05 Şubat 2020, 16:42 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı...Gündem dışı önergeler görüşüldü, mühendis ve veterinerin maaşı artırıldı.

Şubat Ayı Olağan Meclis toplantısı Belediye Başkanı Memiş Çelik Başkanlığında ve Meclis Üyelerinin tamamının katılmasıyla yapıldı.

Toplantıda, 6 gündem maddesi ve 6’da gündem dışı maddeler olmak üzere toplam 12 madde görüşüldü.

Başkan Çelik ilk olarak; hem İdlib’de yapılan hain saldırı sonucunda 6 askerimizin şehit olması ve 6 askerimizin de yaralı olmasından dolayı hem de 24 Ocak Cuma akşamı da Elazığ ve Malatya’da gerçekleşen depremde de vefat edenler ve yaralılar olmasından dolayı ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek toplantıyı başlattı.

GÜNDEM DIŞI MADDELER
Toplantıda ilk olarak partilerin Meclise sunduğu gündem dışı maddeler görüşüldü.

* CHP Belediye Meclis Üyesi İsmet Andaç tarafından verilen ve; “İlçemize hizmet veren Otobüs terminalimizin durumu kaliteli ve halkımıza yakışır şekilde hizmet verememektedir. Terminal binamızın ısınma, temizlik ve bekleme koşullarının insana yakışır bir şekilde iyileştirilmesini, çevre düzenlemesinin ve iş yerlerinin bir kente yakışır şekilde yapılmasını, çok uzun yıllardan bu yana kaliteli hizmet vermeye çalışan otobüs firmasının çabalarını destekleyeceğine inanıyorum. Kendilerine de ayrıca bu çabalarından dolayı teşekkür ediyorum.
Bu amaçla toplam kalite bakımından verilmeye çalışılan hizmetin bir üst seviyeye çıkartılabilmesi için gerekiyorsa kurum olarak Büyükşehir Belediyesi ile istişare ederek çalışma yapılmasını gerekiyor” şeklindeki önerisi, Belediye Başkanı Memiş Çelik’in; Konunun Büyükşehir Belediyesi’ni ilgilendirdiğini, bu konuyla ilgili Büyükşehir Meclis toplantısında önerge vererek dile getirdikten sonra Büyükşehir Belediyesi’nin bir çalışma yaptığını söyleyerek, konunun İlçemiz Belediye Meclisiyle ilgili alakalı olmadığı için sunulan önerge red edildi.

* Eyyüp Doğan’ın sunduğu; “Seçim vaadlerinizde yer alan yaşlı bakım ve huzurevinin İlçemize yapılarak yaşlı nüfusumuzun bakım ve barınak amacıyla mağduriyetlerini giderecektir.
Bu kapsamda İlçemizde açılacak bu kurumla yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin mağduriyetlerini gidermiş olacağız. Açılacak bu kurumda çevre il ve ilçelerde talep geleceği ve tam kapasite çalışacağını düşünüyorum.
Öncelikle kendi halkımız olan yaşlılarımız, kimsesizlerimizin yapacağımız bu kurumda bakımlarının yapılması ömürlerinin son günlerini huzur içerisinde geçirmeleri için bu kurumun bir an evvel açılması için çalışmalara başlanması için tüm meclisimizin katkı koyacağını düşünüyorum” şeklindeki önergesi, Meclis Üyeleri tarafından oybirliğiyle hem gündeme alındı hem de ilgili komisyona havale edildi.

* MHP Belediye Meclis Üyeleri tarafından sunulan; “MHP grubu olarak tarafımıza Belediye bünyesinde grup odası istiyoruz” şeklindeki önerisi, oybirliğiyle hem gündeme alındı hem de ilgili komisyona havale edildi.

* Yine MHP Belediye Meclis Üyeleri tarafından sunulan; “2019 yılı işkura kayıtlı Belediyemiz çalışanlarının listesinin tarafımıza bildirilmesini arz ederiz” şeklindeki önergesi ile ilgili olarak Başkan Çelik; “şuanda İşkur’da çalışan hiçbir eleman olmadığını” belirtmesine rağmen söz konusu önerge oybirliğiyle hem gündeme alındı hem de ilgili komisyona havale edildi.

* AK Parti Meclis Üyeleri tarafından sunulan; “İlçemizde faaliyete geçmekte olan Organize Sanayi Bölgesine yatırımcı teşvik etmek amacıyla İlçe Belediyesi olarak neler yapılabileceği belirlenerek faaliyete geçirilmesi hususundaki gerekli çalışmanın yapılması ile ilgili önergemizin kabulünü arz ederiz” şeklindeki önerge, oybirliğiyle hem gündeme alındı hem de ilgili komisyona havale edildi.

* Ak Parti Meclis Üyeleri tarafından sunulan; “Bahar ayının yaklaşması nedeniyle İlçemizde bulunan park, bahçe ve kırsal alanların tespit yapılarak ağaçlandırılması ve yeşillendirilmesi hususundaki önergemizin kabulünü arz ederiz” şeklindeki önerge, oybirliğiyle hem gündeme alındı hem de ilgili komisyona havale edildi.

* “İlçemizde yaşayan gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve korumak amacıyla neler yapılabileceği İlçe Belediyesi olarak araştırılması hususundaki önergemizin kabulünü arz ederiz” şeklindeki önerge, oybirliğiyle hem gündeme alındı hem de ilgili komisyona havale edildi.

MÜHENDİS VE VETERİNER HEKİMİN MAAŞLARI BELİRLENDİ
Şubat Ayı Meclis toplantısında, Belediye tarafından Meclise sunulan; “Belediye bünyesinde 5393 sayılı Belediye kanununun 49.maddesi gereğince kadro karşılığı tam zamanlı sözleşmeli çalışan mühendis ile Veteriner hekimine, 2020 yılında ödenecek aylık maaşlarla ilgili meclis kararının alınması” şeklindeki önergede,

Belediye Başkanı Memiş Çelik; “Her yıl tam zamanlı çalışan mühendis ve veteriner hekimle ilgili bir meclis kararı alınması gerekiyor. Üst tavandan maaşları ödenerek 1 yıl çalışmalarını önerisi” oybirliğiyle kabul edildi.

GÜNDEM MADDELERİ
* Gülhüyük mahallesi 48 pafta eski 1510 yeni 2297 parselde bulunan akaryakıt istasyonu olarak kullanılan taşınmaz üzerine LPG istasyonuda açma talebi için hazırlanan İmar Komisyon raporu, oybirliğiyle kabul edildi.

* Üzengilik Mahallesi 110 ada 171 nolu parsel ile Boğaziçi mahallesi 1653 ada 2 nolu parselin 3194 sayılı imar kanununun geçici 16.maddesine istinaden Belediye encümenine satış için yetki verilmesi, oybirliğiyle kabul edildi.

* Plan ve bütçe komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu rapor sunumu oybirliğiyle kabul edildi.

* Tarım, Hayvancılık, Sanayi ve Ticaret Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu rapor sunumu, oybirliğiyle kabul edildi.

* Kadın, Aile, Gençlik ve Spor etkinlik ve engelliler komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu raporun sunumu, oybirliğiyle kabul edildi.

* Kültür, Turizm ve Çevre Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu raporun sunumu da oybirliğiyle kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra yapılan toplantı, 3 Mart 2020 Salı Günü, saat 15.00’da toplanmak üzere sonlandırıldı.


   6 Şubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1612 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


ALFATÜRK
mühendis bey resmi ve gayri resmi kurumlarda sigara içme yasağının farkında değil galiba. bir yetkili çıkıp bunu hatırlatmalı.yoksa en üst kademeden maaş alması buna hakkının olduğunu mu düşünüyor?
Ne güzel


kızılDELİ
“Her yıl tam zamanlı çalışan mühendis ve veteriner hekimle ilgili bir meclis kararı alınması gerekiyor. Üst tavandan maaşları ödenerek 1 yıl çalışmalarını önerisi” oybirliğiyle kabul edildi. adam bozkırın ortasında su ürünleri mühendisi belediyede mesai tamamlıyor dikkat edin çalışmıyor mesai tamamlıyor ne yetiştiriyor balık yetiştiriyor artık ne balığı ise ve üst tavandan maaş alıyor
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.110 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri