29 Ocak 2020, 14:56 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Sanayileşmede yeni bir umut

Sanayileşmede yeni bir umut

Sanayileşmede yeni bir umut...

Sanayileşmede yeni bir umut:
Atışkan Yapı ve Endüstriyel Alçı Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş OSB’den yatırım için arsa aldı.

Şereflikoçhisar için hem ekonomi, hem istihdam hem de nakliye sektörü yönünden önemli bir işleve sahip olacak olan Şereflikoçhisar Organize Sanayi Bölgesi, ilk yatırımcısına kavuştu.

İlk etapta 100 kişinin istihdam edileceği 20 milyonluk yatırım için Atışkan A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Atışkan ile Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Atışkan Şereflikoçhisar Organize Sanayi Bölgesi’nden yer tahsisi yaptırdılar.

Yer tahsisi için düzenlenen programa; Kaymakam Sedat Yıldırım, Belediye Başkanı Memiş Çelik ve Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak ile Atışkan A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Atışkan, Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Atışkan katıldı.
Ayrıca; Söz konusu yatırımın İlçemize gelmesi için 2004 yılından bu tarafa mücadele veren Ercan Ertürk Alıcıoğlu da katılım sağlarken Atışkan A.Ş., Şereflikoçhisar Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk yatırımcı olması nedeniyle de Şereflikoçhisar tarihine adını yazdırmış oldu.

KONUŞMALAR
Yer tahsisi nedeniyle yapılan toplantıda konuşan Kaymakam Sedat Yıldırım; “Bugün Şereflikoçhisar tarihine önemli not düşüyoruz hep beraber inşallah.
Bundan 20 sene önce başlamış olan Organize Sanayi Bölgesi, son 2,5 yıldır bir ekip halinde çalışmamızın sonucu olarak alt yapısı belli bir noktaya, bitirme aşamasına gelmiş. Bundan sonra arsa talepleri, tahsise döneceğini belirttik. Bugün de ilk yatırımcımızı, yaklaşık 20 yıldır kendi alanında faaliyet gösteren Atışkan Alçı, aynı zamanda 20’den fazla Ülkeye ihracat yapan hem istihdam yaratan, bu Ülkeye vergi veren, üretim olarak katkıda bulunan böyle önemli, kayda değer ve ciddi anlamda Ülke için katma değer üreten bir yatırımcı firmayı da Organize Sanayi Bölgemizde yatırımcı olarak görmenin, mutluluğu, huzuru ve heyecanını  yaşıyoruz hep beraber” diyerek Belediye Başkanına, Ticaret Odası Başkanına ve emeği geçenlere katkıları ve destekleri için teşekkür ederken Atışkan Alçı Yöneticilerine de İlçemizde yapacakları üretimin firmaya ve Ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

* Belediye Başkanı Memiş Çelik; “Bugün gerçekten tarihe not düşürülecek bir gün. Bir İlçenin kalkınmasını üç şekle bağlıyorum. Sanayi olmazsa olmaz, Kültür-turizm ve Tarım ve Hayvancılık. Bugün bu sanayi aşamasında önemli bir gün. 1998 yılında başlayan OSB serüveni, son iki yılda bayağı bir ivme kazandı. Alt yapısı bitmek üzere olan OSB’nin ilk yatırımcıları olarak sizlerin gelmesi, bizleri mutlu etti. Tabi bu İlçe halkına önemli bir şekilde katkı sağlayacak. Yaklaşık 100-150 kişilik istihdam alanı sağlayacak. Bu da ilçemiz adına büyük bir kazanç. İlk siz geldiniz. Daha hayırlı olur inşallah ümit ediyorum. Bu arada Kaymakam Beyin OSB’de katkısı büyük. İlçe için çalışan bir Kaymakamımız var. O da bizim için büyük bir kazanç” diyerek İlçemiz adına hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

* Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak; “Şereflikoçhisar olarak tarihi bir anı yaşıyoruz. Şereflikoçhisar’ımızın ekonomisine katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu girişim bizleri gerçekten mutlu ediyor ve bizlere ışık tutacağına inanıyorum. Büyük bir yatırım olacağı aşikar. Bizlerde  Ticaret Odası, Kaymakam ve Belediye olarak özverili çalışmalar yaptık. Ama Kaymakamımızın ayrı bir çabası oldu. Bu çabalar sayesinde bu ivmeyi kazandık. Sizlerin Şereflikoçhisar’a yatırım yapmanız çok önemli. Çünkü; Bizim için bir örnek teşkil edecek. Şereflikoçhisar’a yatırım yapmakta tereddüt eden ve yatırım yapmakta bazı şeylerde soru işareti olan kişilere de, bu yatırım sayesinde kafalardaki o soruların kalkacağını düşünüyorum. Sizler attığınız bu adımla, Şereflikoçhisar’ın hem yerli müteşebbislerine, hem de dışarıdan gelecek yatırımcılara bir ışık tutacağına eminim. Bizler de Ticaret Odası olarak sizlere, her türlü çabayı elimizden geldiğince sarf edeceğiz.” diyerek yatırımın hayırlı olması temennisinde bulundu.

*Atışkan A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Atışkan; “Bizler de sizlerden çok memnunuz. Sizlerin gayretiyle bizlerde şevke geldik, heyecana geldik. Çok seneler önce düşünüyorduk ama elektrik, doğalgaz meselelerinden dolayı ertelemiştik. Ama baktikki Sanayi Bölgesinin hazırlanmasında büyük emekleriniz var, kararı almışsınız, biz de karar aldık. İnşallah el birliğiyle buraya tesisi kuracağız. Sizlerinde yardımlarınızın devam edeceğine eminiz” diyerek ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

* Atışkan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Atışkan; “Biz Şereflikoçhisar’a 17 senedir tanıyoruz. Malzeme alıyoruz, maden alıyoruz. 17 senedir Şereflikoçhisar’ı biliyoruz. Çokta arzu ediyorduk ama kısmet bugünmüş. İnşallah bu yatırımda hayırlı olur.
Aynı zamanda Şereflikoçhisar’a nakliye yönünde de katkı sağlayacağız. En az 150 araç düşünüyoruz. O bakımdan biz de çok heyecanlıyız. Çünkü, Şereflikoçhisar’a yatırım yapalım diye yıllardır istiyorduk. İnşallah bunu yapacağız. İlerde daha çok yatırımlar yaparız. Mesela, Sivrihisar’a yurt yaptık. İnşallah gönlümden Şereflikoçhisar’a da böyle yatırımlar yaparız geçiyor. Yeterki kazanalım, çalışalım. Buraya da öyle yatırımlar yapmak nasip olur, şimdiden söylüyorum.” Şeklinde konuştu.
Kazım Atışkan ayrıca; “Şereflikoçhisar’a 20 milyon TL’lik yatırım gerçekleştireceğiz. Allah izin verirse.
Bunu da bize, Kaymakam Bey, startı versin, hemen bu işlere başlayacağız. Biz hazırız.
Başlangıçtan itibaren 100 istihdamla başlayacağız. Değişik yatırımlar da yapacağız. Yatırımlarımızı yaptıkça istihdam sayısı da artacak. Alçı dışında, yapı kimyasalları diyoruz, diğer yatırımlar diyoruz. Burada 40-50 dönüm bir yer olacak. Değişik yatırımlar yapacağız o zaman.” Dedi.

*Ercan Ertürk Alıcıoğlu da; “Atışkan A.Ş. ile 2004 yılında rahmetli Yönetim Kurulu Başkanı ve şirketin kurucusu Yüksel Atışkan’a her ziyaretimde, “mutlaka Şereflikoçhisar’a gelmelisiniz. Bu alçı taşını Eskişehir’e götürüp orada üretmek yerine Koçhisar’da yakıt ve enerji sorununu çözebilirsek orada üretmeliyiz” deniliyordu. Gerçekten mutlu bir gün. İnsanların önce hayalleri olur. Hayaller hedeflere dönüşür. Hedefler nihayetinde projelendirilir ve bu aşamaya gelir. İlçem için gururluyum. 17 yıldır tanıdığım o bayrağın Koçhisar’da da dalgalanıyor olması bir heyecan veriyor. Hem nakliye sektörüne hem diğer ticaret erbabına sosyal katkıları olacağına eminim. Kendilerine teşekkür ediyorum.
İnşallah buradaki süreç, İlçemde olan tuzun kimyasal ürünlere reaktörlerle, kendi konuları içinde Organize Sanayinin birkaç arsası daha Atışkan A.Ş.’nin ya da bu gruba bağlı Detsan A.Ş.’ye tahsis edilir ve Koçhisar’ı ikinci bir memleketleri gibi gördükleri için kendilerine teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

VE TAPULAR VERİLDİ
Konuşmalardan sonra Atışkan A.Ş. yetkililerine, belirlenen 4 parselin tapuları verildi ve gerekli evraklara imza atıldı.


   30 Ocak 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2222 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri