17 Haziran 2020, 13:22 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Sınırlı olduğumuz için!

Sınırlı olduğumuz için!

x

Kim olursa olsun bir insanın hiç durmaksızın-dinlenmeksizin...

   Kim olursa olsun bir insanın hiç durmaksızın-dinlenmeksizin yemeden-içmeden günün 24 saati boyunca yürümesi ve hareket halinde olması mümkün müdür? Elbette değildir çünkü insanoğlunun gücünün bir sınırı vardır!


   Bir insan ellerinde bir şeyler taşıyacak olsa olsa en fazla kaç kg. taşıyabilir? İnsanın gücünün bir sınırı olduğu içindir ki belli bir ağırlıktan sonra oflamalar puflamalar başlayacaktır.

   Bir insanın hiç ara vermeden, dinlenmeden, uyumadan, bir lokma bir şey yemeden ve bir yudum su içmeden günün 24 saati okuma faaliyetinde bulunması mümkün olan bir şey midir? Elbette değildir.

   Gücümüzün bir sınırı olduğu için bu imtihan dünyasında ne oluyor? Bir ortamda aynı anda birden fazla insan tarafından konuşulması ve bir şeyler söylenilmesi halinde, herkesin ne dediğini anlayamıyoruz. Dünya gözüyle görme ve dünya kulağıyla duyma hususunda, bulunduğumuz yerde ve bulunduğumuz yere yakın bir noktada olan insanları görüp duyabiliyoruz.

   Ve dünya gözüyle görme noktasında ancak, bulunduğumuz çevredeki manzaraları görebiliyoruz.   Kader programının işleyişi ve hayatın akışı içerisinde yollarda ve caddelerde yürüdüğümüz zaman; karşı taraftan kimler gelecek, kimlerle karşılaşacağız, yanımızdan geçip giden ve hiçbir tanışıklığımızın olmadığı insan veya insanlar kimdir-nedir bilemiyoruz.

   Hülasa, dayanıklılığımızın, kapasitemizin ve gücümüzün sınırlı olduğu ve sınırlı ömrümüzün bulunduğu bu fani dünyada, ne derece insanlık sınırı içerisinde kalabiliyoruz?!


  18 Haziran 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 6174 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü
Saygıyla ve rahmetle Saygıyla ve rahmetle
Dünya yaşamı, ruhun bedene gelmesi ve ruhun bedenden ayrılması arasında geçen bir süreçti...

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri