- Reklam -
- Reklam -
Çengel
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

SİTE ZİYARETCİ SAYACI

Dünya Süt Haftası ile ilgili seminer

Dünya Süt Haftası ile ilgili seminer

Tarih 27 Mayıs 2010, 17:36 Editör Site Editörü

Cuma günü Cumhuriyet İlköğretim Okulunda "Dünya Süt Haftası" ile ilgili Anka Tarım İl Müdürlüğü tarafından seminer verildi.

        Proğrama; Ankara Tarım İl Müdür Yardımcısı Ramazan Demir, Ankara Tarım İl Kontrol Şube Müdürü Şamil Yüksek, Çiftçi Eğitim Yayın Şube Müdürü  Kanber Ülker, İlçe Tarım Müdürü Bilal Büyükatak, Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şube Müdürü Niyazi Düğer ve öğrenciler katıldı.
 
        Seminerin amacının; Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için süt üretim ve tüketimini artırmak, her yaş grubundaki bireye süt içme alışkanlığını kazandırmak, süt ve süt ürünlerinin besin değeri konusunda kamuoyunu aydınlatmak olduğu ifade edildi.
 
        Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasına müteakip açılış konuşmasını Okul Müdürü Ömer Faruk Alp yaptı. Alp; "Dünya Süt Günü, Türkiye'de her yıl 21-25 Mayıs tarihleri arasında Süt Haftası olarak kutlanmaktadır. Sütün, yapısındaki besin unsurları açısından ideal bir gıda maddesi olduğu bilinmektedir. Süt, insan beslenmesi için mükemmel bir besin maddesidir. Bileşimine %87,3 su, % 3,5 yağ, % 3,4 protein, % 4,7 laktoz, % 0,75 mineral maddeler ve % 0,35 oranında vitaminleri içerir." dedi ve sütün faydalarını saydıktan sonra konuşmasını sonlandırdı.
 
        Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Tarım Müdür Yardımcısı Ramazan Demir'in yapmasından sonra okulun 4-B sınıfı öğrencisi Arzu Öztürk, "Haydi siz de süt için" adlı şiirini okudu. Sütün önemiyle ilgili sunumu Ankara İl Tarım Müdürü personeli Ziraat Mühendisi Murat Aslan yaptı.
 
        Okulun 5-C sınıfı öğrencisi Ayşe Yalçın ve 4-C sınıfı öğrencisi Derya Çelebi isimli öğrenciler "Süt" isimli şiirlerini okuduktan sonra proğram sona erdi.
 
        27 Mayıs 2010

Bu haber 781 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sponsor Reklam    
 

ARŞİV

Ferda Polat çalışmaları değerlendirdi

Ferda Polat çalışmaları değerlendirdi Belediye Başkanı Ferda Polat, yerel basınla bir toplantı yaparak hem ilçede yapılan projeler hakkında...

Müftü Aslanoğlu, bazı gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulundu

Müftü Aslanoğlu, bazı  gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulundu İlçemiz Müftüsü Turan Aslanoğlu, gazetemizde ve bazı yerel gazetelerde yer alan bir kısım haber ve...
MUSTAFA YÜCEL MUSTAFA YÜCEL
Öğretmenler Günü için yazılanlar
KONUK YAZAR KONUK YAZAR
Yine Aynı Oyun - Muharrem Yücel (Öğretmen)

HUZUR DOLU BİR ORTAM

Bağlantılar

Su Kaçağı Tespiti Antalya rent a car olimpos


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

TASARIM Sinan KAYMAK

İDARE VE BASKI YERİ
::Çengel Gazetecilik ::
Matbacılık Ofset Tesisleri
Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel
0-312-6871544-6863038
Fax
0-312-6871544
Cep
0-532-5457357
E-mail
cengelmy@mynet.com
ÇENGEL GAZETECİLİK
SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ
MUSTAFA YÜCEL
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
ZEYNEP GÖRGÜLÜ
SAYFA EDİTÖRÜ
DİLEK KARACAN