenlenen geceye ayrıca; Almanya’nın dışından Avusturya, Fransa, Hollanda ve Belçika’da yaşayan Şereflikoçhisarlılar’ın da katıldığı belirtildi.

Yurt dışında yaşayan Şereflikoçhisarlıların biraraya gelerek birbirleriyle kaynaşmasını sağlamak ve hasret gidermek amacıyla düzenlenen gece, ilk olarak Stuttgart Türk Halk Oyunları topluluğu suthotun Seymen Oyunları ekibinin sahnede yer almasıyla başladı.

Açılış konuşmalarıyla devam eden  gecede konuşan Belediye Başkanı Memiş Çelik’in de; Yapacağı projeler hakkında bilgi verdiği, kendi döneminde ilçemizde gurbetçilerin yoğun olduğu yaz ayında festival yapacağını belirttiği, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptığı belirtildi.

Gecede sahne alan Grup Alaturka, Lara ve Oğuz Yılmaz da seslendirdikleri müziklerle geceye renk kattılar.

Gecenin sonunda da plaket töreni düzenlenerek sponsorlara plaketler verildi.

Gecede seslendirilen hareketli şarkılarla oyunlar oynayıp, halaylar çekerek gönüllerince eğlenen Şereflikoçhisarlıların, önümüzdeki senede tekrar buluşmak dileğiyle “Tuzgölü Gurbetçi Gecesi” sonlandırıldı.

BAŞKAN HEMŞEHRİLERİYLE TOPLANTI YAPTI
Belediye Başkanı Memiş Çelik, geceden önce Almanya’da ikamet eden işadamlarımızı işyerlerinde ziyaret etti.

Geceden sonra Pazar Günü de, Şereflikoçhisarlı hemşehrileriyle bir toplantı yapan Belediye Başkanı Memiş Çelik, gurbetçilerimizin istek ve sıkıntılarını dinledi, yapacağı projeler hakkında bilgi verdi.

Diğer yandan hem “Tuz Gölü Gurbetçi Gecesi’nde” hem de toplantı sırasında Facebook’ta Şereflikoçhisarlılar sayfasının Başkanı Şükrü Ayhan canlı yayınlar yaparak, ilçe halkının geceyi ve toplantıyı izlemesine vesile oldu.


   26 Aralık 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2195 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Kiyevli
O koparatif ten bize de satmıştı almayan bir pişman alan binlerce pişman oldular
Zamanın behrinde bize Ankara'dan kooperatif hissesi satan arkadaşı 2. Defa karşımda görünce öyle duygulandım öyle duygulandım ki hiç sormayın.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri