12 Ağustos 2020, 14:27 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Gök, CHP İlçe Teşkilatını Ziyaret Etti

Gök, CHP İlçe Teşkilatını Ziyaret Etti

x

CHP Milletvekili Levent Gök: Yeni bir Türkiye’yi hep birlikte inşa etmek zorundayız...





Cumhuriyet Halk Partisi Bölgemiz Milletvekili Levent Gök, CHP İlçe Teşkilatını ziyaret ederek, İlçe Başkanı Mustafa Alıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birtakım istişarelerde bulundu.

Babası vefat eden Evren İlçe Başkanı Doğan Erdoğan’a başsağlığı ziyaretinde bulunmak için Evren ilçesine de giderken CHP İlçe Teşkilatını da ziyaret eden Milletvekili Levent Gök, ilçe binasında Başkan Mustafa Alıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle biraraya geldi.

BUNDAN SONRA YÜZYÜZE OLMAYA ÖZEN GÖSTERECEĞİZ
Ziyarette basına da açıklama yapan Milletvekili Levent Gök; “Bu salgın hastalık nedeniyle dikkat etmemiz gereken hem sosyal mesafe kuralları hem de salgının yarattığı risk hepimizi tedbirli olmaya zorunlu olarak itti ve özellikle bugünlerde salgının yaygınlaştığına dair çok ciddi belirtiler var, dikkatli olmamız gerekiyor. Buna dikkat ederek siyasetimizi sürdüreceğiz.
Koçhisar siyasi yaşantımda her zaman benim açımdan çok özellikli bir ilçe olmuştur, çok yakın destek gördüğüm bir ilçe olmuştur, ben de sık sık gelmek suretiyle Koçhisarlılarla buluşmaya gayret ettim. Bundan sonra da yine beraber olacağız. Ayrıca Meclis Başkan Vekilliğim ve Anayasa hükmü gereği siyasi parti faaliyetlerine katılma yasağımızdan dolayı bir ara vermişsem de bundan sonra sık sık karşılaşacağız. İlçe Başkanımızla sık sık görüşüyoruz. Bundan sonra yüzyüze olmaya özen göstereceğiz.”dedi.

TÜRKİYE AĞIR BİR KRİZİN İÇİNDEN GEÇİYOR
Türkiye’nin ağır bir krizin içinden geçtiğini belirten Levent Gök; “Ülkemizin içinde bulunduğu tablo bugünlerde ne yazıkki özellikle ekonomi açısından tehlike çanları çalan bir durumu sergiliyor.Bizim tek adam diye nitelendirdiğimiz rejime geçilirken Cumhurbaşkanı, “bana bu yetkiyi verin bakın Ülkeyi nasıl uçuracağız” derken herhalde kastettiği dolar ve Euronun uçurulması olmuş. Ne yazıkki. Şuanda gerek altın gerekse döviz fiyatlarındaki artış Türk ekonomisinin belini bükmek üzere. Türkiye çok sıkıntılı, ağır bir krizin içerisinden geçiyor. Ödenemeyen dolar, euro, altının yükselişinin Ülke ekonomisine yarattığı maliyetleri, elbette hepiniz üzerinizde hissediyorsunuz ve hissedeceksiniz de. Türkiye bu denli ağır krizin içerisinden geçerken Koçhisarlı hemşehrilerimizde özellikle çiftçilikle uğraşan kardeşlerimizle, hayvancılıkla uğraşan kardeşlerimiz, süt üreticiliğiyle uğraşan kardeşlerimiz, ürün bedellerini alamamanın büyük bir ızdırabını yaşıyorlar.

Giderek halkımızın yoksullaştığı ve ekonominin de toparlanma eğilimini göstermediği bir dönemden geçerken ayakta kalmanın ne denli zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Biryandan da salgın hastalığın yaratmış olduğu, Ülkemizdeki işsizlik ve salgın hastalığa bağlı olarak çalışamamanın koşulları da ekonominin ne yazık ki kötü gidişinin başka bir nedeni oluyor.”şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’Yİ HEP BERABER İNŞA ETMEK DURUMUNDAYIZ
“Türkiye’yi hep beraber inşa etmek durumundayız” diyen Milletvekili Gök; “Bu tablo içerisinde Türkiye büyük bir ülke. Bu Ülkenin dinamikleri çok güçlü. Ancak Ülkenin iyi yönetilemediği bir gerçek. Özellikle tek adam rejiminin yani bu yeni sistemin Türkiye’ye hiçbir şekilde huzur getirmediği, ekonomiyi iyileştirmediği, giderek sorunları artırdığı gün gibi ortada. İşte böyle bir süreçten geçerken elbette Cumhuriyet Halk Partisi’ne çok önemli görevler düşüyor. Cumhuriyet Halk  Partililer, bir yandan Ülke’nin gidişatıyla ilgili eleştirileri söylerken geleceğe dair iddiaları da bundan sonra yeni kurultayımızdan sonra çok daha güçlü bir şekilde dillendirecekler.
Yeni bir kurultaydan çıktık. Seçilen Genel Başkanımıza, Parti Örgütümüzün MYK’ sına, PM Üyelerimizin her birine başarılar diliyoruz. Bir yandan da kadın kurultayımızı gerçekleştirdik. Seçilen arkadaşlarımızın hepsine başarılar diliyoruz.
Cumhuriyet Halk Partisi, bir kitle partisidir. Kişiler gelir – gider, görevliler değişir, sonuçta önemli olan Atatürk’ün kurduğu, laik Cumhuriyeti benimsemiş, sosyal hukuk devletini benimsemiş, hukukun üstünlüğüne inanan, kadın-erkek eşitliğine inanan, kadınlara yönelik tacizler ve tecavüzler ve saldırılar karşısında her zaman sesini yükselten bir parti olarak bundan sonra toplumun her alanında en güçlü bir şekilde yerimizi alacağız. Buna ihtiyacı var Türkiye’nin. İyi yöneltilemeyen bir Türkiye tablosunda giderek yoksullaşan Türkiye’nin yanında giderek artan Kadına yönelik şiddetin ve kadına yönelik saldırıların ve cinayetlerin arttığı bir ortamda ne yazık ki Ülkemizin dışarıdan görünüşü hiç iç açıcı değil. Bu sorunları aşacak siyasal birikime ihtiyaç var, siyasal bir kültüre ihtiyaç var. Donanımlı, tecrübeli kadrolara ihtiyaç var. İlk yapmamız gereken işlemlerimizin bir tanesi, bu sistemden tekrar güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüşüm yollarını açmak durumundayız. Ve tek adam rejiminin yarattığı bütün mahsurları giderecek yeni bir Türkiye’yi hep beraber inşa etmek durumundayız. Böyle bir süreç bizi bekliyor. Bu süreç tabiî ki Cumhurbaşkanlığı ve beraberinde yapılacak Milletvekili seçimleri ile gerçekleşecek seçimde, partimizin göstereceği performans çok önemli.”dedi.

ELBİRLİĞİYLE BUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEK DURUMUNDAYIZ
Büyükşehir’e ait çalışmaların giderek arttığını, katlanarak arttığına tanık olunacağını belirten ve “elbirliğiyle bunların üstesinden gelecek durumundayız” diyen Milletvekili Levent Gök; “Tüm dünya dikkatini Türkiye’ye dikmiş durumunda. Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi ne yapacak? diye herkes Cumhuriyet Halk Partisi’ne bakıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadroları, kendisine güvenen herkesi güvenceyi daha da ileriye taşıyacak bir ciddi performans durumunda. Başta Genel Başkanımız olmak üzere yeni seçilen kadrolarımızla beraber yolumuza süratli bir şekilde devam edeceğiz. Bir yandan da yerel yönetimlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle Koçhisar’ın ihmal edilen problemleri konusunda, güçlü bir desteğinin sürmesini her zaman diliyoruz. Ben de buarada ulaşan aksaklıkları paylaşmaya ve kendi açımdan, arkadaşlar açısından çözüm bulmak açısından yardımcı olmaya da gayret ederim. Ama umuyorum ki, eşit ve adil bir çalışma içerisinde Ankara Büyükşehir Belediyemiz oy versin, vermesin bu salgın döneminde göstermiş olduğu yardım kampanyalarında olduğu gibi tüm Koçhisarlılara en güzel hizmetleri götürüyordu, götüreceklerde. İnşallah ilerleyen zamanlar içerisinde Koçhisar’ımızın yerel ölçekteki Büyükşehir’e ait çalışmalarında giderek arttığını, katlanarak arttığını tanık olacaksınız. Elbirliğiyle bunların üstesinden de gelecek durumundayız.” şeklinde konuştu.

HERKES İŞİN BİR TARAFINDAN TUTACAK
Konuşmasının sonunda  da, yapılacak çalışmalardan bahseden ve “elbirliğiyle herkesin işin bir tarafından tutacağını” belirten Milletvekili Levent Gök; “Ben özellikle Koçhisar’da hemşehrilerimizin Ankara’nın en uzak ilçelerinden bir tanesi ama yol üzerinde olan bir ilçesinin özellikle gelişmişlik performansının giderek son yıllarda düştüğünü çok yakından bilen bir kardeşinizim.
Koçhisarlıların giderek Türkiye ekonomisinden aldıkları payları giderek düşüyor. Halbuki ellerinde değerlendirebilecekleri muazzam kaynaklar olmasına karşın bunları değerlendiremiyor. Tabi bunların her birinin değerlendirilmesi bir merkezi iktidarında mutlaka bizim tarafımızdan kullanılmasına bağlı. Bu gerçekleştiğinde ben inanıyorum ki Koçhisar, daha güzel günleri, daha güzel bir yaşam biçimini görecektir. Çocuklar daha iyi, kaliteli, nitelikli okullarda okuyacaktır. Daha iyi Koçhisar gençliğini sahiplenmemiz gerekiyor. Kadınlarımızı; sosyal, siyasal ve kültürel hayatın her alanına katmamız gerekiyor. Bunları yapacak büyük bir performansımız, gücümüz ve dinamiklerimiz var. Mustafa Kemal Atatürk’ün yetiştirdiği kadroları, bunları yapacak çok ciddi deneyimleri var. İşte şimdi bizlere düşen bütün bu tecrübelerimizi, bilgimizi, birikimimizi ortaya koymak, hem Koçhisar’ı, hem Ankara’yı hem de Türkiye’yi ayağa kaldırmak. Bu bakımdan bizde milletvekili olarak sorunlarınızın takipçisi olacağız her zaman olduğu gibi. Koçhisar’ın sorunlarıyla ilgili verdiğim onlarca önerge Mecliste duruyor. Onların yine takipçisi olacağız, yine vermeye devam edeceğiz. Her şey yurttaşlarımızın iyiliği için, Koçhisar’ımızın geleceği için. Ben bu çabaları sarf ederken yine sizlerle en güzel dayanışmayı gerçekleştireceğimize inanıyorum. Telefonum 24 saat açıktır, arzu eden arkadaşlarımızın her türlü sorunlarına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Tabi iş konusunda aynı sözleri vereceğime ifade edemem. Çünkü iş ciddi bir problem ve çözmekte çok zor. Yerel yönetimlerde, Belediye Başkanlığını almamızla beraber orada sanılmasınki orada iş bulunabilir. Bu tabiî ki olanak meselesi. Büyükşehir’in de kadroları, o konuda sınırlı. Hem elbette Koçhisarlı hemşehrilerimizin işe girmesini arzu ederim, bu konuda çaba sarf ederim ama bu konuda bir ciddi sıkıntı içerisinde olduğumuzu da bilinmesini arzu ederim. Bunun dışındaki diğer faaliyetler konusunda gücümüz yettiğince Koçhisar için harcamaya hazırız. Yeni binamızda güzel olmuş. Koçhisarımıza yakışmış. Başkanımıza ve her birinize başarılar diliyorum. Elbirliğiyle herkes işin bir tarafından tutacak ve çalışmaya devam edecek.”dedi.

Gök, basına yaptığı açıklamanın ardından yaptığı ziyaretinin geri kalan kısmını basına kapalı olarak devam etti.

Milletvekili Levent Gök’ün, Başkan Mustafa Alıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında bilgi teatisinde bulunduktan sonra Evren’e gittiği öğrenildi.



13 Ğustos 2020



Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2990 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri




İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri