05 Ağustos 2020, 17:42 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tuz Diyarına Veda

Tuz Diyarına Veda

Tuz Diyarına Veda...

2020 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Muhtemel Atama Sonuç Listesi arasında İlçemizde görev yapan Tarih Öğretmeni Şahin Yaman’ın da yer alması nedeniyle kendisi tarafından duygu ve düşüncelerini belirten bir “veda” yazısı kaleme alındı.

Ankara / Altındağ ilçesindeki M.Akif Ersoy Anadolu Lisesi’ne ataması yapılan Şahin Yaman, İlçemizde 2008 yılından günümüze kadar görev yaptığı süre zarfı boyunca geride birçok anılarını bıraktı.
Şahin Yaman, “Tuz Diyarına Veda” başlıklı yazısında Şereflikoçhisarla ilgili duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi;

TUZ DİYARINA VEDA
2008 yılında eş durumu tayiniyle İstanbul’dan geldiğim ve bu tarihe kadar çalışmaktan büyük bir gurur duyduğum güzel ilçemize veda zamanı geldi.
12 yıllık hizmet sürecinde ilçemizin farklı okullarında görev yapmak nasip oldu. Ama bu okullardan bir tanesi olan Yavuz Sultan Selim Fen Lisesinin yeri ayrıdır. Öyleki 10 yılım burada geçti.Bu okulun bir neferi olmaktan her daim büyük bir onur duydum ve buradaki birbirinden kaliteli öğrencilerime katkı sağlayabilmek için acizane ter dökmeye çalıştım. Birbirinden değerli öğretmen arkadaşlarım ve idarecilerim oldu. hiçbir zaman kendimi bu ilçede yabancı biri olarak görmedim.İlçe sakinlerimizde hiçbir zaman bize yabancılık hissettirmediler. Ben tüm ömrüm boyunca şu sözü kendime şiar edindim.”Sen iyi olduktan sonra herkes iyidir.”
O kadar güzel dostlar ve bir o kadar da kıymetli anılar biriktirdiğim ilçemizden ayrılık vakti geldi çattı. Teşekkür borçlu olduğum birçok insan var onlara çok müteşekkirim.İçim buruk bir şekilde veda ediyorum ilçemize.
Ama gurur duyduğum bir konuyu da bahsetmeden geçemeyeceğim.Çok şükür güzel bir şekilde ayrılıyorum.Bana açık kapıların olduğu ve beni sofrasına davet edebilecek birçok dost ve büyüklerimin olduğunu bilmenin bahtiyarlığını yaşıyorum.Velhasıl üzerimde hakkı olan herkesten helallik istiyor ve hakkımı herkese helal ediyorum.”
   6 Ağustos 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1206 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri