27 Mayıs 2010, 17:36 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Dünya Süt Haftası ile ilgili seminer

Dünya Süt Haftası ile ilgili seminer

Cuma günü Cumhuriyet İlköğretim Okulunda "Dünya Süt Haftası" ile ilgili Anka Tarım İl Müdürlüğü tarafından seminer verildi.


        Proğrama; Ankara Tarım İl Müdür Yardımcısı Ramazan Demir, Ankara Tarım İl Kontrol Şube Müdürü Şamil Yüksek, Çiftçi Eğitim Yayın Şube Müdürü  Kanber Ülker, İlçe Tarım Müdürü Bilal Büyükatak, Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şube Müdürü Niyazi Düğer ve öğrenciler katıldı.

 
        Seminerin amacının; Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için süt üretim ve tüketimini artırmak, her yaş grubundaki bireye süt içme alışkanlığını kazandırmak, süt ve süt ürünlerinin besin değeri konusunda kamuoyunu aydınlatmak olduğu ifade edildi.
 
        Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasına müteakip açılış konuşmasını Okul Müdürü Ömer Faruk Alp yaptı. Alp; "Dünya Süt Günü, Türkiye'de her yıl 21-25 Mayıs tarihleri arasında Süt Haftası olarak kutlanmaktadır. Sütün, yapısındaki besin unsurları açısından ideal bir gıda maddesi olduğu bilinmektedir. Süt, insan beslenmesi için mükemmel bir besin maddesidir. Bileşimine %87,3 su, % 3,5 yağ, % 3,4 protein, % 4,7 laktoz, % 0,75 mineral maddeler ve % 0,35 oranında vitaminleri içerir." dedi ve sütün faydalarını saydıktan sonra konuşmasını sonlandırdı.
 
        Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Tarım Müdür Yardımcısı Ramazan Demir'in yapmasından sonra okulun 4-B sınıfı öğrencisi Arzu Öztürk, "Haydi siz de süt için" adlı şiirini okudu. Sütün önemiyle ilgili sunumu Ankara İl Tarım Müdürü personeli Ziraat Mühendisi Murat Aslan yaptı.
 
        Okulun 5-C sınıfı öğrencisi Ayşe Yalçın ve 4-C sınıfı öğrencisi Derya Çelebi isimli öğrenciler "Süt" isimli şiirlerini okuduktan sonra proğram sona erdi.
 
        27 Mayıs 2010Site Editörü tarafından yazılan bu haber, 1615 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.077 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan istanbul ankara nakliyat otomatik garaj kapısı replika saat