25 Mart 2020, 14:52 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Dersler AYBUZEM üzerinden verilecek

Dersler AYBUZEM üzerinden verilecek

üniversite de uzaktan eğitime başlayacak..
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversite Senatosu, Üniversitede eğitim ve öğretimin uzaktan eğitim yöntemiyle sürdürülmesinin kararından sonra İlçemizde eğitim gören toplam 1004 Üniversiteli öğrenci uzaktan eğitime başlayacak.

30 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren hem Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde eğitim gören 658 öğrenci, hem de Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören 346 öğrenci olmak üzere toplam 1004 öğrenci, derslerini internetten AYBUZEM üzerinden alacaklar.

Uzaktan eğitim süreciğiyle ilgili olarak Yıldırım Beyazıt Üniversite Senatosu tarafından alınan karar da, Üniversite’nin Rektörü Prof.Dr. İbrahim Aydınlı tarafından duyuruldu. Duyuruda ise şöyle denildi;

“Kıymetli Öğrencilerim,
Küresel bir sorun haline gelen koronavirüs pandemisi sebebiyle Ülke olarak birtakım önlemler almış bulunmaktayız. Bu noktada Üniversitemizde eğitim-öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi ve öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması adına senatomuz, üniversitemizde eğitim ve öğretimin, uzaktan eğitim yöntemiyle sürdürülmesine karar vermiştir.
Derslerin uzaktan eğitim yöntemiyle verilmesine, 30 Mart Pazartesi günü başlanacak ve dersler AYBUZEM üzerinden yapılacaktır.
Tüm öğrencilerimize hizmet verecek şekilde gerekli altyapı, donanım ve bilişim sistemleri gözden geçirilmiş ve hazırlanmıştır.
Sürecin başarıyla yürütülmesi, yalnızca teknik altyapı ile değil, nitelikli idari ve akademik kadromuzun her zamanki özveri ve gayretiyle mümkün olacaktır.
Uzaktan eğitim süreciyle ilgili gelişmeleri Üniversitemizin internet sayfasından ve Üniversitemizin kurumsal sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.
Tüm öğrencilerimize ve ailelerine sağlıklı günler diliyorum.
“Evde kal uzaktan eğitim al”


     26 Mart 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1016 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri