08 Temmuz 2020, 14:13 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tesis OSB'de kurulacak

Tesis OSB'de kurulacak

x

Koçak: Salça fabrikasından vaz geçmiş değiliz...Ticaret Odası, Ziraat Odası ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle İlçemize kurulması planlanan Salça Fabrikası için Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak; “Salça fabrikasını ve kurutma tesisini kuracağız, vazgeçmiş değiliz” dedi.

Korona virüs salgınından sonra Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü, Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak ile görüşerek, kurulması planlanan salça fabrikası ve kurutma tesisinin son durumu hakkında bilgi aldı.

İlk olarak kurutma tesisinin ardından salça fabrikasının kurulacağını belirten Levent Koçak; “Projemizden vazgeçmedik. Hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

KORONA NEDENİYLE ÇALIŞMAMIZ DURAKLADI
Korona virüs nedeniyle çalışmaların durduğunu, salça fabrikasından ve kurutma tesisinden vazgeçmediklerini, Aralık-Kasım ayları gibi de kurutma tesisini faaliyete geçirmeyi planladıklarını belirten Başkan Levent Koçak; “Biz fizibilite çalışmasını ve projeyi tamamladık, hazır. Ama pandemi nedeniyle çalışmalarımız durdu. Salça fabrikasından ve kurutma tesisinden vazgeçmiş değiliz. Hayata geçireceğiz. İlk olarak kurutma tesisini kuracağız. Tesisimizi de, OSB’de kuracağız. İhalesi yapılan OSB’nin de yer teslimi yapıldı. Altyapı çalışmaları bittikten sonra tahminen Kasım – Aralık aylarında ilk olarak kurutma tesisini kuracağız. Daha sonra da salça fabrikasını kuracağız.”dedi.

KOOPERATİF KURACAĞIZ
İlk adımın domates kurusu ve salça fabrikasıyla başlanılacak, daha sonra domatesin türevleri ile devam edilecek olan çalışmalar için bir kooperatif kurulmasının şart olduğunu ifade eden Başkan Levent Koçak; “Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın desteğini alarak kooperatif kurmada hızla ilerliyoruz. Büyükşehir Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı bize daha çok ürünleri pazarlama noktasında destek olacaklar. Bizler de; İlçe Belediyesi ve  Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte kooperatif kuracağız. Amacımız, birlik ve beraberlik içinde ortak çalışmalar yapmayı göstermektir.”dedi.

Ki, 2020 Ocak Ayında gazetemizde yayınladığımız haberimizde, Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak’ın, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yıldırım Şamil Özden ile bir görüşme gerçekleştirerek, Domates Kurutma Tesisinin kurulmasında destek olacaklarına dair söz aldığını yazmıştık.

BİZ YATIRIMA IŞIK TUTUYORUZ
“Fizibilite çalışmaları ve projesi hazır olan Salça Fabrikasını ve kurutma tesisini kurmak isteyen şahıs ya da şirketler varsa Odamıza gelebilir” diyerek yatırımcıları davet eden Başkan Levent Koçak; “Söz konusu yatırımlar için fizibilite çalışmaları ve proje hazır. Şayet, söz konusu yatırımları ben kurmak istiyorum diyen şahıs ya da şirketler varsa Odamıza gelebilirler. Ticaret Odası olarak biz, söz konusu yatırımlara ışık tutuyoruz.”şeklinde konuştu.


   9 Temmuz 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2925 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri