18 Mart 2020, 16:57 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalınmayacak

Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalınmayacak

x

Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalınmayacak...Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak: Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalınmayacak.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından haksız fiyat artışına tedbir alarak vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalınmayacağı belirtildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 81 ildeki oda ve borsalardan, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştırmalarını istediklerini bildirmeleri üzerine, İlçemiz Ticaret Odası tarafından da konuyla ilgili bir basın açıklama yapıldı.

Cumartesi Günü saat 14.00’da basın mensuplarıyla biraraya gelen Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak; “Şereflikoçhisar Ticaret Odası olarak ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracaklarını ve vatandaşı mağdur edenlere karşı sesiz kalmayacaklarını” belirttiği açıklamasının tamamında şunları söyledi:

“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Koronavirüsü ile ilgili ticarette haksız şekilde fiyat artışlarına sebebiyet verildiği için bunu haksız bir kazanç elde etmeye vatandaşın sağlığını ilgilendirdiği için fahiş fiyat artışına karşı yapılması gerekenleri basın açıklaması yapmış.
Biz de, Şereflikoçhisar Ticaret Odası olarak ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı Oda olarak, disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz.
Herkes bilmeli ki; Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız”

Fahiş fiyat uygulayanlar disiplin kuruluna iletiliyor. Disiplin kurulu da gerekli incelemeler yaptıktan sonra gerekli  disiplin cezası ile cezalandırılıyor.
Şereflikoçhisar’da fahiş şekilde üretim yapan veya satış yapan firmayla herhangi bir şikayet olunmadı. Bu bizi sevindiriyor. Ama şunu da belirtmek isterim ki, Koronvirüsü ile ilgili vatandaşların yetkililerin talimatlarına harfiyen uymalarını özellikle belirtmek isterim. Hem kendi sağlığımızı hem de çevremizdekilerin de sağlığını düşünerek uyarıların tamamına harfiyen uymakta fayda var.

Türkiye’de şuana kadar 5 tane vaka tespiti yapıldı. Çok şükür ki ölüm olayı yok. Ama Avrupa Ülkelerinde, bugün İtalya’da yüzlerce insan ölüyor. Nerdeyse Çin’den daha fazla olacak. Almanya’da var, İran keza aynı şekilde. Ama Sağlık Bakanlığı’nın bu süreci iyi idare etmesi ile bizdeki görülme olayı biraz daha az. İnşallah Mayısın sonuna kadar böyle gider. Mayıs’ta bu virüsün ortadan kaybolmasının en büyük nedeni ultra viole ışınlar. Yani güneş ışınının Ülkemize dik açıdan geldiği tarihlerde bu virüs ortadan kalkacak. Bilim adamları da ilaç ya da aşı bulabilirlerse dünyada kurtulmuş olur.” dedi.


    19 Mart 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3610 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri