19 Şubat 2020, 16:03 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tapu tahsis töreni düzenlendi

Tapu tahsis töreni düzenlendi

Bekir Bey ve Ailesi İlçemizin İleri Gelen Yatırımcılarından...

Sedat Yıldırım: Bekir Bey ve Ailesi İlçemizin İleri Gelen Yatırımcılarından

Şereflikoçhisar Organize Sanayi Bölgesi’nden Hisar Tohumculuk sahibi Aslan Bekir Emekçi’ye de yer tahsisi yapıldı.

OSB’de; İmperial Tohumculuk Tarım – Bekir Emekçi de; 5 nolu parsel olan 8 dönüm yer tahsisi ile Organik gübre üretimi ve arge çalışmaları ve tohum eleme fabrikasında 20 kişi çalıştıracak olan Bekir Emekçi, 4 kişinin verildiği tapu tahsis törenine katılamadığı için kendisine özel, “Tapu tahsis töreni” düzenlendi.

Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen Tapu Tahsis Törenine; Kaymakam Sedat Yıldırım, Belediye Başkanı Memiş Çelik, Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak ile yatırımcı hemşehrimiz Aslan Bekir Emekçi katıldı.

KONUŞMALAR

LEVENT Koçak;
Yer tahsisinden önce konuşmalar yapıldı.

İlk konuşmayı Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak yaptı. Koçak konuşmasında; “İlçemiz ekonomisini çok büyük önemli şekilde ilgilendiren OSB’mizin yerli yatırımcı olarak tabir ettiğimiz bir firmamıza, aynı zamanda Şereflikoçhisar Odamızın Üyesi olan Hisar Tohumculuk sahibi Bekir Emekçi’ye, arsa tahsisi yapılacak.

OSB heyeti olarak bir çok aşamalardan geçtik. Sizin sayenizde artık tapu tahsis törenlerini yapma aşamasına gelmiştir. İlçemiz için çok gurur verici olay. Ben Şereflikoçhisar Ticaret Odası Başkanı olarak halkımızdan şunu rica ediyorum; korkmasınlar, yatırımlarla ilgili çekincelerini ortadan kaldıracak ortam şuanda müsaittir. Yatırımlarını Şereflikoçhisar’da değerlendirmelerini bekliyorum. OSB’deki yatırımcı sayımızın artık 56 parselimizin tamamını kapsaması algısı içerisindeyim. İnşallah bunu da başaracağız. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI MEMİŞ ÇELİK;
Belediye Başkanı Memiş Çelik de konuşmasında; “Bekir Emekçi kardeşimize cesaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Tüm hemşehrilerimizi yatırım yapmaya bekliyoruz. İlçe bizim İlçemiz. İlçenin ekonomisi adına, İlçeden kazanan, İlçeye gönülden bağlanan ya da İlçeyi çok seven hemşehrilerimizi davet ediyorum, gelsin memleketlerine yatırım yapsınlar. OSB, İlçemiz için gerçekten çok önemli.
Bekir Emekçi kardeşimize de teşekkür ediyorum, Allah bol kazançlar versin. Yaptığı her işte başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

KAYMAKAM SEDAT YILDIRIM;
Son olarak Kaymakam Sedat Yıldırım da; “Bugün OSB’mizin 9. yatırımcısı Bekir Bey. Bugünkü tapu tahsisiyle beraber 56 parselden 11 parselimizi vermiş oluyoruz. Belki bir 10-11 parsel daha verdikten sonra toplu bir temel atma töreni tarihi belirleyip, bu tahsisten sonra da fabrikalarımızın, işyerlerimizin temelini de hep birlikte atmanın mutluluğunu birlikte paylaşırız” dedi.

YATIRIMCIMIZA KATKI DA BULUNMAYI İSTİYORUZ
Taksitlerde vade farkı gibi ödemelerin gözüktüğü sıkıntısının yaşandığı için biraz daha indirime gidilebileceğini böylelikle yatırımcılara katkı da bulunmayı istediklerini belirten  Kaymakam Sedat Yıldırım; “OSB’mizin m2 fiyatı, aslında eşdeğer OSB’lere göre fiyatı uygun. Birkaç yerle görüştüm, %30’nu peşin alıyoruz. Kalan taksitleri bir yıl sonrası, 18 ay,  24 ay sonraya biraz orada vade farkı gibi bir şey gözüküyor. Sanki onu da kaldırdık gibi. Belediye Başkanımız ve Ticaret Odası Başkanımızla bir daha değerlendireceğiz. Belki şimdi söz olmasın ama biraz daha indirime gidilecek gibi görünüyorki şu zor ekonomik şartlarda en azından devletimiz olarak biz de yatırımcımıza biraz katkıda bulunmayı istiyoruz” dedi.

BEKİR BEYİ KUTLUYORUM
Yatırımcı Bekir Emekçi’yi de kutlayan Kaymakam Yıldırım; “Bekir Bey ve ailesi, İlçemizin ileri gelen yatırımcılarından. Böyle bir yerde de kendilerini görmek bizi mutlu ediyor. Bizi mutlu ettiği gibi diğer yatırımcılara da örnek olup cesaret verecektir. Kendisini kutluyorum. Yapacağı yatırım Ülkemize ve İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

BEKİR EMEKÇİ
Bekir Emekçi de konuşmasında; “Türkiye’de 140-150 tane OSB’de ücretsiz yer veriliyor. Yani, Şereflikoçhisar’ın önünü açabilmek için ada - parselleri ücretsiz ya da biraz daha uygun verirseniz Sanayi’deki  vatandaşı çekmek lazım. Bu insanlara yardımcı olmamız lazım.” dedi.

Kaymakam Sedat Yıldırım da cevaben; “Gönül ister ücretsiz yer vermek. OSB’lere şöyle bir teklif var. Bugün biz 56 tane yer bedava diyebiliriz. Orada yapılacak alt yapı ve üst yapının tamamını yatırımcı yap derler. Yani şimdi bedava olur ama yarın sen oraya bu kadar para verirsin, aslında bedava vermek bizim işimize gelir. Çünkü, para harcamamış oluruz. Şuanda devletin öz kaynağı ile Cumhurbaşkanlığından aldığımız para var, Belediye’nin katkısı var, az da olsa Ticaret Odası’nın da katkısı var. Aslında biz bunlara bedavadan da bedava. Şimdi şöyle düşünün; 56 yatırıcıya bugün verdik çekildik. Yolu siz yapacaksınız. Biz yokuz artık. Elektrik, su kanal.. O zaman şuandaki 30 lira bulacak m2 başına 60 TL’yi. Oradakiler muhtemelen OSB’ler bitmiştir. Bi kısım yatırımcı, edinimini yerine getirememiş falandır ama teknik olarak böyle bir şey var.” dedi.

Konuşmalardan sonra Bekir Emekçi’nin parsel tahsis tapusu, Kaymakam Sedat Yıldırım tarafından verildi.

  20 Şubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1088 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


kızılDELİ
ASLAN Bekir emekçi En sonunda hayallerine ulaşacaksın nihayet kendine bir koltuk bulacaksın
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri