19 Şubat 2020, 15:14 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Seni çok özlüyoruz...

Seni çok özlüyoruz...

Bütün ömrünü milletine hizmet etmeye adayan Atamı...Dünyada Atamıza övgü dolu sözler söylemişler! Denk geldi okudum! Atamızı bir kez yad etmek için de paylaşmak istedim!


“Atatürk, yalnız Türk Milleti’nin değil, özgürlüğü uğruna savaşan bütün milletlerin önderiydi. O’nun direktifleri altında siz bağımsızlığınıza kavuştunuz. Biz de o yoldan yürüyerek özgürlüğümüze kavuştuk.”
(Sucheta KRIPALANI/ Hint Parlamento Heyeti)

“Kemal Atatürk, yalnız bu yüzyılın en büyük adamlarından biri değildir. Biz Pakistan’da, O’nu geçmiş bütün çağların en büyük adamlarından biri olarak görüyoruz. Askeri bir deha, doğuştan bir lider ve büyük bir yurtsever.”
(Eyüp HAN/Pakistan Cumhurbaşkanı)

“Sovyet Rusya Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürken kendisine onun fikrince bütün Avrupa’nın en kıymetli ve en ziyade dikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana Avrupa’nın en kıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi.  Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır.”  
(Franklen D. ROOZWELT/ABD Başkanı)

“Ben şimdiye kadar on beş hükümdar ve cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım. Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa Kemal’de büyük bir ruh kudretinin esrarı var.
(Sir Charles Townshend/ İngiliz Generali)

“Savaşta Türkiye’yi kurtaran, savaştan sonra da Türk Ulusu’nu yeniden dirilten Atatürk’ün ölümü yalnız yurdu için değil, Avrupa için de büyük kayıptır.
(Winston Churchill/İngiltere Başbakanı)

“O, kişisel kazanç ve ün peşinde koşan basit bir diktatör değil, gelecek kuşaklar için sağlam temeller atmaya uğraşan bir kahramandır.” (Prof. Walter L.WRIHT Jr./Alman Prof.)
“ O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.” (Emanullah HAN/ Afgan Kralı)

“ Milletine bu kadar az zamanda bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı ATATÜRK’ tür.” (Libre Belgique Gazetesi/Belçika)

“ Istırap çeken dünyada, barış ve esenliği yeniden kurmak ve insanlığın yalnız maddi değil, manevi gelişmesini sağlamak isteyenler Atatürk’ün iman verici ve yön göstericiliğinden örnek ve kuvvet alsınlar.”
(Prof. Herbert MELZIG/Tarihçi)

“Karşımdaki bu büyük adamda, keşfettiğim bu büyük meçhulde, maharet ve karakter o kadar iyi işlenmiş ki, sözlerinde hiçbir şüphe aranamazdı.” (Yazar Claude Farrer/Fransa)
“ Akıllı ve barışçı yöntemlerle gerçekleştirdiği eseri halkların tarihinde izlerini bırakacaktır.”  (Albert LEBRUN/Fransa Cumhurbaşkanı)

“O genç ve dahi Türk Şefi’nin o esnada Çanakkale’de bulunması, müttefikler bakımından talihin en acı darbelerinden biridir.”
(Yazar Alan MOOREHEAD/ İngiltere)

“ Mustafa Kemal Atatürk, kuşkusuz 20. yüzyılda dünya savaşından önce yetişen en büyük devlet adamlarından biri, hiçbir millete nasip olmayan cesur ve büyük inkılapçı olmuştur.”
(David Ben Gurion/İsrail Başbakanı)

“O, olmasaydı modern Türkiye olmazdı. O’nun sayesinde Türkler, O’nun olağanüstü eserini izleyebilecekler ve zaten dünyaca pek yüksek olan onurlarını daha fazla yükseltebileceklerdir.” (Nya Dagligt Gazetesi/İsveç)

“Türkiye’yi yaratan, tarihimizin bu en büyük adamını, başımı en derin hürmetle eğerek selamlarım.” (Prof. MORRF/İsviçre)

“ Şaşırtıcı ve çekici bir kişi. Asker olarak büyük, fakat devlet adamı olarak daha da büyük.” (Japon Times/Japonya)

“Asker-devlet adamı, çağımızın en büyük liderlerinden biri idi. Kendisi Türkiye’nin, dünyanın en ileri memleketleri arasında hak ettiği yeri almasını sağlamıştır. Keza O, Türklere bir milletin büyüklüğünün temel taşını teşkil eden, kendine güvenme ve dayanma duygusunu vermiştir.” (General Mc ARTHUR/ABD Genel Kurmay Başkanı)

“Asırlar,  pek nadir olarak dâhi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki o büyük Dâhiyi asrımıza Türk ordusu yetiştirdi. Mustafa Kemal’in dehasına karşı elden ne gelir.”
(Siyasetçi Lloyd George/ İngiltere)

Bütün ömrünü milletine hizmet etmeye adayan Atamı, her geçen gün daha da büyüyen bir özlemle anıyorum!


   20 Şubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2891 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri